Relacja: Audiofilska majówka w Premium Sound

Premium_Sound_072 HiFi Philosophy   Pod tym hasłem gdański Premium Sound zorganizował dwudniowy cykl pokazów i odsłuchów w swoim salonie przy ulicy Trawki. Salon istnieje od trzech lat a lokalizację ma bardzo przyjemną, tuż obok dużej arterii ułatwiającej dojazd i budującej się kolei metropolitalnej, która ma być gotowa w przyszłym roku. Mimo że położony w ruchliwym miejscu, dzięki wycofaniu w głąb i oddzieleniu parkingiem jest w nim cicho, a żadne tłumy przed oknami się nie przewalają. Jest też gdzie zaparkować i jeszcze za parkowanie nic się nie płaci, co niewątpliwie jest dużym plusem, bo na przykład u mnie, w Krakowie, przy ulicy oddalonej od centrum o kilometr z okładem, nie dalej jak na początku wiosny tego roku ustawiono parkometry i liczą sobie za godzinę postoju całkiem słono. Ciekawe, tak nawiasem, kiedy przechodnie też będą musieli zacząć płacić i kiedy ustawią szlabany przy wejściu do Krakowskiego Rynku aby pobierać myto. Przed Premium Soundem natomiast zawsze jest miejsce do darmowego parkowania a w środku dwie sale odsłuchowe, bardzo miła atmosfera i dużo sprzętu. Jest tam też ogólnie biorąc trochę jak w domu, bo nikt nie atakuje od progu, nie ma śladu jakiejś sztywności czy sprzętowego nabożeństwa, ani też gęstniejącej momentalnie atmosfery w stylu „jakeś wlazł i zawracasz głowę, to powinieneś coś kupić”. Kompletnie nic z tych rzeczy. Salon ma już dzięki temu grono stałych bywalców, którzy poczytują sobie za miły obowiązek wpaść tu co parę dni i porozmawiać, a ambicją właścicieli – przesympatycznego pana Arka i jego żony, których przy okazji serdecznie pozdrawiam – jest stworzenie w przyszłości wokół salonu czegoś w rodzaju audiofilskiego klubu, gdzie będzie można usiąść, posłuchać, wypocząć i pogadać. Na razie to tylko plany, ale pewne zadatki już są. No i przede wszystkim jest sporo sprzętu i wspomniane dwie sale odsłuchowe o powierzchni 50 i 30 metrów kwadratowych. Zaadaptowane, z całkiem niezłą akustyką, a przy tym obfite także w słuchawki, którym żadne adaptacje akustyczne poza własnymi muszlami nie są potrzebne.

Pokaż cały artykuł na 1 stronie

2 komentarzy w “Relacja: Audiofilska majówka w Premium Sound

 1. Ludwik Hegel pisze:

  Można napisać, że: „I ja tam z gośćmi byłem, miód i wino piłem,
  A com widział i słyszał, w księgi umieściłem”.

  Piotrze, dziękuję za miłe spotkanie i towarzystwo. Z przyjemnością przeczytałem powyższy tekst. Mam nadzieję, że niebawem przyjdzie sposobność ponownie widzieć się.

  Austriackiej relacji z Premium Sound w Gdańsku nie zamieszczam na mojej stronie, ale pozwoliłem przywołać sobie Twoje nazwisko przy okazji testu słuchawek Audeze LCD-X, w których do ujawnienia referencyjnego ich dźwięku nieźle się przyłożyłeś. Dziękuję.

  Pozdrowienia z Trójmiasta! (już znacznie chłodniejszego niż w poprzedni niemiłosiernie upalny weekend).

  Rzeczony link tutaj: http://stereoikolorowo.blogspot.com/2014/05/suchawki-planarne-audeze-lcd-x_29.html

 2. Piotr Ryka pisze:

  Uff, zajączki, ale dzisiaj stary miś towaru nazwoził!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy