Newsy: Wilson Audio Sabrina

Sabrina_Press_1   Jeżeli któryś z czytelników nie zna dokonań Davida Wilsona i głośników produkowanych w założonej przez niego firmie Wilson Audio, mieszczącej się w stanie Utah (USA), to chyba najwyższa pora, aby odrobić zaległości. W tak krótkim tekście nawet nie sposób byłoby wymienić najistotniejsze fakty z ponad trzydziestoletniej historii jednego z najbardziej uznanych producentów kolumn głośnikowych na świecie.

Sabrina_Press_2Z przyjemnością poinformujemy jednak, o nowych kolumnach głośnikowych, jakie dołączyły do grona znanych już wyrobów firmy. Wilson Audio Sabrina (firma nie pierwszy raz nadaje swoim głośnikom imię żeńskie) są najmniejszym wolnostojącym głośnikiem w ofercie Wilson Audio. Najmniejszym nie oznacza wcale „o niewielkich rozmiarach”, bo kolumna o wysokości prawie 1m i ciężarze ponad 42kg z pewnością do miniaturowych nie należy , jednak w porównaniu z flagowymi kolosami Wilsona – Alexandrią XLF, o wysokości 180cm i wadze niemal 300kg, Sabrina wydaje się tylko maleńką siostrzyczką.

Mimo niewielkich rozmiarów, Sabrina pod względem jakości dostarczanego dźwięku (a także radości płynącej z odsłuchów), według zapewnień konstruktorów, nie będzie zbyt mocno odbiegać od większych i mocniejszych konstrukcji. W projekcie wykorzystano wiele firmowych rozwiązań Wilsona, które sprawdziły się we wcześniejszych modelach, wystarczy wspomnieć tutaj o znakomitym przetworniku wysokotonowym Convergent Synergy Tweeter, który debiutował w najdroższej i najbardziej technologicznie zaawansowanej Alexandrii i po niewielkiej modernizacji znalazł się również w najnowszej Sabrinie. W projekcie Sabriny wykorzystano także, opracowany przez Wilson Audio kompozyt, oznaczony literą „X”, który charakteryzuje się niezwykle wysoką sztywnością i zapewnia redukcję rezonansów i podkolorowań dźwięku, do niewykrywalnych przez ludzki słuch poziomów.

Sabrina_Press_3Dodajmy do tego nowy projekt zwrotnicy (każdy egzemplarz jest indywidualnie dostrajany), oraz zoptymalizowanie czasowe przetworników, uwidocznione w nachyleniu płaszczyzny frontowej głośnika (Wilson Audio słynie z dbałości o ten aspekt dźwięku i w droższych konstrukcjach stosuje znacznie bardziej zaawansowane rozwiązania), a otrzymamy pełnoprawnego członka rodziny Wilsona, który jest z pewnością godny nosić firmową plakietkę.

Głośnik będzie dostępny w trzech podstawowych kolorach i dwóch dostępnych za dopłatą, a cena została skalkulowana przez polskiego dystrybutora na poziomie 78546 PLN.

Polskim dystrybutorem marki Wilson Audio jest firma: Audiofast

1 komentarz w “Newsy: Wilson Audio Sabrina

  1. gość44 pisze:

    zgrabna ta Sabrina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy