
Łączność nawiążą zaś za pomocą też opatentowanego systemu komunikacji wysokiej rozdzielczości aptX i na dodatek bez zewnętrznego mikrofonu można będzie prowadzić rozmowę, dzięki wbudowanemu, niewidocznemu systemowi VoiceMax. No, żyć nie umierać, chciałoby się wrzasnąć, zwłaszcza że same słuchawki są lekkie i wygodne, a do tego wykonane z gatunkowych surowców. Pokrywy muszli mają z nierdzewnej stali i mogą być one w kolorze kości słoniowej bądź czarnym, a pałąk i pady to w najlepszym gatunku prawdziwa skóra, lub do wyboru dla osób o nastawieniu ekologicznym alcantara.
Słuchawki są wokółuszne, z mocowaniem muszli kulowym na chromowanych prowadnicach, ale wytężono starania, by były jak najmniejsze. To się świetnie udało i w efekcie są rzeczywiście niewielkie, a mimo to uszy dobrze w nich leżą i nic nie uwiera, co w połączeniu z lekkością daje satysfakcjonującą wygodę. Siedzą też mocno na głowie, a mimo to nie cisną, czyli wygoda pełna a ergonomia zupełna. To wszystko dostajemy w typowym dla Sennheisera solidnym pudle z grubej, lakierowanej tektury, w którym oprócz słuchawek znajdziemy odpinany kabel 1,4 m zakończany małym jackiem, przewód do ładowania USB-mini oraz łączówkę na okoliczność lotniczą. W komplecie jest także etui na zamek i osobny woreczek ochronny oraz instrukcja obsługi o sporym bagażu wiedzy odnośnie licznych przycisków. Słuchawki można przed transportem poskładać, co zdecydowanie zmniejszy ich objętość, a wszystko razem wyceniono na 1700 złotych i zostało już tylko wyszczególnić przed odsłuchami parametry techniczne.
Pasmo przenoszenia to 16 Hz – 22 kHz przy impedancji 28 Ω dla trybu przewodowego i 480 Ω dla pracy bezprzewodowej. Pasmo przenoszenia mikrofonu to z kolei 100 – 8000 Hz, a THD samych słuchawek lokuje się poniżej 0,5%. Łączność prowadzona będzie poprzez Bluetooth 4.0 + EDR i może trwać bez ładowania aż do dwudziestu dwóch godzin, a ładowanie potrwa trzy. Odpowiada za to akumulator litowo-polimerowy 600 mAh, a obsługiwane standardy łączności to A2DP + AVRCP + HSP + HFP.
Wyręczmy jeszcze pobieżnie instrukcję. Poza aktywatorem łączności na muszli są przyciski ogólnego włączenia i oczywiście +/- dla regulacji siły głosu, a także można odnośnym przyciskiem sprawdzać na ekranie skoligaconego smartfona stan naładowania baterii i możemy także odpowiednim kombinacjami naciśnięć obsługiwać muzykę (play, pause itd.), a nawet obsługiwać połączenia telefoniczne, ażeby posiąść funkcyjny komplet.
Jak zatem widać Sennheiser się przyłożył i nic dziwnego, że jego Momentum to najpopularniejsze teraz słuchawki bezprzewodowe, podobnie jak zwykłe Momentum to najpopularniejsze obecnie słuchawki przenośne.
Dzień dobry, właśnie przymierzam się do zakupu słuchawek „podróżnych” i do biegania, więc ta recenzja jest pod kątem moich potrzeb bardzo przydatna. No ale to nie koniec tego typu słuchawek na rynku i fajnie było by usłyszeć opinię porównującą je z innymi, podobnymi słuchawkami np.:
Bose QuietComfort 35
AKG N60NC
Sony MDR 1000X
A może jeszcze innymi? Coś w tym temacie Pan planuje?
Właśnie piszę recenzję Sony.
Dzień dobry,
mam pytanie, jestem całkiem zielona w sprawach słuchawek. Wymienił Pan Źródła: PC, Cowon Plenue, FiiO X7, Sony Xperia Z2.
Czy słuchawki połączą się z Iphonem, telefonami na androidzie, windowsie, komuterem HP i telewizorem Samsung?
Powinny.
Witam,przymierzam się do zakupu tych słuchawek i mam pytanko czy bez problemu sparują się z moim Walkmanem Sony?https://scentre.pl/shop/product/show?produkt=nwa35b_walkman_z_dźwiękiem_hi_res
Powinny, ale o to najlepiej pytać dystrybutora, czyli firmę Aplauz.
http://aplauzaudio.pl/
Witam,
Planuję zakup bezprzewodowych słuchawek nausznych do słuchania muzyki ze smartfona w cenie do ok. 1000 zł i w oko wpadło mi kilka modeli (m.in. ten opisany w recenzji). Czy mógłby Pan powiedzieć, który z nich jest najbardziej godny uwagi? A może jeszcze jakiś inny?
1. Sony WH-H900n
2. Audio-Technica ATH-AR5BT
3. Sennheiser Momentum M2 AEBT
4. Bose Soundlink II
5. Focal Listen Wireless
6. AKG K 845 BT
7. MEEaudio Matrix3
8. Bowers&Wilkins P5 Wireless
Niestety nie czuję się ekspertem w dziale słuchawek bezprzewodowych. Większości wymienionych nie słuchałem i mogę tylko powiedzieć, że Sony, Focal i Sennheiser są dobre.
Dzień dobry, bardzo przydatna recenzja. Zastanawiam się nad wyborem słuchawek bezprzewodowych. Na tę chwilę na oku mam właśnie Momentum Wireless M2 AEBT oraz Sony WH-1000XM2. Czy mógłbym prosić o jakąś poradę w wyborze między tymi modelami? Które z nich zapewnią lepszą jakość dźwięku zarówno po kablu jak i przez BT? Być może powinienem zwrócić uwagę na jakieś inne?
Zastanawiam się też nad nieco tańszymi Sony, konkretniej WH-H900N. W internecie trudno znaleźć rzetelne porównanie wspomnianych modeli więc nie mam żadnego punktu odniesienia a żaden sklep w mojej okolicy nie ma ich na stanie do porównania.
Będę bardzo wdzięczny gdyby znalazł Pan chwilę na komentarz odnośnie tych modeli.
Dla siebie wybrałbym Momentum. Dają dźwięk naturalniejszy i konkretniejszy. Sony natomiast dla wolących niezwykłość, lekkie odrealnienie.
Posiadam Momentum M2 w wersji przewodowej i do tej pory słuchałem ich głównie z telefonem. Wygrałem wczoraj aukcje na allegro i w drodze jest Fiio x7, którego będę chciał używać zamiast telefonu. Fiio będzie wyposażone w podstawowy moduł AM1, widzę że tych modłów jest już całkiem sporo, zastanawiam się z którym Momentum zgrywałyby się najlepiej?
Może ktoś inny, ja nie umiem pomóc.