Relacja: Paris Son & Image 2014

Son_&_Image_Paris_2014_011_HiFi Philosophy   Za dwa tygodnie warszawski Audio Show, a w zeszły weekend miała miejsce podobna impreza w Paryżu. Paryż od Warszawy parę razy jest większy, a bogatszy to już parędziesiąt, ale wystawę sprzętu audio ma mniejszą. Tak naprawdę są to dwie wystawy, z których większa się właśnie odbyła, a mniejsza będzie w tym samym czasie co warszawska. Są dwie, ponieważ wystawcy jakiś czas temu się pokłócili w swoim francuskim gronie, nawzajem na siebie poobrażali, i teraz jedni się nie chcą obok drugich wystawiać. Ale nawet gdyby wystawa była dla wszystkich wspólna, i tak byłaby mniejsza od warszawskiej. Nieznacznie, ale coś tam.

Son_&_Image_Paris_2014_003_HiFi PhilosophyWszystko to dzieje się niejako w cieniu Monachium i Las Vegas, jednak Francuzi nie tylko za sobą nawzajem nie przepadają, ale nie przepadają też za Niemcami i Amerykanami, tak więc najwięcej własnych urządzeń pokazują u siebie, a trzeba przyznać, że mają się czym chwalić. Marki takie jak Focal, Metronome czy Jadis u każdego znającego tematykę budzą emocje, a jest tych francuskich firm w sumie dużo i wiele ciekawych rozwiązań oferują. Oczywiście wystawa paryska nie była zarezerwowana wyłącznie dla Francuzów. Pokazali się licznie Japończycy, Amerykanie, Niemcy i Anglicy; nie było natomiast Włochów, którzy akurat mają teraz własny Show w Mediolanie.

Son_&_Image_Paris_2014_257_HiFi PhilosophyAby ten Paryż całkiem bez echa nad Wisłą nie przeszedł, ekipa HiFiPhiloosophy połowicznie się doń udała, by zebrać wrażenia i popstrykać zdjęcia. O samej wystawie tyle jest do powiedzenia, że po raz czwarty odbyła się w paryskim Novotelu, kilkaset metrów od wieży Eifla, powierzchni wystawowej miała ponad dwa tysiące metrów kwadratowych, a tradycje jej organizowania są spore, bo sięgające 1978 roku. Organizatorem od samego początku jest Jan-Marie Hubert, szeroko znany we Francji animator różnego rodzaju wystaw i festiwali, a marek wystawiało się ponad trzysta, przez dwa dni, w godzinach od dziesiątej do dwudziestej, przy bardzo dużym zainteresowaniu paryżan i przyjezdnych, toteż na brak widowni nie można było narzekać. Zgodnie z nazwą prezentowane były nie tylko produkty audiofilskie, ale także dla kina domowego – i to włącznie z ekranami – oraz oczywiście to wszystko co się na styku kina domowego i reprodukcji dźwięku dzieje, a więc systemy potrafiące te rzeczywistości godzić.

Pokaż cały artykuł na 1 stronie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy