Recenzja: oBravo HAMT-1

oBravo_HAMT-1_006_HiFi_Philosophy   Chwila spora już upłynęła od ostatniej recenzji wielkokalibrowych nauszników, a takich przeciągających się chwil nie lubię, bo słuchawki to mój konik. W bardziej normalnym świecie nie miałbym o czym pisać, gdyż wysokiej klasy słuchawek byłoby tam ledwie parę, na cóż bowiem komu  ich więcej? Ale w naszym zwariowanym jest ich kilkadziesiąt modeli i wciąż wyskakują nowe, tak więc przerwy w opisach mogą być krótkie, a nawet muszą. Plan działań na najbliższe miesiące rysuje się przy tym ciekawy, jako że pozostały do zrecenzowania takie smoki i rewelacje jak Abyss 1266, HiFiMAN HE-1000, Audioquest NightHawk, Audeze LCD-X, czy nowy flagowy Pioneer SE-Master1. To wszystko grube ryby słuchawkowego świata, a pierwszego z tego świeżego zaciągu słuchawkowych szczupaków właśnie wyciągam.

Oto słuchawki bardzo szczególne – doprawdy wyjątkowe – niepodobne do żadnych spośród jakże ich licznej ławicy. Jak wiele innych szczególnych pochodzą z Azji, istnej wylęgarni słuchawkowych sensacji; a konkretnie z Tajpej – największego ośrodka technologicznego Tajwanu, co do którego bardzo małe jest prawdopodobieństwo, byście czegoś stamtąd nie mieli. Poczynając od płyty głównej i karty graficznej w swoim komputerze, o ile macie porządny, a przecież macie. Tajwan – czyli zamorskie Chiny – to sól w oku tych kontynentalnych i jednocześnie źrenica nowoczesnej technologii; wraz z Japonią i Południową Koreą techniczne serce Azji.

Dajmy wszakże spokój tym odwołaniom anatomicznym i przechodźmy do rzeczy. Marka oBravo to fragment poświęcony słuchawkom firmy Stymax International Co.Ltd – należącej do Davida Tenga i zajmującej się elektroniką audio. Produkują tam oprócz słuchawek także kable, kondycjonery, głośniki, przetworniki i odtwarzacze plikowe, a firma powstała w 2005 roku i właśnie dzięki słuchawkom chce zrobić światową karierę. Podchodzi do tego z zapałem i ciekawą wizją, a jaką dokładnie, o tym już piszę w rozdziale technicznym.

Pokaż cały artykuł na 1 stronie

13 komentarzy w “Recenzja: oBravo HAMT-1

 1. Maciej pisze:

  Hm, albo prototyp ewoluował albo był źle napędzony kiedy miałem go na uszach. Bo wrażenia odmienne 🙂

  1. Maciej pisze:

   Albo tradycyjnie, winny pośpiech…

   1. Piotr Ryka pisze:

    Można przyjechać i zweryfikować, są jeszcze u mnie. A potem wrócą pewnie do Warszawy. A niezależnie od tego czy tamtego te bass-refleksy miały pewnie inaczej ustawione – prawdopodobnie otwarte.

  2. Konrad Obravo pisze:

   Jeżeli były słuchane na stoisku obravo to niestety ale na 90% miały otwarte wszystkie dziury.
   Producent zostawia zabawę z zatyczkami dla użytkowników.

 2. AAAFNRAA pisze:

  Wygląda na to, że są one celowo strojone pod przenośne grajki, a „solidne” wzmacniacze słuchawkowe tylko degradują dźwięk. Pewnie ukłon w stronę młodszej klienteli, która będzie używać przenośnych odtwarzaczy i komputerowego audio. Ciekawe jakby zagrały z Hugo? To mogą być jedne z nielicznych, jeżeli nie jedyne, słuchawki, które bardzo dobrze zagrają podłączone bezpośrednio do komputera…
  Z tego co wyczytałem, to będą niedługo dostępne tańsze modele: HAMT-2 € 1199; HAMT-3 € 699 Ten ostatni o ponad połowę tańszy od bohatera recenzji. Ciekawe na czym zaoszczędzili?
  Na stronie producenta są też inne hybrydy z planarnym tweeterem 🙂

  1. Piotr Ryka pisze:

   Nie mam już Hugo, nie ma jak sprawdzić. A szkoda.

  2. Konrad Obravo pisze:

   Z tego co widziałem to chyba hamt-1 będą jedynymi rozbieralnymi modelami które będzie można stroić przez zestaw zatyczek.
   hamt-3 ma chyba też mniejsze głośniki, przynajmniej tak mi się wydaję jak widziałem na zdjęciach.

 3. lord pisze:

  Czy jest przewidziany test Schiit audio Ragnarok?
  Podobno to bardzo dobry wzm. słuchawkowy.

  1. Piotr Ryka pisze:

   Nie wiem. Obecny dystrybutor wycofuje się z Schiita. Ale mogę zapytać.

   1. Maciej pisze:

    A nie wiesz dlaczego?

    1. Piotr Ryka pisze:

     Wiem. Schiit stawia na sprzedaż bezpośrednią i nie zależy mu na dystrybutorach. Inaczej mówiąc, nie daje zarobić.

 4. Konrad Obravo pisze:

  Gratuluję, chyba najlepsza jak dotąd recenzja tych słuchawek.
  Sam zestawiając je z innymi mam problem jak się do nich odnieść, jednak jedno jest pewne grają one zupełnie inaczej od reszty stawki. Jak ktoś szuka kolumnowego, monstrualnego grania ze świetną sceną i wyśmienitą górą, oraz monstrualnym dołem to znajdzie to właśnie w obravo hamt-1.
  Ja jak już wcześniej pisałem sparowałem je ze świetnym rezultatem z vioelectric hpa v281.
  Jak dla mnie parowanie ich z lampą nie ma najmniejszego sensu ,a potrzebny jest jasny, szeroko grający, tranzystor który odejmuje z dołu więcej niż dodaje.

 5. Szymon pisze:

  Mnie słuchawki niczym nie urzekły. Pobrudzily mi jedynie skórzaną kanapę kiedy to wygrzewaly się i na chwilę zostawiłem słuchawki padami do kanapy…. Przy takiej cenie słuchawek to niedopuszczalne. Dźwiękowo odebrałem je zupełnie inaczej i słuchawki oceniam jako bardzo słabe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy