Recenzja: SMSL VMV A2

   Wzmacniacz zintegrowany raz jeszcze – tym razem tani. No, może raczej niedrogi, bowiem nie aż groszowy. Ale pięć tysięcy z kawałkiem za wyrzucający z siebie aż 2 x 200 W, a jeszcze gdy producent się puszy, że jest to wyrób high-endowy, to drogi faktycznie nie.

Producenta już znamy, to VMV Technology S.M.S.L, czyli poczynając od 2013 roku wydzielony jako osobne przedsiębiorstwo oddział ulokowanej w Shenzhen, założonej w 2009 roku Foshan ShuangMuSanLin Technology Co., Ltd. – oddział odpowiedzialny za produkcję i dystrybucję przetworników oraz wzmacniaczy. Mający 33 przedstawicielstwa w samych Chinach oraz wiele rozsianych po świecie – od Japonii, przez Polskę i Niemicy, po Portugalię i powrotnie Singapur. Oddział zatrudniający dziesięciu inżynierów (a takie iFi jednego) i mający stertę certyfikatów, na które uczciwie zapracował.

Zrazu zdawało się, że S.M.S.L to twórca technologii dla słuchawek obsługujących pliki, jako że pierwsze ich urządzenia to przetworniki cyfrowo-analogowe i słuchawkowe wzmacniacze. Ale na tym nie poprzestali, powstał też wzmacniacz kolumnowy. Którego nie tylko cena, ale i wygląd są mylące, ponieważ urządzenie jest małe – a nie tylko że małe, to jeszcze na dodatek z ekranem, na którym mogą się wyświetlać nietypowe różności. Bo chociaż przyzwyczaiły nas zintegrowane wzmacniacze nierzadko mieć ekrany, na których wyświetla się to i owo, albo chociaż siła wzmocnienia, ale bardzo nieczęsto się zdarza, żeby to był taki ekran, do którego przyzwyczaiły nas współczesne przetworniki. A właśnie taki tutaj jest, towarzysząc małemu urządzeniu, które okazuje się mocnym wzmacniaczem.

Pokaż cały artykuł na 1 stronie

13 komentarzy w “Recenzja: SMSL VMV A2

 1. Marek pisze:

  Czy przypomina Pan sobie jak bardzo slyszalny jest wentylator w tym wzmacniaczu? Czesto slucham wieczorami, po cichu, i halas wentylatora moze czasem przeszkadac. Pozdrawiam

  1. Piotr+Ryka pisze:

   W moim egzemplarzu wentylatora w ogóle nie było słychać.

 2. Marek pisze:

  Widze, ze moje podziekowanie zniknelo, lub nie poszlo. Dziekuje wiec jeszcze raz 🙂

  1. Piotr+Ryka pisze:

   Ale za co podziękowanie?

 3. Adrian pisze:

  Witam. Jakie kolumny by pasowały do tego wzmacniacza?

  1. Piotr+Ryka pisze:

   Ma dużą moc, więc każde dobre.

 4. Tomasz pisze:

  Zastanawiam sie czy autor tej recenzji testowal powyzszy wzmacniacz na ustawieniach „direct” bez zadnych ingerencji – „podbijaczy” w trasie dzwieku na przetwornikach C/A?

  Na kilku forach z zaciekawieniem czytalem opinie na temat tego wzmacniacza osob testujacych go i uzytkownicy zgodnie wypowiadaja sie ze po zniknieciu funkcji SDB z ustawien equalizera epickosc tego wzmacniacza zniknela rowniez…

  Chcialbym poznac Pana zdanie Panie Piotrze.

  1. Piotr+Ryka pisze:

   Nigdy nie używam equalizerów.

 5. Martinez pisze:

  Witam . Zauważyłem , że nie ma żadnych konkretnych informacji na temat elektroniki którą ten wzmacniacz posiada , zazwyczaj takie informacje producenci z Chin zamieszczają ( np SABAJ )
  ???

 6. Martinez pisze:

  i jeszcze jedno pytanie , jak to jest , że SMSL VMV A2 jest na rynku juź prawie 3 lata a tak niewiele jest testów i jego recenzji , czy to jest jakiś bojkot sprzètu z Chin , np o Quloos QA690 można się czegoś dowiedzieć tylko od uźytkowników z Francji , u nas prawie nic…?

  1. Piotr+Ryka pisze:

   Chyba dystrybutor o te recenzje nie dba.

 7. Martinez pisze:

  a może panie Piotrze dajmy już spokój z SMSL VMV A2 – napisał Pan o nim już wszystko ale wart uwagi jest b.dobrze oceniany we Francji wzmacniacz FDA Quloos QLS QA690 – moze by go Pan przetestował ?

  1. Piotr+Ryka pisze:

   Muszę się temu urządzeniu przyjrzeć. Ale mam obecnie u siebie aż sześć sprzętów do zrecenzowania, zatem jak już to nieprędko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy