Newsy: Ultrasone uhonorował swoje klasyczne słuchawki

Ultrasone_Tribute_7_hIFiPhilosophy_02   Z okazji 25 lecia powstania, niemiecka firma Ultrasone postanowiła wskrzesić pierwszy swój produkt z dającej jej sławę i wielce uznanej serii Edition. Mowa o rozchwytywanym w swoim czasie modelu Edition 7, który w limitowanej ilości 777 egzemplarzy zostanie wypuszczony na rynek ponownie pod nazwą Ultasone Tribute 7.

Słuchawki Tribute 7 od strony wizualnej stanowią dokładną kopię pierwowzoru. Mamy więc do czynienia z wyglądem i ergonomią dobrze znanymi z wciąż produkowanych profesjonalnych słuchawek serii Signature, które cechy budowy pierwszych słuchawkach serii Edition przejęły. Słuchawki pozwalają się więc składać na płask oraz skręcać do wewnętrznej strony pałąka muszle, celem ułatwienia bezpiecznego i nie zabierającego miejsca transportu. Same nausznice zostały wykonane z duraluminiowego litego bloku, ozdobionego po zewnętrznej stronie logo firmy w efektownej obwiedni metalicznego błękitu o odcieniu Blue Mist. 

Ultrasone_Tribute_7_hIFiPhilosophy_08Ultrasone_Tribute_7_hIFiPhilosophy_04Ultrasone_Tribute_7_hIFiPhilosophy_06Ultrasone_Tribute_7_hIFiPhilosophy_05

 

 

 

 

Rocznicowy model Tribute 7 został wyposażony w dwie autorskie technologie producenta: systemy S-Logic Plus oraz ULE. Pierwszy odpowiada za generowanie wyjątkowego, przez niektórych nazywanego wręcz „głośnikowym”, brzmienia. Drugi za ekranowanie głowy użytkownika od pól elektromagnetycznych tworzonych przez pracujące przetworniki, dbając o zdrowie i poprawiając samopoczucie słuchacza, zwłaszcza podczas długich sesji odsłuchowych.

W skład jubileuszowego zestawu wchodzą słuchawki, szykowna drewniana szkatuła, sztywny case transportowy oraz dwa kable wykonane z miedzi beztlenowej OFC o długościach 1.2 i 3 m. Do każdego zestawu dołączony został certyfikat autentyczności wraz z oficjalnym protokołem zgodności charakterystyki dźwiękowej słuchawek Tribute 7 z protoplastą Edition 7.

Cena  Ultrasone Tribute 7 została oszacowana na 2.495 Euro, a producent zapewnia 5-letni okres gwarancyjny. Słuchawki są już dostępne w sprzedaży.

Polskim dystrybutorem marki Ultrasone jest firma: AudioCenter

7 komentarzy w “Newsy: Ultrasone uhonorował swoje klasyczne słuchawki

 1. Patryk napisał(a):

  Za 2.495€ wielu chetnych zapewne nie znajda.

  1. PIotr Ryka napisał(a):

   Spokojnie, sprzedadzą się. Na 777 sztuk chętni na pewno się znajdą.

  2. Maciej napisał(a):

   Niemcy kupują swoje rodzime produkty. Gdyby prawdziwa Unitra wypuściła SN50 Gold Edition sporo droższe niż standardowe, my byśmy się pukali w głowę. A tam jest handlowy patriotyzm i dzięki temu kwitnie biznes. Pierwsze Sennheisery czy Beyerdynamiki na pewno były dalekie od ideału, podobnie jak SN50. Ale u nas ‚padło’ zaś tam przez dekady następował rozwój.

 2. Maciej napisał(a):

  Jeszcze gdyby to zrobili z 9-kami. Ale 7-ki, phi 🙂

  1. Maciej napisał(a):

   Ups, niepotrzebnie wywołuję wilka z lasu, za pół roku pewnie wyjdą 9-ki Edition Apocalipse za 4000 Euro…

   1. PIotr Ryka napisał(a):

    Edition 7 i 9 to te same słuchawki. Model 7 był limitowany, a z uwagi na branie rynku zrobiono potem nielimitowaną wersję 9. Różniły się tylko kablem, lepszym u E7, oraz kolorystyką. No i oczywiście ceną, która u E7 była o wiele wyższa. Słuchawki są wyjątkowe. Miałem model 9 i bardzo żałuję, że się go pozbyłem by kupić Grado PS1000. Były trudne do napędzenia, ale nasycenie dźwięku i siłę basu posiadały w niespotykanych rozmiarach. Na szczęście Edition 5 są jeszcze lepsze. Kiedyś może je sobie sprawię.

    1. Maciej napisał(a):

     2 moich znajomych poza Tobą też bardzo żałuje sprzedanych Edition 9 i każdy z nich chętnie by je odkupił.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© HiFi Philosophy