Recenzja: FOS 8-sl AirTube

   Dawno nie było o meblach, naprawdę dawno. A przecież mebel musi być, o ile sprzęt nie jest przenośny. Jakikolwiek do postawienia, niekoniecznie specjalny. Ale kiedy specjalny, to lepiej. Z tym, że i z niespecjalnego można zrobić specjalny dzięki podkładkom, dodatkowym platformom i ewentualnie od wierzchu na sprzęcie dociążnikom; ale co taki specjalny z założenia, to jednak przecież specjalny – lepszy.

Firm oferujących audiofilskie meble i akcesoria mamy w kraju i świecie niemało, a pośród nich firmę FOS, czyli FreeOutSound. Firma jest z Białegostoku i należy do pana Krzysztofa Roguckiego, a znaleźć ją można pod internetowym adresem:  https://www.fosaudio.com/

Pół minuty wystarczy, by zorientować się, że posiada szeroką ofertę od małych po bardzo duże audiofilskich mebli, które można przeglądać w dołączonej galerii. Oferta jest nie tylko szeroka, ale także uwzględnia płyty, to znaczy można kupić meble, na których zmieszczą się nie tylko urządzenia, ale też małe lub duże krążki z muzyką. Nic to nowego – ma pierwsza audiofilska szafka z początku lat 80-tych, wyrób państwowej firmy meblarskiej z Bydgoszczy, miała nie tylko półki, ale również dzieloną przegrodami dolną sekcję na płyty; potem te płyty zniknęły, a teraz tryumfalnie wróciły – widok postawionego na wierzchu audiofilskiej szafki gramofonu, pod którym kolekcja płyt, to znów audiofilska codzienność. Takie szafki w ofercie ma FOS, nawet takich szeroki wybór, a my przyjrzymy się najprostszej i najtańszej, przeznaczonej na odtwarzacz i wzmacniacz, albo ewentualnie na gramofon i kolekcję płyt. Zanim się jednak przyjrzymy, jedna ważna uwaga. Żyjący z audiofilizmem za życiowego kompana chcąc nie chcąc zdążyli się przyzwyczaić do tego, że wszystko co audiofilskie – drogie. Nie inaczej jest za audiofilskimi szafkami, wśród których bodajże najdroższe pochodząc od hiszpańskiej Artesania Audio. W kontrze do takich drogich są właśnie meble FOS, od której to firmy nawet duży audiofilski mebel nie czyści do dna kieszeni. Galerii nie należy się więc przyglądać z poczuciem audiofilskiej abstrakcji – te meble, nawet te duże, to takie, na które cię stać.

Pokaż cały artykuł na 1 stronie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy