Recenzja: Ear Stream Black Pearl

Podsumowanie

Ear_Stream_Black_Pearl_9  Nie lubię popadania w przesadą, ale trzeba uczciwie przyznać, że na swój sposób, na sposób skromnych tysiąca siedmiuset złotych, jest Black Pearl wyrobem niemal perfekcyjnym. Do absolutnego topu brakuje  mu jedynie wyższej temperatury przekazu i takiego ostatecznego przenikania w nagranie. Przenikania na miarę całkowicie już prawdziwego saksofonu, którego dźwięk jest tyleż autentyczny co zarazem niemiłosierny, przeszywający aż w stopniu bolesnym.

By się upewnić, że nie ulegam omamom, a ma aprioryczna wiedza o tym, który z wyrobów Majkela jest lepszy nie waży na wyniku porównania, nakłoniłem syna by porównał wzmacniacze, przy czym przystępując do porównania nie miał pojęcia jakie są ich wzajemne relacje; widział jedynie różnej barwy światełka. Wątpliwości nie było żadnych, a wskazanie natychmiast padło na jaśniejsze ze światełek, jakim świeci Black Pearl.

– Ten gra dużo otwarciej, powiedział pan perkusista.

Jakbym słyszał własne słowa. No ale to przecież jest oczywiste: gra dużo bardziej otwarcie, co usłyszy każdy i od razu. Jednocześnie trzeba napisać, że brzmienie Moonlighta też jest znakomite, a jego przekaz trochę bardziej relaksujący, co jest następstwem złagodzonych sopranów i odrobinę ciemniejszej barwy.

Ear_Stream_LogoPozostaje pogratulować konstruktorowi udanego wyrobu a sobie możliwości się z nim zapoznania. Można też na wyrost pogratulować przyszłym nabywcom.

Dane techniczne:

  • napięcie zasilania: 12~24V DC
  • jałowy pobór mocy: 1,2 W
  • impedancja wejściowa: 10 kΩ (możliwa wyższa na zamówienie)
  • impedancja wyjściowa dla 1 kHz/ 0,1 Ω
  • zwarciowy prąd wyjściowy na kanał: 800 mA
  • moc wyjściowa na kanał przy zasilaniu 24 V/1800 mW dla 32 Ω, 100 mW dla 600 Ω
  • zalecana impedancja słuchawek: 16~600 Ω
  • pasmo przenoszenia dla 16 Ω (-3dB, 0dB): 5 Hz~100 kHz
  • zasilacz 24 V w komplecie
  • cena: 1790 zł
Pokaż cały artykuł na 1 stronie

3 komentarzy w “Recenzja: Ear Stream Black Pearl

  1. Maciek pisze:

    Czy recenzowany wcześniej Black Cube Linear to ta sama liga wzmacniacza ? Chciałbym zmienić Lehmanna na BP lecz nie wiem czy faktycznie mogę coś zyskać ? czy zmienić tylko kierunek dźwięku .

  2. Piotr Ryka pisze:

    BP jest na pewno lepszy niż klon Black Cube. O oryginalnych wzmacniaczach Lehmana nie chcę się wypowiadać, bo ich nie słyszałem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy