Recenzje: AB-tech REN Ethernet Isolator

    Aleksander Bladelius, syn Mikeʼa Bladeliusa, wyjawia nam o sobie, iż od najwcześniejszego dzieciństwa wyrastał w środowisku muzyczno-sprzętowym firmy ojca, otoczony muzyką grającą od rana do wieczora przez siedem dni tygodnia. W tej sytuacji nie miał wyboru, musiało to weń wsiąkać, z wiekiem nabył też technicznego zrozumienia dla działań ukierunkowanych na muzyczno-odtwórczy ideał i powziął pomysły własne. Głównym było stworzenie firmy komplementarnej – nie budującej wzmacniaczy i przedwzmacniaczy, tylko akcesoria doskonalące sygnał docierający do nich. Tak zaistniała AB-tech, marka proponująca trzy oczyszczacze: prądu z sieci energetycznej, sygnału z USB i danych via Ethernet. Pierwszy zowie się FRID Power Cleaner, drugi KLAR USB Isolator, a trzeci REN Ethernet Isolator – i tym zaraz się zajmiemy.

     Obywatel Bladelius Aleksander, poddany Króla Szwecji Karola XVI Gustawa, zapewnia też na wstępie, iż swoje doświadczenie budował w firmie ojca nie jako bierny obserwator, tylko aktywny uczestnik projektowania i wykonawstwa. O swoich zaś pomysłach nie bez dumy powiada, że są z rodzaju tych, które innym nie przyszły do głowy.  

     Na kanwie tego wypada sięgnąć wzrokiem trochę głębiej w historię, aby przybliżyć postać seniora Bladeliusa, którego kariera twórcy wzmacniaczy przybrała profesjonalny wymiar w 1988, po zatrudnieniu przez sławnego już wtedy Nelsona Passa, widzącego w młodym, dobrze rokujących szwedzkim konstruktorze partnera, a następnie ich wspólną działalność w kalifornijskiej firmie Threshold. Skracając do minimum – po pewnym czasie drogi panów się rozeszły, każdy poszedł na swoje. Nelson Pass, porzuciwszy Thresholda, powołał własne Pass Audio, a Mike Bladelius wrócił do Szwecji, by stworzyć Bladelius_audio. Obie firmy stały się sławne i są dziś wysoko cenione; w ramach drugiej, choć oficjalnie niezależnie, działalność podjął Bladelius junior, wcielając w życie swe pomysły, z których jeden mamy przed sobą.[1]

 

[1] Nie znoszę piszących żon sławnych pisarzy i dzieci sławnych aktorów – kąśliwą tę uwagę autorstwa Jerzego Jurandota wypowiada grający dyrektora teatru Aleksander Bardini w filmie „Jutro premiera”. Ale miejmy nadzieję, że tym razem…

Pokaż cały artykuł na 1 stronie

7 komentarzy w “Recenzje: AB-tech REN Ethernet Isolator

 1. Sławek pisze:

  Zawsze najlepszą rekomendacją dla przedmiotu recenzji jest fakt, że recenzent kupił ten przedmiot dla siebie i wpiął go w swój system.

  1. Piotr+Ryka pisze:

   Nie zawsze, bo czasem recenzenta nie stać 🙂

   1. Sławek pisze:

    No tak, ale wtedy raczej pisze, że tak właśnie jest. I że rozstanie jest wtedy bolesne…

    1. Piotr+Ryka pisze:

     No tak, tak się pisze, i jest trochę tych bolesnych rozstań. Są także niespotkania, bo na przykład kolumny Destination Audio Vista są do mojego pokoju za duże.

 2. Marek pisze:

  Ifi ma coś podobnego za 1/5 ceny, też poprawia tylko niuanse

 3. Marek pisze:

  Przepraszam nie 1/5 tylko chyba 1/10 :)))))))))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy