Recenzja: FiiO X7

Fiio X7 HiFiPhilosophy_012   Odtwarzacze przenośne to teraz coś ważniejszego niż stacjonarne, bo więcej się ich sprzedaje, a ceny systematycznie rosną. Tak więc zarabia się na nich więcej i w związku z tym bardziej trzeba dbać o nie. Ta dbałość, to wysyp modeli i swoista, dwubiegunowa wojna cenowa. Z jednej strony o przyrost na odcinku odtwarzaczy najlepszych, z drugiej o obniżenie na odcinku najlepszego stosunku jakości do ceny. Są zatem coraz liczniejsze odtwarzacze bardzo kosztowne – i gdzie te czasy, kiedy najdroższy przenośny kosztował cztery tysiące – a z drugiej w okolicach dwóch do trzech tysięcy z kawałkiem możemy dostać coraz lepszy, przynajmniej teoretycznie.

Recenzowane FiiO X7 należy do tego ostatniego grona, czyli pomimo bycia flagowcem swojego producenta nie poszybowało w rejony ośmiu tysięcy (jak na przykład też chiński HiFiMAN 901s), ani tym bardziej trzydziestu (jak Astell &Kern AK240 Bluenote Limited Edition), tylko siedzi skromniutko na ławeczce z napisem 2900 PLN, który to napis nie jeży jeszcze włosów na grzbiecie kupującego.

Sam odtwarzacz taki skromniutki jednak wcale nie jest, bo waży swoje i swoje wygląda, a więc nie trzeba go szukać po kieszeniach ani pomiędzy szpargałami, tylko rzuca się w oczy i czuć go w dłoni, a także czuć go będzie w kieszeni. Pytaniem pozostaje, czym rzuca się w uszy, ale nim do tego dojdziemy, przebrnąć musimy przez wierzch oraz środek.

Pokaż cały artykuł na 1 stronie

2 komentarzy w “Recenzja: FiiO X7

  1. crysis94 napisał(a):

    Test z modułem stockowym po IEMy (w sumie najsłabszym nie tylko prądowo, ale i SQ ze wszystkich wydanych) z nausznikami…
    X7 z AM3 to ścisła czołówka DAPów jeśli chodzi o SQ, a i wysterować potrafi stacjonarne nauszniki =)

  2. Piotr napisał(a):

    Panowie, jaki zestaw do 3 tys.zł (słuchawki + odtwarzacz) polecicie? Piotrze? Muzyka głównie jazz i klasyka. Obeznany dobrze jestem z HD-600, które biorę pod uwagę, ale zdam się też na inne polecane przez was słuchawki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© HiFi Philosophy