Recenzja: PhaSt DAC SE i Headphone SE

   PhaSt jest ze Lwowa, a jego działalność datuje się od 1998 roku. To tak tytułem przypomnienia. Przypomnę też, że na Wschodzie technologia lampowa ani na chwilę nie odeszła do lamusa, toteż tamtejsi inżynierowie są z nią lepiej obyci, co nie musi oznaczać, że ich konstrukcje lepsze, ale znaczy, że na ogół są bardzo dobre i często z zaskakującymi rozwiązaniami, które inżynierom nie wychowanym na lampach nawet nie przychodzą do głowy.

Przedstawicieli PhaSta spotkałem na AVS 2015 i wszystkie prezentowane przez nich wówczas niedrogie urządzenia bardzo mi się spodobały. W tym wzmacniacz słuchawkowy Headhpone SE, który parę miesięcy później opisałem. I tym razem rzecz będzie tyczyła jego, ale już nie tylko. Poprzedzony zostanie własnej firmy przetwornikiem PhaSt DAC, a sam wystąpi z ulepszonym garniturem lampowym.  Także po części z lepszymi podzespołami, ale nie takimi maksymalnymi. Podobnie przetwornik reprezentował będzie wersję pośrednią pomiędzy minimalną a maksymalną, ale taką bliską już maksymalnej.

Wszystko to razem stanowić ma komplet zdolny obsłużyć komputerowe audio na możliwie najwyższym poziomie przy cenach jeszcze rozsądnych; recenzowany przetwornik to koszt 5200 PLN, a wzmacniacz podwaja stawkę do kwoty łącznej 10 tys. PLN. Trzeba mieć do tego rzecz jasna także kabel USB lub koaksjalny poprzez konwerter, łączący oba składniki interkonekt i przede wszystkim jakieś porządne słuchawki, ale nadzieja opromienia to taka, że grało będzie równie dobrze jak markowe klocki zachodnich producentów, a za połowę lub mniej. I na dodatek wyglądało porządnie, że żadnej ujmy – przeciwnie.

I na zakończenie wstępu notka o zmianie dystrybutora. Stał się nim nie tak dawno krakowski Unicorn Group i oferuje pełną gamę wyrobów lwowskiej manufaktury: dwa przetworniki, przedwzmacniacz, monobloki single-ended i alternatywne push-pull, wzmacniacz zintegrowany oraz wzmacniacz słuchawkowy. A teraz do konkretów.

Pokaż cały artykuł na 1 stronie

15 komentarzy w “Recenzja: PhaSt DAC SE i Headphone SE

 1. Miltoniusz pisze:

  Panie Piotrze, czy tutaj większą gwiazdą jest wzmacniacz czy DAC? Czy samego DACa jest Pan w stanie z czymś porównać? Np. z Chordem? Co do kabla w HD800 – rozumiem, że był oryginalny.
  Wzmacniacz mam i uważam, że jest świetny. Muzyka staje się spektaklem. To jest ten poziom, że niczego więcej już nie trzeba i wydaje się zresztą, że to niemożliwe aby było lepiej. Oczywiście, do czasu ale i tak rzadkie to uczucie pełnej satysfakcji.

  1. Piotr Ryka pisze:

   Trudno to dokładnie ocenić, ale wzmacniacz jest chyba na tle konkurencji odrobinę lepszy od przetwornika. Sennheiser HD 800 grały z kablem Tonalium, bo nie umiem się zmusić do przechodzenia na słabszy. Proszę tu o zrozumienie – recenzent spędza wiele godzin słuchając i jakość słyszanego dźwięku ma dla niego także życiowe znaczenie.

  2. Miltoniusz pisze:

   Jedna uwaga: mój zachwyt pojawił się gdy słuchałem go w górach – chata na uboczu, czysty prąd choć kabel zasilający za 100 zł. W dużym biurowcu w centrum miasta z porządnym kablem ale nieporządnym prądem i mnóstwem fal elektromagnetycznych to surrealistyczne uczucie dotykania dźwięków, gdy każda muzyka była przeżyciem – znikło. Nie znaczy to że Phast nie jest dobry – same góry to za mało aby znaleźć się w raju.

   1. Piotr Ryka pisze:

    Jakub potrzebował jeszcze drabiny 🙂

    1. Miltoniusz pisze:

     Bo nie był audiofilem.

 2. Jakubas pisze:

  Jak ma sie ten zestaw do Woo Eclipse?

  1. Piotr Ryka pisze:

   Analogiczny u obu styl, zestaw PhaSta ma nieco więcej mocy. Bardziej też uwypukla różnice pomiędzy słuchawkami, należy się więc domyślać, że jest nieco subtelniejszy, ale też bardziej wymagający. Przy czym podobieństwo cenowe jest tylko pozorne – ukraiński zestaw wymaga interkonektu i dwóch kabli zasilających.

 3. Tak by nie było wątpliwości i problemów z komunikacją. Dystrybutorem jest firma Unicorn Group. Kontakt z nami i informacje o naszej działalności na http://www.unicorngroup.eu

 4. Sławek pisze:

  Ciekawe, jak by ten śliczny lampowy duecik wypadł na tle bezwstydnie tranzystorowego Mastera 11 Audio-gd… , który ma jednak dużo więcej wejść i mocy…

  1. Piotr Ryka pisze:

   Lampy mają tę niepowtarzalną specyfikę. A audio-gd to bardzo porządny tranzystor, mający dużą werwę i dynamikę, a muzykalności też niemało.

   1. Adam Rzetelski pisze:

    Dlatego tez może Dharm D1000 z Master 11 mi się podobały tak, bo właśnie czułem, że przy tym połączeniu nie można się nudzić, a samo granie było dynamiczne i porywało słuchacza.

 5. Hubert pisze:

  Mam ten wzmacniacz. Gra razem z m2tech dac i słuchawkami fostex900mk2. Dla mnie fajne połączenie. Kupowałem wzmak w unicorn group. Godny polecenia dystrybutor. Ja miałem kontakt z panem Piotrem super gość. Fachowość czas kontakt wszystko ok. Ponieważ nie jestem ani wielkim elektronikiem ani wielkim audiofilem swoją specyfikacje oczekiwań od wzmacniacza opisałem jak dziecko (pewnie Miał niezły ubaw). Po prostu wrażenia estetyczno odsłuchowe jaka muzyka jak ma brzmieć itd. Zaproponowal komponenty wcale nie naciągał cierpliwie tłumaczył co i dlaczego. Po pół roku słuchania ciagle zadowolony. Autorowi dziękuje za recenzje cała prawda opisana. Zachęcił mnie pan do wypróbowania innych lamp. Bardzo intrygująco opisał pan Dac Phasta. Wyglada na ciekawe urzadzonko i to ze stopniem lampowy. Miał pan może doświadczenie z m2 tech jeśli tak to co by Pan wyszczególnił w bezpośredniej konfrontacji. W sumie nie wiem czy się cieszyć z Pana recenzji znowu naszła ochota odezwać się do Pana Piotra może czas na upgrade wzmacniacza a może pogadać o dac. Tylko kaski ciagle brak. mimo wszystko dziękuje :😀. Czy są inni phastowcy od tego wzmacniacza i dac. Podzielicie się waszymi pomysłami i opiniami jak wam to gra. Hubert

 6. Adrian pisze:

  Witam
  Panie Piotrze jakie lampy by najlepiej pasowały do NightHawk-ów.
  Wzmacniacz posiadam w wersji z Tungsram-em i małym Mullard-em 6dj8. Czy wymieniać wszystkie 4 i na jakie żeby najlepiej się zgrały ze słuchawkami?
  Pozdrawiam

  1. Piotr Ryka pisze:

   Postaram się odpowiedzieć wieczorem, po konsultacji, jakie kable w tej chwili dystrybutor ma na stanie.

 7. Adrian pisze:

  Jaka lampa sterująca ?
  Mullard E188CC
  Philips SQ E88CC lub E188CC
  Telefunken E88CC
  Ktora w tych najbardziej się zgra w NightHawk-ami?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy