Newsy: Accuphase E-370

Accuphase_E370_HiFiPhilosophy_02   Nowa integra japońskiej firmy – legendy choć z zewnątrz wydaje się być niemalże lustrzanym odbiciem swojego popularnego poprzednika: E-360, zawiera w sobie szereg nowych rozwiązań, które wcześniej znalazły się w wyższych modelach tego wytwórcy: topowym E-600, oraz jakiś czas temu przez nas opisywanym E-470. Od tego pierwszego zapożyczono referencyjny, analogowy  układ regulacji siły głosu o nazwie AAVA, który w realny sposób odpowiada za zmniejszenie poziomu szumów tła do niemierzalnego minimum. Od drugiego zaś wzmacniacza przeniesiono – m. in. zestaw przełączników typu MOS-FET zamiast przekaźników, a także układ sprzężenia zwrotnego z poborem sygnału bezpośrednio przy wyjściach głośnikowych.

Accuphase_E370_HiFiPhilosophy_01Nowy wzmacniacz Japończyków z firmy Accuphase potrafi oddać do 150W mocy przy oporności kolumn wynoszącej 4 Ω, co w połączeniu z niezwykłym w  (stosunku do poprzednika) wzroście współczynnika tłumienia, który teraz wynosi aż 400, powinno z bezpieczną rezerwą wystarczeń do napędzenia nawet najtrudniejszych zespołów głośnikowych. Ten nadzwyczajny przyrost realnej mocy wynika wprost z gruntownie przebudowanej konstrukcji końcówki mocy wzmacniacza, która generuje sygnał o niezwykle niskim poziomie impedancji wyjściowej. Sekcja ta wykorzystuje najnowszą generację zbalansowanego układu wzmacniacza instrumentacyjnego ze sprzężeniem zwrotnym typu prądowego, działającym zarówno w dodatniej gałęzi sygnału, jak i w układzie masy. Dzięki temu zabiegowi stosunek S/N poprawił się o zauważalne 3dB.

W selektorze wejść przedwzmacniacza zastosowano hermetycznie zamknięte przekaźniki zaprojektowane do pracy w wyjątkowo ciężkich warunkach przemysłu telekomunikacyjnego. Sterowane są one układami logicznymi w konfiguracji ułatwiającej integrację rozbudowanego systemu, w tym źródeł z wyjściami zbalansowanymi. Układy przedwzmacniacza i końcówki mocy są całkowicie odseparowane, co powoduje, że E-370 jakością dźwięku może konkurować z systemami dzielonymi. Idzie za tym możliwość rozłączenia obydwu sekcji za pomocą przycisku „Power In”. Na pokładzie swoje miejsce znalazł również wzmacniacz słuchawkowy bardzo wysokiej jakości. Całość jest zasilana z potężnego transformatora toroidalnego i filtrowana przy pomocy kondensatorów o pojemności 2 x 30 000 μF.

Accuphase_E370_HiFiPhilosophy_04Cena detaliczna Accuphase E-370 wynosi 26.900 PLN, a do wzmacniacza można także domówić opcjonalne karty rozszerzające jego funkcjonalność: przetwornika DAC-40 lub przedwzmacniacza gramofonowego AD-30.

Polskim dystrybutorem marki Accuphase jest firma: Nautilus Dystrybucja

1 komentarz w “Newsy: Accuphase E-370

  1. Kris napisał(a):

    Wzmacniacz jeszcze się wygrzewa, trochę się obawiałem czy poradzi sobie z moimi Gradient Helsinkami,gdyż to trudne kolumny, ale wysterowuje kolumny wyśmienicie, a barwy,przestrzeń, dynamika, scena …robią wrażenie. Polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© HiFi Philosophy