Newsy: Woo Audio WA8 Eclipse

Woo_Audio_WA8_Eclipse_HiFiPhilosophy_Front   Interesująca informacja napłynęła zza Oceanu Atlantyckiego. Znany amerykański producent wzmacniaczy słuchawkowych Woo Audio oficjalnie zaprezentował ostateczną wersję swego najnowszego dzieła – przenośnego wzmacniacza/przetwornika WA8 Eclipse.

Najciekawszą cechą nowego wzmacniacza jest fakt, iż jest to pierwszy w historii seryjnie produkowany wzmacniacz mobilny o w pełni lampowej budowie. W przeciwieństwie do dotychczas produkowanych wzmacniaczy przenośnych z wbudowanym stopniem lampowym, w tym wypadku nie ma mowy o budowie hybrydowej. WA8 Eclipse posiada topologię typu single ended triode, której serce stanowi para miniaturowych triod 6S31B, mogących oddawać w normalnych warunkach nawet do 2,5 watów mocy. Jednakże w w tym wypadku, ze względu na mobilne przeznaczenia i potrzebę pobierania mocy z zainstalowanej baterii, moc została zmniejszona do 350 mW. Użyte lampy charakteryzujących się również dość wysoką żywotnością, wynoszącą ponad 5000 godzin. Co ciekawe, w torze układu wzmacniającego znalazło się również miejsce dla dodatkowej buforującej triody 6021, która może być aktywowana bądź nie, w zależności od upodobań brzmieniowych słuchacza.

Woo_Audio_WA8_Eclipse_HiFiPhilosophy_02Woo_Audio_WA8_Eclipse_HiFiPhilosophy_03Woo_Audio_WA8_Eclipse_HiFiPhilosophy_13Woo_Audio_WA8_Eclipse_HiFiPhilosophy_12

 

 

 

 

Najnowszy wzmacniacz Woo Audio pracuje w głębokiej klasie A, zaś za najwyższej jakości zasilanie dla sekcji wzmacniacza i DAC odpowiada miniaturowy, żelazo-niklowy transformator wyjściowy produkcji samego Woo Audio, którego uzwojenie zostało wykonane z bardzo wysokiej jakości miedzi krystalicznej OCC. Całość może być zasilana przy pomocy zewnętrznego zasilacza bądź dzięki wbudowanemu akumulatorowi, który powinien w najgorszym razie wystarczyć na 4 godziny nieprzerwanej pracy. Wzmacniacz za pośrednictwem wyjść jack 6.3 i 3.5 mm może bez trudu napędzać nawet „najtrudniejsze” słuchawki o impedancji od 8 do 600 Ohm.

Woo_Audio_WA8_Eclipse_HiFiPhilosophy_10Woo_Audio_WA8_Eclipse_HiFiPhilosophy_09Woo_Audio_WA8_Eclipse_HiFiPhilosophy_07Woo_Audio_WA8_Eclipse_HiFiPhilosophy_06

 

 

 

 

Eclipse został również wyposażony w sekcję cyfrowo-analogową, której kość logiczna to szybko zyskujący na popularności chip ESS Sabre ES9018K2M z serii Reference. Może on dekodować sygnał o długość słowa do 24 bitów, przy częstotliwość dochodzącej do 384 kHz. Sekcja może być zasilana sygnałem za pośrednictwem wejścia USB 2.0 typu B, co jest dość dużym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę mobilne przeznaczenie produktu. Za transfer danych odpowiada zaawansowany, asynchroniczny mikrokontroler xCORE-AUDIO od XMOS, zapewniający kompatybilność z szeroką gamą urządzeń, w tym komputery i smartphony oparte o systemy Windows, iOS i Android.

Woo_Audio_WA8_Eclipse_HiFiPhilosophy_11Woo_Audio_WA8_Eclipse_HiFiPhilosophy_14Woo_Audio_WA8_Eclipse_HiFiPhilosophy_04Woo_Audio_WA8_Eclipse_HiFiPhilosophy_08

 

 

 

 

Biorąc pod uwagę cenę, gabaryty i funkcjonalność najnowszego wzmacniacza Woo Audio należy wnioskować, iż jest on bezpośrednią odpowiedzią na zaprezentowany w zeszłym roku przebój rynku przenośnego audio – wzmacniacz Continental Dual Mono, pochodzący od największego konkurenta nowojorskiego wytwórcy, jakim jest firma ALO Audio. Brak na razie opinii porównawczych obydwóch urządzeń, jednakże cieszy sam fakt wysokiego poziomu konkurencji w tym segmencie rynku, co być może przełoży się w końcu na powstanie oficjalnej sieci dealerskiej tych producentów w Europie.

Cena Woo Audio WA8 Eclipse w wykończeniu czarnym i szarym wynosi 1619 dolarów amerykańskich. Za wykończenie w kolorze złotym będzie trzeba dopłacić dodatkowe 90$.

Dane techniczne Woo Audio WA8 Eclipse:

 • Typ: przenośny, lampowy wzmacniacz słuchawkowy z sekcją DAC
 • Typ topologi: SET (Single Ended Triode)
 • Lampy: 6S31B x2, 6021 x1 (tryby pracy z i bez lampy buforowej 6021)
 • Klasa zasilania: A
 • Pasmo przenoszenia: 20Hz – 30kHz, -3dB
 • Maksymalna moc wyjściowa: 350mW
 • Zastosowany przetwornik C/A: ESS Sabre ES9018K2M Reference
 • Częstotliwość próbkowania: 384 kHz / 24bit
 • Wejście cyfrowe: USB 2.0 typu B, synchroniczne
 • Wejście liniowe: mini-jack 3.5mm
 • Wyjścia słuchawkowe: jack 6.3mm i mini-jack 3.5mm
 •  Zasilanie wewnętrzne: litowo-jonowa bateria o pojemności 3400mAh
 • Minimalny czas operacyjny: 4h
 • Wymiary (D/W/Sz): 170mm x 92mm x 43mm
 • Waga: 1.09kg

1 komentarz w “Newsy: Woo Audio WA8 Eclipse

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy