Recenzja: Shunyata Denali D6000/S

Podsumowanie

   Podejścia do poprawy prądu są różne. Jedni stawiają na ingerencyjny minimalizm, proponując nieuniknione w audiofolskim systemie rozgałęźniki w postaci listw nafaszerowanych wysokiej klasy okablowaniem, zbrojnych w markowe gniazda, system antywibracyjny i masywną obudowę, czasami z dopełnieniem jakąś formą filtracji. Maksymaliści proponują pełną separację transformatorową, zdarza się, że nawet z przechodzeniem po drodze na prąd stały i wyposażeniem w aktywnym systemem kontroli napięcia, a poszukiwacze form pośrednich samą rozbudowaną, wielostopniową filtrację. I wszystkie te sposoby potrafią przynieść dużą poprawę. O testowanych na tych łamach przedstawicielach wszystkich tych form poprawiania wyrażałem się entuzjastycznie i zdania nie zmieniam. Muszę jednakże zauważyć, że tylko pasywne filtry w kondycjonerach Entreqa i Shunyaty okazały się jednocześnie przydatne dla obrazu.

Od ogólników przejdźmy do konkretów. Czy warto wyłożyć aż dwadzieścia cztery tysiące na tytułowy kondycjoner? Moim zdaniem bardzo warto. Nie jestem już dumny z obrazu na swoim telewizorze; patrząc nań złości mnie, że stał się gorszy. Podobnie nie jestem zachwycony faktem, że kolejne testy sprzętu audio odbywać się będą bez niego. Bo może i jest w tym ascetyczny obiektywizm systemu pozbawionego elektrycznego turbodoładowania, ale radość towarzysząca wykonywaniu zawodowych czynności niewątpliwie też mniejsza. Poza tym – co dużo ważniejsze – spada różnorodność brzmieniowa. W związku z czym poszczególne urządzenia zaczynają mniej nawzajem się różnić, zatracając w mniejszym czy większym stopniu swój indywidualizm. I to częstokroć bardzo wyraźnie, a nie o jakąś bagatelkę. To samo dzieje się już przy słabych kablach zasilających, więc przy braku głębokiej kondycji prądowej tym bardziej. I z całą odpowiedzialnością mogę napisać, iż są to nieraz różnice szokujące. Może zatem się zdarzyć, może nawet z łatwością, że dokonując wyborów sprzętowych na podstawie brzmienia toru pozbawionego kondycjonera dokonamy wyborów złych. Że gdyby był on w torze, wybralibyśmy co innego. Warto mieć tego świadomość.

 

Dane techniczne Shunyata Denali D6000/S:

 OVER CURRENT PROTECTION

 • Hydraulic electromagnetic breaker

TRANSIENT SUPPRESSION

 • NextGEN TMOV Transient Protection
 • 40,000 Amps @ 8/50μs

SOCKETS / CONNECTORS

 • US: 6 NEMA 5-20R (3-pin, 20A)
 • EU: 6 ‘Euro’ CEE 7/3
 • IEC 60320 C20

TECHNOLOGY

 • SDC Filter (Shunyata Digital Coil)
 •  CCI™ v3 Noise Filters
 • Trident v3 Module

NOISE SUPPRESSION

 • Line-outlet: > 30db (200 kHz – 30 MHz)
 • Outlet-outlet: > 40db (200 kHz – 30 MHz)

CONSTRUCTION

 • 16 Gauge Powder Coated Steel Chassis
 • Anodized Aluminum Faceplate
 • Vibration Dampening (internal)
 • AC Outlet Dampening Gaskets
 • Shunyata’s Isolation Footer

DIMENSIONS

 • Width: 17.25 inches (43.8 cm)
 • Depth: 17.125 inches (43.5 cm)
 • Height: 6 inches (15.3 cm)
 • Weight: 40 lbs (5,6 kg)

Cena: 24 860 PLN

Pokaż cały artykuł na 1 stronie

6 komentarzy w “Recenzja: Shunyata Denali D6000/S

 1. Miltoniusz pisze:

  Bardzo ciekawa recenzja. Prąd to podstawa. W moim systemie zasilanie to najdroższy element. Wnoszę z recenzji, że ten kondycjoner przypadł Panu do gustu najbardziej. Czy tak? Ps. Podobno stary dekoder Turbo nc+ daje lepszy obraz od Mediabox ale żadnego potwierdzenia tego nie mam.

  1. Piotr Ryka pisze:

   Bez bezpośrednich porównań na temat relacji między kondycjonerami nie będę się wypowiadał. Ale niewątpliwie Denali to jeden z liderów i na dodatek rzecz uniwersalna. Mogę za to się odnieść do sugestii o Mediaboksie. Na pewno z niego obraz jest lepszy niż z dekoderów starszych, bo dopiero on daje możliwość odbioru w 1080p. A między 1080i a 1080p różnica jest ogromna.

   1. Miltoniusz pisze:

    Dziękuję. A czy to nie jest tak, że żaden kanał nie jest nadawany w 1080p i dopiero dekoder robi deinterlacing? Taki Turbo to potrafi.
    Ps. Mam nc+. W ramch testu wziąłem UPC. Teoretycznie powinna zabić jakością. Nie zabiła.

    1. Piotr Ryka pisze:

     Mediabox wchodzi w tryb 1080p ogólnie (trzeba ustawić). Czy są kanały natywnie tak nadawane, tego nie wiem, wiem natomiast, że deinterlacing w samym telewizorze działa znacznie gorzej. Natomiast są takie natywne w Netliksie, i filmy u tego operatora wyglądają gorzej niż w NC+. Tak nawiasem mam dużą czaszę; jakość satelitarnego sygnału powyżej 90%.

 2. Patryk pisze:

  Prad to podstawa. Te ceny to juz niestety szalenstwo. (ale jak kogos stac to prosze)
  Sam wybralem Isoteka Aquarius, co bylo najlepszym zakupem. Wolalbym gorszy CDP lub wzmacniacz, ale za to dobry prad, ktory bedzie go zasilal. Dzwiek bedzie w tym przypadku lepszy! Niestety wiele osob nie wierzy i wklada pieniadze w sprzet, ale prawda wyglada tak, ze wlasnie prad oraz akustyka maja ogromny wplyw na dzwiek.

  Patryk.

 3. roma pisze:

  Brawo Panie Piotrze ! Taka forma recenzowania sprzętu bardzo mi przypadła do gustu. Wypunktowanie cech z ich rozwiniętym opisem, jest bardzo czytelne i przjemniej się tego dogląda.
  Fajnie, że potrafi Pan coś pozmieniać w sposobie prowadzenia tekstu. A co do meritum, to trzeba będzie wypróbować to urządzenie. Miesiąc temu, wpadł do mnie pewien gość i wymienił licznik pomiaru zużytej energii i cały trud dopieszczania systemu się zawalił. Teraz muszę od początku zacząć walkę z zakłóceniami.
  Numer z TV stosuję, to najszybszy sposób sprawdzenia czy dany kabel zasilający się sprawdzi u mnie w systemie audio, bo jakoś to tak ze sobą się dobrze zgrywa, a zmiany w obrazie bardzo widoczne na starej plazmie Pioneera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy