Recenzja: FOS 8-sl AirTube

Technologia i wygląd

Najmniejsza szafka z oferty.

  Od strony estetycznej meble prezentują się więcej niż dobrze. Masywne ścianki pionowe w okleinie jasnego drzewa przecina blat niższej półki, oddzielając je od identycznych, ale jamnikowato niskich nóżek, też stanowiących całościowe boki. Blat jest biały, laminowany i z dodatkową warstwą krzemową. Z nóżkami/boczkami zespolony na stałe, dzięki czemu dolną sekcję można przenosić. Od spodu cztery kolce do stawiania na dołączonych krążkach, do wierzchu przyklejonych osiem filcowych podkładek. Cztery do półki, nie będącej bezpośrednim nośnikiem, albowiem ląduje na niej taka sama, ale o mniejsze powierzchni, dokładnie wypełniającej przestrzeń między boczkami. To standardowy zabieg u szafek audiofilskich – wszystkie półeczki są podwójne, rozdzielone elementem tłumiącym.

Podobnie łatwy do przenoszenia jest zespolony segment wierzchni, czyli dwa boczki połączone od wierzchu górną półką. Na nią także przychodzi druga, tym razem o identycznie dużej powierzchni, a boczne ścianki powielają dolne kolce, własnymi opierając się o metalowe podkładki spoczywające na odnośnych filcowych krążkach.

Podstawa jest oddzielna.

Ogółem za tłumienie odpowiada dwanaście filcowych podkładek i osiem kompletów kolec+metalowa podkładka, za estetykę zaś fornirowane ścianki boczne i cztery biało laminowane półki o grubych nad laminatem powłokach z pleksiglasu. Całość waży ponad dwadzieścia kilo, jest sztywna, elegancka i zdolna dźwigać obciążenie po 70 kg na każdej półce. W zależności od użytego forniru cena waha się między 2680 a 2980 PLN.

Za zdolność pochłaniania energii drgań pracującego sprzętu i rozedrganego głośnikami otoczenia odpowiadają, jak się okazuje, nie same kolce, podkładki i filce, ale też elementy niewidoczne. To mające zdolności absorpcyjne kanały AirTube w ściankach bocznych, plus maksymalna twardość, a wraz z nią sztywność wszystkich składników tworzących – drewna, materiałów drewnopodobnych, polimerów, powłok krzemowych i elementów stalowych. Wszystko to razem tworzy zespół, o którym sam producent powiada, że spełnił założenia odnośnie wpływu na jakość dźwięku.

Nóżki i spodni blat zintegrowane na stałe.

Szafka może być rozbudowywana, zarówno w kierunkach bocznych jak do góry, osiągając maksymalnie wysokość czterech półek i dowolną szerokość. Forniry ścianek mogą być w jasnym albo ciemnym drzewie, a półki białe albo czarne – i zawsze lśniące laminatem. Wygląd całości, jak widać na załączonych zdjęciach, niczym nie odbiega od audiofilskiego standardu, a ceny są atrakcyjne. Zostaje sprawdzić rzecz kluczową – faktyczną funkcjonalność antywibracyjną.

Pokaż cały artykuł na 1 stronie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy