Wzmacniacz zintegrowany raz jeszcze – tym razem tani. No, może raczej niedrogi, bowiem nie aż groszowy. Ale pięć tysięcy z kawałkiem za wyrzucający z siebie aż 2 x 200 W, a jeszcze gdy producent się puszy, że jest to wyrób high-endowy, to drogi faktycznie nie.
Producenta już znamy, to VMV Technology S.M.S.L, czyli poczynając od 2013 roku wydzielony jako osobne przedsiębiorstwo oddział ulokowanej w Shenzhen, założonej w 2009 roku Foshan ShuangMuSanLin Technology Co., Ltd. – oddział odpowiedzialny za produkcję i dystrybucję przetworników oraz wzmacniaczy. Mający 33 przedstawicielstwa w samych Chinach oraz wiele rozsianych po świecie – od Japonii, przez Polskę i Niemicy, po Portugalię i powrotnie Singapur. Oddział zatrudniający dziesięciu inżynierów (a takie iFi jednego) i mający stertę certyfikatów, na które uczciwie zapracował.
Zrazu zdawało się, że S.M.S.L to twórca technologii dla słuchawek obsługujących pliki, jako że pierwsze ich urządzenia to przetworniki cyfrowo-analogowe i słuchawkowe wzmacniacze. Ale na tym nie poprzestali, powstał też wzmacniacz kolumnowy. Którego nie tylko cena, ale i wygląd są mylące, ponieważ urządzenie jest małe – a nie tylko że małe, to jeszcze na dodatek z ekranem, na którym mogą się wyświetlać nietypowe różności. Bo chociaż przyzwyczaiły nas zintegrowane wzmacniacze nierzadko mieć ekrany, na których wyświetla się to i owo, albo chociaż siła wzmocnienia, ale bardzo nieczęsto się zdarza, żeby to był taki ekran, do którego przyzwyczaiły nas współczesne przetworniki. A właśnie taki tutaj jest, towarzysząc małemu urządzeniu, które okazuje się mocnym wzmacniaczem.
Czy przypomina Pan sobie jak bardzo slyszalny jest wentylator w tym wzmacniaczu? Czesto slucham wieczorami, po cichu, i halas wentylatora moze czasem przeszkadac. Pozdrawiam
W moim egzemplarzu wentylatora w ogóle nie było słychać.
Widze, ze moje podziekowanie zniknelo, lub nie poszlo. Dziekuje wiec jeszcze raz 🙂
Ale za co podziękowanie?
Witam. Jakie kolumny by pasowały do tego wzmacniacza?
Ma dużą moc, więc każde dobre.
Zastanawiam sie czy autor tej recenzji testowal powyzszy wzmacniacz na ustawieniach „direct” bez zadnych ingerencji – „podbijaczy” w trasie dzwieku na przetwornikach C/A?
Na kilku forach z zaciekawieniem czytalem opinie na temat tego wzmacniacza osob testujacych go i uzytkownicy zgodnie wypowiadaja sie ze po zniknieciu funkcji SDB z ustawien equalizera epickosc tego wzmacniacza zniknela rowniez…
Chcialbym poznac Pana zdanie Panie Piotrze.
Nigdy nie używam equalizerów.
Witam . Zauważyłem , że nie ma żadnych konkretnych informacji na temat elektroniki którą ten wzmacniacz posiada , zazwyczaj takie informacje producenci z Chin zamieszczają ( np SABAJ )
???
i jeszcze jedno pytanie , jak to jest , że SMSL VMV A2 jest na rynku juź prawie 3 lata a tak niewiele jest testów i jego recenzji , czy to jest jakiś bojkot sprzètu z Chin , np o Quloos QA690 można się czegoś dowiedzieć tylko od uźytkowników z Francji , u nas prawie nic…?
Chyba dystrybutor o te recenzje nie dba.
a może panie Piotrze dajmy już spokój z SMSL VMV A2 – napisał Pan o nim już wszystko ale wart uwagi jest b.dobrze oceniany we Francji wzmacniacz FDA Quloos QLS QA690 – moze by go Pan przetestował ?
Muszę się temu urządzeniu przyjrzeć. Ale mam obecnie u siebie aż sześć sprzętów do zrecenzowania, zatem jak już to nieprędko.