Zmiany, zmiany, zmiany

Zmiany_HiFiPhilosophy   Jak zapewne zdążyliście zauważyć, strona zmieniła nieco wygląd i oferuje teraz nieco lepszą współpracę. Lepiej powinno wszystko się wyszukiwać, można cały tekst rozwinąć na jednej stronie, a klawisze podstron są wyraźniejsze. Pojawiło się też okienko „Ostatnie komentarze”, by wszyscy mogli zobaczyć co ktoś w jakieś starszej a nie tylko jednej z ostatnich recenzji skomentował i ewentualnie do tego się odnieść. Można teraz także przeglądać same zdjęcia, a przede wszystkim poprawiła się responsywność, czyli umiejętność dostosowania do urządzeń, na których strona może być wyświetlana, zwłaszcza w odniesieniu do laptopów i smartfonów. Zmieniła się też czcionka, chociaż nieznacznie, ale dzięki temu czytelność tekstu powinna być nieco większa. Usprawniono również silnik i porobiono generalne porządki na zapleczu, tak by wszystko chodziło sprawniej. Niedługo przesiądziemy się też na szybszy serwer, a wówczas wszystko śmigać powinno jeszcze lepiej. Pojawiły się równocześnie „ciasteczka”, na co uparł się wydawca, choć z mojego punktu widzenia nie są one potrzebne. Ale skoro to wyznacznik nowoczesności i pożyteczne narzędzie dla administratora technicznego, kopii kruszył nie będę. Całościowy wygląd podobno jest teraz nowocześniejszy, ale że na nowoczesności stron internetowych się nie znam, nie zabieram w tej sprawie głosu. Mam tylko nadzieję, że faktycznie i że Czytelnicy zmiany odbiorą pozytywnie. Jednocześnie wdzięczny będę za wszelkie uwagi odnośnie wyglądu i funkcjonalności, bo przecież zawsze może być lepiej, a czytelnik to nasz jedyny obok rzetelności pan i władca.

Pozdrowienia dla Wszystkich

Piotr Ryka z Redakcją

13 komentarzy w “Zmiany, zmiany, zmiany

 1. Roland pisze:

  czy w planach sa pżewidziane specialne wyrurznienia typu gold finger, silwereier itp…

  1. Piotr Ryka pisze:

   Nie myślałem o tym. Ale gdyby Czytelnicy sobie życzyli, zawsze takie wyróżnienia można ustanowić.

 2. Marcin pisze:

  strona wygląda dużo lepiej; wcześniej była bardzo dobra, ale teraz jest jeszcze lepiej

 3. Marcin pisze:

  o, po ostatnim komentarzu Sławka widzę, że i przeklinać można bez cenzury (wcześniej może też było wolno, nie wiem, bo tego nie robiłem); no w sumie; cóż, trudno chyba opisać wiarygodnie rzeczywistość bez użycia przekleństw.

  1. Piotr Ryka pisze:

   Przeklinać można, byle nie w sensie wzajemnych obelg, tylko dla podkreślenia nastroju.

 4. sebna pisze:

  Część Piotrze,

  Wybacz ale muszę ponarzekać :).

  Przeglądanie na moim HTC One jest chaotyczne ze względu na to, że tekst lata z lewej na prawą bo nie jest „przywiązany” tak jak powinien. Coś nie tak z formatowaniem i przy przesuwania strony góra dół okazuje się, że może się też ruszać prawo i lewo co nie powinno mieć miejsca.

  Nie wiem na ile to jasno wytłumaczyłem ale wydaje mi się, że jak spróbujesz to natychmiast zrozumiesz o co mi chodzi.

  Oczywiście wcześniej tego problemu nie było.

  Oprócz tego zmiany zdecydowanie na plus.

  Pozdrawiam

 5. Piotr Ryka pisze:

  Dziękuję za powiadomienie. Zaraz dzwonię do informatyków, bo za taką kasę wszystko powinno działać tip-top a nie z lewej do prawej.

 6. Piotr Ryka pisze:

  Już poprawiają. To wina Komentarzy, bo są za szerokie. Zrobią takie, że trzeba będzie je sobie przesuwać prawo-lewo gdy będą wychodziły za margines ekranu, ale całość będzie przywiązana.

 7. sebna pisze:

  Cześć Piotrze,

  Wszedłem wczoraj na komórce i działa 🙂 Wziąłem się do napisania o tym w komentarzu, skończyłem pisać ale nie udało mi się za to zamieścić bo guzik Opublikuj okazał się nic nie robić 🙂

  Pozdrawiam

  1. Piotr Ryka pisze:

   Jak rozumem nie działa guzik „Opublikuj” na komórce? Zaraz to dam do sprawdzenia chłopakom.

 8. Marek pisze:

  Na laptopie jest ok – dużo lepiej się czyta, niż poprzednio.

  Natomiast trochę gorzej wygląda to na IPadzie, bo po lewej i prawej stronie występują dość duże marginesy (po ok. 8mm), które są najnormalniej w świecie marnotrawstwem skromnego ekranowego miejsca. Dodatkowo komentarze są „wcięte” po lewej stronie na ok. 1,5cm (tak samo jest na PC), a więc są dość wąskie. A to kolejne marnotrawstwo miejsca na niewielkim tabletowym ekranie. Ja bym te marginesy chętnie całkowicie zlikwidował, ew. zmniejszył do 2mm.

  Oprócz tego dziwnie zachowuje się tło na Ipadzie, przez ok. 1 stronę (na wysokość) jest brązowe, natomiast jak przewinie się niżej, to staje sie nagle całkiem białe. Tak jakby urywał się ten obrazek, który występuje w tle (odcisk kciuka, czy co to tam jest) i tak już do końca do napisu na samym dole „(c) HiFi Philosophy”.

  1. Piotr Ryka pisze:

   W poniedziałek zgłoszę to wszystko informatykom. Sprawdziłem, faktycznie na iPad są błędy. Dziękuję za zwrócenie uwagi.

 9. Piotr Ryka pisze:

  Poprawki naniesiono, powinno już być dobrze. Proszę zgłaszać ewentualne występujące usterki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy