Recenzja: White Bird Amplification Virtus ORT

Odsłuch

White_Bird_Amplification_Virtus_ORT_7  Jak już wspomniałem wzmacniacz został podpięty do referencyjnego Accuphase wysokiej klasy interkonektem Acrolinka, tak więc niczego mu u mnie nie brakowało. Czym się odwdzięczył?

Przede wszystkim przewidywaną zawczasu zabawą w dobór lampy sterującej. Jednak szybko okazało się, że pod tym względem nie jest tak wybredny jak jego braciszek opatrzony lampami 300B, bo Amperex, Philips, Mullard i Simens & Halske były mu podobnie miłe, jednak Philips SQ i Simens & Halske najbardziej, a z tych dwóch bardziej ten ostatni, zwłaszcza że trochę lepiej kontrolował bas, a to okazało się mieć duże znaczenie.

Druga rzecz jaką pokazał, to to, że potrzebuje tej tradycyjnej lampowej godzinki, no, może niecałej, żeby się porządnie rozgrzać i wcześniej nie ma mu co zawracać głowy odsłuchami, zwłaszcza w przypadku słuchawek najwyższej klasy, która to klasa niezbędnie wymaga należytego traktowania i sprzętowego szacunku.

White_Bird_Amplification_Virtus_ORT_10Poza tym trzeba mocno podkreślić, że Virtus ORT bardzo dobitnie różnicował brzmienia i w

ślad za tym niezwykle starannie pozycjonował słuchawki, bez żadnej taryfy ulgowej uwypuklając odmienność ich prezentacji i bezlitośnie szeregując je wedle jakości. Tu nie było żadnych podobieństw pomiędzy Sennheiserami ani zmiłowania dla słabszych. Wszystkie błędy i niedociągnięcia podane zostały na tacy i nikt nie wyszedł z tego bezlitosnego osądu całkiem obronną ręką.

Pokaż cały artykuł na 1 stronie

4 komentarzy w “Recenzja: White Bird Amplification Virtus ORT

 1. Michal W. napisał(a):

  W niewygładzanej rzeczywistości porównanie AH-D7100 i PS1000 wygląda tak.
  http://graphs.headphone.com/graphCompare.php?graphType=-1&graphID%5B%5D=2151&graphID%5B%5D=3921
  Domeną Denonów jest bardziej granie samym środkiem sopranu niż równość tego zakresu, stąd ten fokus zamiast dźwiękowych plam. Różnica w prezentacji przestrzennej między słuchawkami rzeczywiście jest taka jak w recenzji powyżej. Jedne i drugie dobre. 😉

  1. Piotr Ryka napisał(a):

   Trzeba chyba poprawić ten diagram, bo tylko jedne słuchawki uwzględnia.

 2. Michal W. napisał(a):

  Wycięło niektóre znaki specjalne. Może metodą kopiuj/wklej do paska adresu pójdzie?
  „http://graphs.headphone.com/graphCompare.php?graphType=-1&graphID[]=3921&graphID[]=2151”

  1. Piotr Ryka napisał(a):

   Ale nawet na tej pozbawionej złagodzenia grafice ogólna tendencja jest utrzymana. Sposób prezentacji basów i sopranów jest w D7100 wyjątkowy. To nie ulega wątpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© HiFi Philosophy