Recenzja: Studio 16 Hz Minas Anor IIIs 2,5R

Budowa

Brzmienie na wysoki połysk - Studio 16 Hz Minas Anor IIIs.

Brzmienie na wysoki połysk – Studio 16 Hz Minas Anor IIIs.

   Recenzowane Minas Anor IIIs są trzecie od góry (po Credo II i Aries) w ofercie swojego producenta. Konstrukcję mają dwu i pół drożną, gdzie dwa głośniki średnio-niskotonowe okalają wysokotonowy, pracując w sprzężeniu i obejmując zakresem wszystko co rozbrzmiewa poniżej 2,5 kHz, przy czym dolny jest odcięty na wysokości 250 Hz i ma stromiznę zbocza 6 dB na oktawę, a górny sięga tych 2,5 kHz z nachyleniem 12 dB. Głośniki te to  ScanSpeak 18W8522G01; robione wyłącznie na zamówienie, mające membranę celulozową, aluminiowe kosze, calową cewkę i jedenastocentymetrowe magnesy. Wysokotonowiec to z kolei 28-milimetrowy Morel Classic CAT 298, z jedwabną kopułką i zawieszeniem w cieczy magnetycznej, znanym z głośników wysokotonowych Spendora, u których okazało się sprawdzać rewelacyjnie. Ulokowano go dokładnie w centrum  pomiędzy głośnikami średniotonowymi, a chwali się, podobnie jak i one, wysoką jakością i dużymi możliwościami. Zwrotnicę zrealizowano na osobnych płytkach dla każdej z sekcji i oparto o kondensatory Audyn Cap MKP od niemieckiego Intertechnika.

Podpinać się możemy w Minas Anor IIIs poprzez dwa komplety przyłączy, ulokowanych w małych wnękach, tak więc możliwe jest napędzanie w bi-wiringu i bi-ampingu. Producent instaluje zwory w postaci metalowych, złoconych płytek – i one podczas odsłuchów zostały użyte – ale można oczywiście używać własnych. Całość stoi na kolcach i ma metr wysokości, a dodatkowym akcentem, względem trzech usytuowanych u góry głośników, jest położony blisko podstawy przedni bass-reflex; jedyny w całej konstrukcji, tak więc żaden dźwięk nie idzie bezpośrednio do tyłu, co umożliwia stawianie blisko pod ścianą.

Krawędzie pionowe zostały leciutko sfazowane, a przednia witryna z głośnikami lekko odchylona ku tyłowi. W sumie forma jest prosta, ale nie całkowicie, tylko ze spokojną stylizacją, a głośniki rozstawiono symetrycznie, w sposób przyjemny dla oka.

Pasmo przenoszenia obejmuje 30 – 25000 Hz (+/-3 dB), impedancja jest 4-ohmowa, a skuteczność wynosi 90 dB. Producent zaleca wzmacniacze o mocy 15 – 200 W, podczas gdy same głośniki są w stanie oddać maksymalnie 200 W mocy muzycznej. Konstrukcja obudowy to grube płyty MFD z dodatkowymi w środku wręgami wieńców wzmacniających, co przekłada się na dużą sztywność i wagę, skutecznie uzupełniając wysokiej jakości głośniki i solidnie wykonaną zwrotnicę. W sumie zrobiono więc dużo, by obietnicy dobrego stosunku jakości do ceny stało się zadość, co w połączeniu z miłymi wspomnieniami z Audio Show i ładnym wyglądem stanowi mocną odsłuchową zachętę.

Także wykończenie kolumny jest połyskliwe, a przy tym bardzo staranne.

Także wykończenie kolumny jest połyskliwe, a przy tym bardzo staranne.

Na testy przyjechały Minas Anor przyodziane w biel fortepianową – najmodniejsze teraz wykończenie – a możliwych jest też kilka wzorów oklein drewnianych, łatwych w dopasowaniu do stolarki meblowej. W tej bieli same głośniki, impregnowane na wiśniowy, mieniący się brąz z czarnym pierścieniem zawieszenia, stanowią ładny kontrast, a jednocześnie dobrze pasują do kolorystyki alternatywnych wykończeń drewnianych.

Staropolskim zwyczajem gościom należy się co najlepsze, tak więc ugościć postanowiłem te Stucio 16 Hz godnie i postawiłem na audiofilski stół wszystko co najlepszego miałem. Przedwzmacniacz Twin-Head z końcówką Crofta spięte Sulkiem Audio, a odtwarzacz Accuphase z przedwzmacniaczem równie wybitnym Acoustic Zen Absolute Cooper. Dołączył do tego głośnikowy Entreq Discover – dobrze pasujący ceną i brzmieniem, co o tyle pozostaje w jego przypadku nietrudne, że niemal do wszystkiego pasuje. Kolumny wylądowały nie tylko na swoich kolcach, ale także na marmurowych postumentach, dźwigając z kolei na sobie entreqowe myszy o dumnie nastroszonych wąsikach. Do kompletu odtwarzacz stał na platformie Rogoz Audio, bo jak niedawno pisałem, takie stanie niebywale mu służy, a całość elektroniki rozlokowano na stoliku Power-base, uzupełnianym przez podstawki SolidTecha. Wszystko to prądowo wspierał kondycjoner Entreq Powerus Gemini, a odczekawszy aż lampy nabiorą emisji i temperatury, wyruszyłem z muzyką.

Pokaż cały artykuł na 1 stronie

57 komentarzy w “Recenzja: Studio 16 Hz Minas Anor IIIs 2,5R

 1. Darek napisał(a):

  Nie słyszałem dobrze grających kolumn tego polskiego producenta. To dźwięk na poziomie HIFI. Miały oczywiście grono zaprzyjaźnionych sympatyków na pewnym forum, ale na tym koniec.
  Produkty małych producentów muszą być znacznie lepsze od swojej dwa razy droższej konkurencji.

  1. Piotr Ryka napisał(a):

   Przypadkowo natrafiłem na forum Audio Stereo na wątek, zamieszczony dość wprawdzie dawno temu, bo 2007 roku, którego autor poprowadził we wpisie założycielskim bardzo ostrą krytykę głośników Studio 16 Hz. W tamtych czasach nie można było poznać kto jest z branży, bo nie było obowiązku się za branżę podawać, ale teraz taki obowiązek jest i można zobaczyć, że atak przeprowadziła konkurencja. Najwyraźniej Studio 16 Hz bardzo komuś wadzi.

   Co do brzmienia tych głośników, to jak napisałem – na ostatnim Audio Show grały bardzo przyjemnie, a u mnie jeszcze zdecydowanie lepiej. Nie są lepsze od najlepszych produktów konkurencji, ale też nie odstają. Nie widzę przy tym powodu, dla którego racją bytu jakiejś firmy miałaby być zdecydowana wyższość od produktów dużych światowych marek. Ale nawet gdyby się tego trzymać, to łatwo wskazać głośniki uznanych producentów kosztujące podobnie do tych Minas Anor, a znakomicie czyniące zadość wymogowi grania o wiele gorzej.

   1. Darek napisał(a):

    Zobaczymy- dla mnie to HIFI , ale niech bronią się same. Na dzień dzisiejszy coś im to słabo idzie.

    Pozdrawiam serdecznie
    Darek

    PS. Pozdrowienia dla Pana Grześka ze Studio 16Hz również którego miałem okazje poznać osobiście.

    1. Piotr Ryka napisał(a):

     Słuchałeś na Audio Show?

     1. Darek napisał(a):

      Nie byłem na Audio Show.

  2. tomaszz napisał(a):

   Jak duże jest „grono zaprzyjaźnionych sympatyków” świadczy, kolego, liczba odsłon w klubie 16Hz:)
   Drugi co do liczby odsłon klub ma prawie o połowę mniej. Ale to nie jest ważne. Ważne, że Ktoś pokazuje wszystkim dużym producentom gdzie raki zimują, jeśli chodzi o jakość kolumn, w danym przedziale cenowym oczywiście. A na brak zamówień z tego co się orientuję też Pan Grzegorz nie narzeka. Także tego… Twoje informacje są trochę już nieprawdziwe 🙂

  3. DonPen napisał(a):

   Obok hi-endu nawet nie stały. Do dobrego HI-FI daleko. Takie trochę lepsze garażowe DIY.
   Takie np. RLS ( także polska manufaktura ) po prostu deklasują je w kazdym aspekcie

 2. Mirek napisał(a):

  Jezeli ktos szuka naprawdę dobrego dzwieku to niech lepiej poslucha cary 300b z k1000, wiem co pisze…

  1. Piotr Ryka napisał(a):

   Tak, rzeczywiście wiesz co piszesz i inni też wiedzą. Ale chyba będzie tego pisania.

 3. Mirek napisał(a):

  ???

  1. Piotr Ryka napisał(a):

   I co się dziwisz. Myślisz że kogoś interesuje czytanie raz po raz prześmiewczych uwag o K1000 i Cary?

   1. Mirek napisał(a):

    przepraszam 🙁

 4. Tadeusz napisał(a):

  „Ceterum censeo Karthaginem delendam esse ” (A poza tym uważam,że Katarginę należy zniszczyć) 🙂

  Katon Starszy.

 5. Piotr Ryka napisał(a):

  Gdzie Cary, a gdzie Carthago…

 6. Tadeusz napisał(a):

  „Używane jako synonim poglądu uporczywie wyrażanego przy każdej okazji”

  za wiki.

  1. Piotr Ryka napisał(a):

   Tak, oczywiście – delendam est Cartago. To swego rodzaju pierwowzór naszego: „Cary jest najlepszy”. Tyle że Katon coś jeszcze do tego dodawał, a pseudo-Mirek nie ma nic do dodania.

 7. sebna napisał(a):

  Głośników nie znam ale podoba mi się logo 🙂

 8. Janusz napisał(a):

  Łudząco podobne do nowych Audio Academy.

  1. elmero napisał(a):

   z tego co wiem to na odwrót jest, AA łudząco rżnie z Minasów, sprawdź co i kiedy zaczęto produkować 😉

 9. babyboom napisał(a):

  Raczej odwrotnie AA są łudząco podobne do istniejących już wiele lat na rynku Minas Anor

 10. mva napisał(a):

  Różnego rodzaju Cole też są podobne do CocaColi tylko, że samk i wygąd jednak trochę inny. Gdy Minasy były na rynku inni producenci nie wiedzieli jeszcze, że będą podobną konstrukcję tworzyć.
  Wystarczy zobaczyć jak trzymają cenę używane egzemplarze Minas Anor i jak szybko „znikają” z różnej maści aukcji by wyrobić sobie pogląd, że to muszą być bardzo dobre kolumny.
  Nic lepiej nie pokazuje jakości danego produktu jak właśnie rynek wtórny.
  Basu z kolumn Minas Anor jest w sam raz, no chyba, że ktoś jest przyzwyczajony do dźwięku car audio, wtedy musi szukać innych rozwiązań. Ale czy to będzie dobry dźwięk, to śmiem twierdzieć, że nie.

 11. jaba napisał(a):

  Proponuje przetestowac model AA Rhea, tam bas jest. Znajomy ktory mial Minasy lekko sie zdziwil jak mial wymieniany dwa razy wysokotonowiec na inny i nie towarzyszyly temu zadne modyfikacje w zwrotnicy.

  1. babyboom napisał(a):

   Dawno się tak nie uśmiałem zważywszy na fakt że producent AA sam stwietdził na jednym z forów że nie ma potrzeby stroić minasów na 2,5 drogi bo wystarczy już basu jak jest 2 drogi

 12. cyber napisał(a):

  Minas Anor to kolumny raczej do plumkania i spokojniejszych klimatów tam sprawdzają się idealnie potrafią czarować wokalami i ogólnie grają bardzo dobrze . Niestety bas mają kiepski i czasami może denerwować ich średnica która jest mocno podbita wokal często potrafi zagłuszyć inne dźwięki to samo jest z gitarami czasami grają za ostro i powodują że nie da się słuchać muzyki z przyjemnością .
  Do mocniejszej muzyki lepiej szukać innych kolumn .

 13. łukasz napisał(a):

  To były moje pierwsze”audiofilskie kolumny” kupiłem je używane i grały z lampowym mingda na kt88. Wydawało mi się że gra to bardzo dobrze i nie zamierzałem ich zmieniać. Problem pojawił się gdy sprzedając odtwarzacz przyjechał klient ze swoimi robionymi monitorami na niewiele droższych głośnikach seas prestige er18 na basie i seas crescendo na wysokich.
  Monitory grały lepiej. Najbardziej było to odczuwalne na basie i wysokich. Właściciel monitorów pytał czy dostępne są jakieś pomiary kolumn bo wg niego są źle zestrojone.
  Teraz gram na labenie plus harbeth shl5 i jest lepiej niż mój poprzedni zestaw.
  W skali od 1-5 kolumny oceniam na 3+.

  1. DonPen napisał(a):

   I to jest cała prawda o Studio 16Hz.

 14. meloman napisał(a):

  Zgadzam się z przedmówcą, Minasy potrafią czarować w spokojnych klimatach, jakimś jazzie, wokalach i tu się sprawdzą, jednak nie są to uniwersalne kolumny i np. w ciężkim graniu polegną sromotnie, średnica potrafi wtedy wywiercić dziurę w uszach, a basu jak na lekarstwo, brak drive.
  Chętnie bym zobaczył zaplecze „techniczne” tej manufaktury, pomieszczenie gdzie te kolumny są strojone i mierzone.

 15. Piotr Ryka napisał(a):

  Nie lubię takich skrajnych, nieprzemyślanych opinii. Minas Anor na pewno uszu nikomu nie przewiercą, o ile dysponował będzie dobrym wzmacniaczem, a basu nie mają jak na lekarstwo, tylko taki jak każde głośniki nie mające wielkiego woofera dla basu.

  1. cyber napisał(a):

   Kolego nie zgodzę się z tym Minasy właśnie nie mają tego basu jak każde głośniki nie mające wielkiego wofera dla basu tylko mają go trochę mniej po prostu mniej kopa basu . Nie krytykuję Minasów piszę tylko o moich odczuciach po porównaniach Minasów z innymi podobnymi kolumnami .
   Ogólnie Minasów warto posłuchać kiedy się szuka czegoś w przedziale cenowym do 10000 pln ale zdecydować to już każdy musi sam czy to jest to czego szukamy czy nie .

   1. Piotr Ryka napisał(a):

    Bierze Pan do siebie rzeczy do siebie nie skierowane. Odnosiłem się do stwierdzenia, że „w ciężkim graniu polegną sromotnie”. Tak nie jest i szkoda nawet o tym dyskutować. Bas mają standardowy, adekwatny do swoich głośników. Nie kładą na niego nacisku – i bardzo dobrze, bo byłaby z tego karykatura.

    Prosiłbym, by nie zwracać się do mnie protekcjonalnie, tak samo jak ja do nikogo się protekcjonalnie nie zwracam.

  2. DonPen napisał(a):

   Słuchałem Ariesów Plus z monoblokami SE Mingda na lampie 805, brak niskiego basu z dwoch 18-ek Scan-Speaka. Dla porównania RLS triton na jednej 18-ce SS po prostu je ośmieszyły. Vintagowe monitory JBL Ti1000 mają bas o dwie klasy lepszy. Studio 16 Hz to przykład złej aplikacji dobrych przetwornikow

 16. Imacman napisał(a):

  W naleźycie zaadoptowanym akustycznie pomieszczeniu i z dobrą elektroniką bas z Minasów jest bardzo dobry i realistycznie oddaje instrumenty. W swojej klasie cenowej są świetnymi kolumnami. Chętnych zapraszam na odsluch do siebie.

  1. Piotr Ryka napisał(a):

   Gotów jestem wierzyć, że odpowiednio zaadoptowane pomieszczenie, dokładnie dostrojone pod Minas Anor, jest w stanie poprawić ilość i jakość basu. Musimy się jednak zrozumieć. Miałem u siebie głośniki potrafiące tworzyć spektakle basowe na zupełnie innym poziomie, całkowicie dla kolumn ze zwykłymi głośnikami średniotonowymi nieosiągalne. To do nich, jako przykładów tego co można na basie osiągnąć, odnosi się konstatacja jakościowa, która zdaje się bardzo ubodła sympatyków Studio 16 Hz. Proszę jednak się nie obruszać, bo nie ma o co. Minas Anor robią w zakresie basu to co do nich należy, a średnicę i soprany mają znacznie powyżej oczekiwań. Natomiast basu takiego jak na przykład Avantgarde Duo Grosso nie dają nawet w przybliżeniu, bo dać zwyczajnie nie mogą. To jest awykonalne i ani tego nie należy oczekiwać, ani się o to obrażać na nie albo na recenzenta.

   1. Tomasz napisał(a):

    No faktycznie Minasy zasluguja na inwidywidualne dopasowaniedo do nich pomieszczenia i skrupulatne dobranie calego toru, tak aby moc odkryc ukryty w nich potencjal, ktory zapewne jest poza zasiegiem konkurencji dwu badz wiecej krotnie drozszej.

 17. AAAFNRAA napisał(a):

  Witam,
  Nie na temat, ale jest Sennheiser Orpheus do kupienia. Ogłoszenie z hifi.pl. Cena jedynie 27,5 tys. EUR.

  1. Piotr Ryka napisał(a):

   Prawdziwa okazja. Z tego co wiem, to w dodatku niejeden.

 18. Marcin napisał(a):

  Fantastyczne! Recenzja z największą liczbą komentarzy. Czytam je i poziom hejtu dorównuje jedynie PUDELKOWI. Polskie piekiełko!

 19. Sławek z Gdańska napisał(a):

  Witam miałem kolumny Fokal 716, Klipsch f3, Altus 110, Bolero 2oo i słuchałem wielu innych marek. Kupiłem Minas Anor premium. Zaskoczyły mnie swoją muzykalnością, plastycznością, szczegółową górą bardzo dobrym basem i wspaniałą sceną. Grają w zestawie z Phonograph 60 na zmianę z Marantz 15s1 na korzyść lampowca, ale tranzystor dużo nie odbiega, zastosowałem też listwę Enerr. Długo szukałem i dobierałem swój sprzęt zmieniając wzmacniacze i kolumny teraz mogę polecić go wszystkim. Jest super. Sławek z Gdańska.

  1. Marcin napisał(a):

   Witam, przymierzam się właśnie do zakupu zestawu Marantz 15s2 CD + AMP i zastanawiam się do kompletu nad Minas Amor lub Dynaduio x38…widzę ze Pan przerabia 1 wariant i go rekomenduje?

 20. kumpel kondensatora napisał(a):

  Boszsz jakie tu ludzie dyrdymały wypisują o Minas Anor. Producent chyba za dużo ich już sprzedaje i trafiają też do ludzi którzy wyszli przed trzema miesiącami z dyskoteki.

 21. Andrzej napisał(a):

  Bardzo ciekawie wyglądające kolumny. Czy może ktoś porównywał je z Pylonami Sapphire (też białe) 😉

 22. Marek napisał(a):

  Panie Piotrze, bas schodzi niżej i jest go więcej, jeżeli zrezygnuje się z kolców na granitach – odrobiłem tą lekcję… Oczywiście nie będzie to drastyczna różnica, ale wyraźnie zauważalna

 23. paczkins napisał(a):

  Minasy mają za malo basu? Używam chyba prototypowych egzemplarzy jeszcze jako Regis Audio, na 2x Vifa M17WH 49-09
  wysoko tonowym DynaudioEsotec D260 i zwrotnicy Mundorf Silver Oil Supreme + Millsy. wcześniej były Dali Ikon 6 (wersja I). też mi się wydawało, że basu jest mało, dopóki nie zrozumiałem, że basu kiedyś było za dużo. chadzam na koncerty, jazz, elektronika, rock i porównuję brzmienie. basu w Minasach jest tyle, ile ma być. jest plastyczny i kształtny jak sprytna plastelina:) zgadzam się z Kumplem Kondensatora 🙂

  1. DonPen napisał(a):

   Akuurat pracowałem trochę w naglosnieniu i sam grałem na basie. Jak posłuchałem Ariesów Plus na dwóch 18-kach Scan-Speaka to pierwsze co mnie zdziwiło to brak niskiego basu. te kolumny są po prostu żle zestrojone.Przykład złej aplikacji dobrych przetworników. jak pisałem wyżej vintagowe monitory JBL Ti 1000 w kwesti basu po prostu je osmieszyły , nie mówiąc juz o np. Totem mani-2

  2. DonPen napisał(a):

   Akuurat pracowałem trochę w naglosnieniu i sam grałem na basie. Jak posłuchałem Ariesów Plus to pierwsze co mnie zdziwiło to brak niskiego basu. te kolumny są po prostu żle zestrojone.Przykład złej aplikacji dobrych przetworników. jak pisałem wyżej vintagowe monitory JBL Ti 1000 w kwesti basu po prostu je osmieszyły , nie mówiąc juz o np. Totem mani-2

 24. Czesław napisał(a):

  Czytam i nie wierzę, sam mam parę Minas Anor Premium i Aries Plus z tej zacnej firmy Studio16Hertz.
  Gram na nich od 2 lat i nie zamierzam tego zmieniać. To wyborne audiofilskie kolumny.
  Będąc na kupnie kolumn, straciłem tylko czas szukając czegoś w granicach 20 tyś.zł. Nabiłem kilometrów, zawsze wracając z niczym. Szukałem dźwięku bardzo muzykalnego, możliwie wiernie oddającego atmosferę koncertu, piękna wokali, czaru instrumentów ..
  Najwyraźniej oczekiwałem zbyt dużo, na kilka najbardziej oczekiwanych odsłuchów zabierałem córkę, która uwielbia Chopina i sama gra jego muzykę na fortepianie. To była jakaś farsa. Większość kolumn grała bez duszy, ich muzyka nie porywała, zawsze czegoś brakowało. I przyznam odpuściłem poszukiwania.
  Owszem w Niemczech odsłuchałem kilkunastu systemów i kilka kolumn przypadło mi do serca, tylko ich cena przyprawiała o zawrót głowy. Niestety poza zasięgiem.
  I tak kiedyś przez przypadek przeglądając internet, trafiłem na Klub miłośników – Studio 16 Hertz.
  Krótka podróż i wraz z córką, siedzieliśmy na odsłuchu u konstruktora. To czym nas uraczono, to była uczta dla serca i duszy. W zależności od muzyki płynącej z kolumn, dusza rwała się nam do tańca lub oczarowana pięknem wokali, zapominała o bożym świecie …
  Tak to pamiętam dzisiaj. I chociaż uczestniczyłem w odsłuchach jeszcze kilka razy po zakupie Minasów Anor w wersji Premium i Aries Plus, a były to systemy także za kilka set tysięcy złotych, zdarzało mi się w tych najlepszych usłyszeć bardzo zbliżone granie do tego co znałem z odsłuchów u siebie, na własnym systemie. Kolumny te bowiem świetnie zgrywają się z lampą, a z dobrym okablowaniem trójwymiar nie jest dla nich czymś obcym.
  Minasy potrafią zachwycić i złapać za serce, jeśli tylko damy im dobre towarzystwo, czyli dobre źródło i okablowanie.
  Wokale czarują sprawiając iż zapominamy o świecie, zasłuchani i szczęśliwi ze spektaklu w którym uczestniczymy …
  Niczego tam nie brakuje, a bas jest taki jaki być powinien. Jest audiofilski, potrafi szybko i mocno uderzyć jeśli trzeba.
  Polecam serdecznie Minas Anor Premium audiofilom, natomiast osobom szukającym „mocnego kopnięcia estrady” Aries Plus Reference.

  Pamiętajmy także o dobrym, uczciwym przygotowaniu pomieszczenia odsłuchowego. Efekty są spektakularne, w większości przypadków przewyższające efekt zakupu np. nowego i lepszego wzmacniacza do naszego systemu, za kilkadziesiąt tysięcy zł.

  1. cyprian napisał(a):

   uwaga. Czesław spiewa.. dla mnie to zwykły spam. Pozdrawiam i życze więcej energii na rytm dobrego brzmienia.Dobrze skonstruowana kolumna i wzmacniacz jest neutralny na kable wszelakiej maści. dobre źródło i okablowanie to ściema producenta na usprawiedliwienie wad własnych . Stawiam kazdy zestaw kolumn audiolabor , hans deutch, i innych linii transmisyjnych z lat 90tych niemieckiej produkcji obecnie w cenie 1000-2000 ze przygniecie te szamanskie produkcje do ziemi . sorry ale ucho się nie myli.

  2. Lukiluk napisał(a):

   A jaki masz okablowanie do miniasów ?

 25. sylwek napisał(a):

  Witam, jestem ciekawy jak grają XENTIA II czy warte są uwagi, czy szukac czegoś innego? z polskich manufaktur

 26. Krzysztof napisał(a):

  Witam tak się składa ze sam jestem szczęśliwym posiadaczem kolumn podstawkowych studio 16hz canto one new.Są to pierwsze kolumny które zrobiły na mnie wrazenie(wcześniej cały czas cos mi nie grało albo było za dużo wysokich albo nie dało się tego w ogóle słuchać)Wydałem dużo kasy na różne kolumny i uważam ze w tej cenie to sa bardzo dobre kolumny.Wreszcie z przyjemnością słucham ich i nie męcza przy dłuższym odsłuchu:)Polecam samemu sprawdzić.

  1. WZ napisał(a):

   Z czym je łączysz?
   wzmacniacz, żródło itp itd…

 27. MS napisał(a):

  Kolumna już klasyczna w swym przedziale cenowym trudno o lepszą. Bardzo latwa do wysterowania.

 28. Tomek 666 napisał(a):

  Kupilem niedawno minasy wersje limitowana z dwoma bas refleksami z tyłu i bas jest taki ze musze zatykac jeden otwor bo nie mozna az tego sluchac,ale srednica gora i scena sa fenomenalne,sluchalem Sounddeco f3, bw nautilus,focal aria 926 i Studio je miażdżą….

 29. DonPen napisał(a):

  Studio 16hz to jedne z najgorzej zestrojonych kolumn jakie słyszałem . Trochę to dziwne biorąc pod uwagę klasę użytych przetworników . Słuchałem wysokiego modelu Aries na dwóch 18ach SS+ motel z monoblokami lampowymi SE na 805 mingda. Głucha góra , matowa średnica brak niskiego basu. Cena to kpina

  1. Piotr Ryka napisał(a):

   Nie za dużo tej krytyki? Pachnie hejtem.

 30. Freejazz napisał(a):

  Nie sądziłem, że kolumny mogą wywoływać tak skrajne opinie.
  Przykro to się czyta.
  Ja mam tylko jedno pytanie, szczerze, to przez recenzję nie udało mi się przebrnąć. Pytanie brzmi: jaki jest charakter grania? Czy grają swoim dźwiękiem, czy upiększają, czy grają neutralnie?

 31. Memphis80 napisał(a):

  Źle się to czyta naprawde ale czy pachnie hejtem?Spotkanie odsłuchowe było u znajomego, dwie pary kolumn Minas Anor III takie same a różnie grające. Byłem pewien, że też sobie takie kupię.
  Niestety to spotkanie dla mnie zdeklasowało te kolumny. Na jaki egzemplarz trafię kupując nowe? Być może strojone są pod konkretny wzmacniacz ale ja osobiście wykluczyłem je.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© HiFi Philosophy