Recenzja: Audion Silver Night 2A3 Anniversary PSE H/W

Audion Silver Night 2A3 Anniversary HiFi Philosophy 008   Zacznijmy od przypomnienia. Nazwa Audion wiąże się ze współtwórcą technologii lampowej, Lee de Forestem, którego pierwszy triodowy detektor fal elektromagnetycznych z 1906 roku tak się nazywał. (Dwa lata wcześniej John Ambrose Fleming wynalazł pierwszą lampę – diodę.) Przy tej okazji warto uświadomić sobie, jak wiele zawdzięczamy próżniowym bańkom z drucikami w środku; dzięki którym możliwe stało się nie tylko słuchanie piękniejszej muzyki z płyt, ale też rozpraszanie mroków (żarówki), a także łączność radiowa i telewizyjna.

Firmę Audion, upamiętniającą tamtego pierwszego Audiona, założyli w 1987 roku menedżer i biznesmen David Chessella oraz namówiony przez niego do współpracy wybitny konstruktor elektroniki użytkowej Erik Andersson. Firma zarejestrowała się w Anglii, produkcja odbywała i wciąż odbywa we Francji, a Erik Andersson mieszka na stałe w Szwecji; tak żeby było ciekawiej i międzynarodowo. Mottem stała się obietnica najwyższej jakość bez ponoszenia wysokich kosztów, lecz że prawie wszyscy tak mówią, nic by to nie znaczyło. Jednakże pochodząca z 1992 roku końcówka mocy Audiona na lampach 300B zdobyła światową sławę i masę nagród, tak więc tym razem akurat nie mamy do czynienia z pustym gadaniem.

O Audionie należy jeszcze nadmienić, że w 2000 roku stał się własnością holenderskiego potentata z branży komputerowej, Graeme Hollanda, dzięki któremu znacząco się rozrósł, stając jednym z największych światowych dostawców sprzętu lampowego – poniekąd w kontrze do krzemowych komputerów nowego właściciela. Odpowiednio do tego szeroka pozostaje oferta, obejmująca przedwzmacniacze, wzmacniacze zintegrowane, końcówki mocy i monobloki na wszystkich prawie klasycznych lampach sterujących i mocy, w tym 300B, 2A3, PX25, KT88, EL34 i 845. Tytułowe monobloki pracują na 2A3 i są spośród tego znamienitego grona jedną z pierwszych konstrukcji, datowaną jeszcze na sam założycielski rok 1987, a testowana tu wersja to już piąta generacja.

Pokaż cały artykuł na 1 stronie

3 komentarzy w “Recenzja: Audion Silver Night 2A3 Anniversary PSE H/W

 1. Adam K. pisze:

  Panie Piotrze, czy gdyby obecnie musiał Pan dokonać wyboru słuchawek dla siebie, ograniczającego się do dwóch modeli: Audeze LCD-3 i MrSpeakers Ether Flow, to które Pan by wybrał?

  1. PIotr Ryka pisze:

   MrSpeakers.

 2. PIotr Ryka pisze:

  Przepraszam za długą przerwę między recenzjami, ale trudności obiektywne i subiektywne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy