Standy słuchawkowe Sieveking Sound Omega Kopfhörerständer

Sieveking_Sound_Omega_05   Niby  to rzecz banalna i powinna być do dostania od ręki w każdym miejscu gdzie sprzedają słuchawki, a jednak nic z tych rzeczy. Że po sklepach nie ma, to już od dawna wiedziałem, bo czasem do różnych sklepów zaglądam i co mają widzę. Standów tam ni w ząb nie uświadczysz i szkoda nawet pytać. Owszem, są jedne takie za 30 złotych, ale jak je do rąk wziąć, to chęć zakupu momentalnie mija. Giętki plastik rozłażący się w rękach, zupełna tandeta. Ale w Internecie, proszę bardzo. Są na stronie Sennheisera i na innych stronach, nic tylko brać. No to wziąłem. Od Sennheisera właśnie, bo lepiej w porządnej firmie. Ze dwa tygodnie czekałem, ale zamiast standów dostałem wiadomość, że brak na stanie i dostawy w najbliższym czasie nie przewidują, tak więc uprzejmie prosimy gdzie indziej i przepraszamy. No nic, trudna rada, z innego miejsca się weźmie. Zamówiłem, czy są sprawdzając zawczasu – i czekam. Tydzień mija, drugi, trzeci.

– Nie ma i nie będzie, na koniec się dowiedziałem.

– Oż w mordę, myślę sobie, to takie porządki? Głupiego standu w nadwiślańskim kraju kupić nie można?

Sieveking_Sound_Omega_08No i faktycznie – nie ma. W lepszej sytuacji są jedynie posiadacze i przyszli nabywcy słuchawek Staksa, bo Grobel Audio, owszem, posiada, ale tylko takie z napisem firmowym „Stax”, a to trochę głupio by wyglądało gdyby innych marek słuchawki na takich standach trzymać. Od czego jednak są znajomości. W Polsce jak wiadomo od II wojny bez znajomości  jak bez rąk i nóg życie płynie, a więc tylko tą drogą brnąć trzeba kiedy sprawy normalnie nie idą, a tak się dzieje na każdym prawie kroku. Dobrze chociaż, że bab z cielęciną już nie ma, acz mięso co je teraz po sklepach sprzedają, to… Ale o tym, może innym razem.

Przyparty do muru wizją fotografowania słuchawek bez standów, udałem się po pomoc do Nautilusa i namówiłem pana Roberta do dystrybucji standów Omega, bo oni z Niemiec i tak dużo towaru ciągną, asortyment mają rozległy, w słuchawki zgodnie z panującą modą coraz szerzej wchodzą, no a poza tym roztoczyłem rozległą wizję korzyści materialnych z posiadania w ofercie nieobecnych gdzie indziej standów, mogących godnie dźwigać coraz mocniej szturmujące rynek nadobne i mniej nadobne słuchawki.

Sieveking_Sound_Omega_03Standy jakie są, każdy widzi. Konia o tyle przypominają, że się je słuchawkami siodła, a że nie wierzgają, lekką posiadają konstrukcję i aparycję dla oka przyjemną, to i dobrze, że w końcu także nad Wisłą standy dla słuchawek też mamy. Długo wprawdzie po Mercedesach czy perfumach Guerlaina, ale zawszeć lepiej późno niż wcale. Na dodatek różne wzory oklein są do wyboru: od jasnego drewna po ciemne – Maple, Cherry, Walnut, Zebrano oraz Makassar – a robota niemiecka, solidna, markowa i jeszcze z certyfikatem zdrowotności użytych surowców, żeby użytkownik jakiejś groźnej choroby od nich nie złapał.

W oryginale Sieveking Sound Omega Kopfhörerständer się to nazywa i zawojowało całą Europę, co choćby na zdjęciach z ostatniego audio show w Monachium zobaczyć można.

Z zalet warto nadmienić, że dobrze iż nie są tylko hakiem do zawieszania słuchawek, obszernie cały pałąk sobą podpierając, dzięki czemu nie ma obaw o tego pałąka odkształcenie. Poza tym, jak już wiem z własnego doświadczenia, nie rysują powierzchni na której są stawiane, no i przede wszystkim ładnie wyglądają.

Sieveking_Sound_Omega_04Konkurencji przy tym właściwie nie posiadają żadnej, bo metalowe standy od Woo Audio nie mają polskiego dystrybutora, a szwedzkie Klutz Design CanCans nie dość, że też dystrybutora nie mają, to jeszcze są dużo droższe.

À propos cen. Te szwedzkie kosztują ponad 1500 złotych, a amerykańskie, metalowe od Woo w przedziale 70 do 180 $ plus oczywiście VAT i cło. Natomiast za Sieveking Sound Omega Nautilus życzy sobie czterysta złotych z małym kawałkiem, czyli taniej niż w Niemczech.

Warto na koniec wspomnieć, że każdy stand jest pakowany w stosowne pudełko, a na dokładkę jeszcze wszystko to razem w bardzo ładny bawełniany worek ładują, na wypadek gdyby ktoś chciał komuś zrobić elegancki prezent.

Sprzęt do testu dostarczyła firma :

Nautilus_logo_1

1 komentarz w “Standy słuchawkowe Sieveking Sound Omega Kopfhörerständer

  1. xxx pisze:

    Artykuł już dosyć stary ale już nie długo w Polsce pojawią się takie stojaki – z aluminium:) Będę informować !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy