Newsy: TEAC NT-503

TEAC_NT-503_HiFiPhilosophy_05   Japońska korporacja TEAC rozpoczęła wprowadzanie na rynek europejski urządzeń z najnowszej, i zarazem najwyższej serii 503 Reference, która ma zastąpić dotychczasową topową serię 501. Pierwszym dostępnym urządzeniem nowej linii jest odtwarzacz sieciowy/DAC o symbolu TEAC NT-503.

NT-503 to przede wszystkim ogromna różnorodność w doborze obsługiwanych źródeł sygnału. Jego użytkownik za pośrednictwem protokołu bezprzewodowego Bluetooth lub przewodowego Ethernet może go wykorzystywać w roli pełnoprawnego odtwarzacza strumieniowego, który swobodnie obsłuży biblioteki utworów przechowywanych na domowych dyskach sieciowych. Ponadto, obsługa kodeków aptX i ACC pozwala się cieszyć bezprzewodowym odtwarzaniem muzyki wprost ze smartfonów i tabletów zgodnych z tym standardem. IN-503 za pośrednictwem wejść cyfrowych USB, koaksialnego i optycznego może pełnić funkcję samodzielnego przetwornika cyfrowo-analogowego.

TEAC_NT-503_HiFiPhilosophy_03TEAC_NT-503_HiFiPhilosophy_02TEAC_NT-503_HiFiPhilosophy_01NT-503_Front_USB_N9999x9999.png

 

 

 

 

I tak nowy TEAC może pobierać sygnał cyfrowy z chociażby komputerów, tunerów, konsol, odtwarzaczy CD/Blu Ray i wysyłać go w już przetworzonej, analogowej postaci do dowolnych wzmacniaczy i końcówek mocy za pośrednictwem wyjść RCA lub XLR. Poziom sygnału wychodzącego z obydwu wyjść może być kontrolowany za pomocą zaawansowanego przedwzmacniacza cyfrowego TEAC-QVCS, bądź też kierowany bezpośrednio do kolejnych urządzeń ze stałym wzmocnieniem + 6dB lub z całkowitym pominięciem sekcji przedwzmacniania. Listę dostępnych muzycznych źródeł rozszerza bezpłatna aplikacja TEAC HR Remote (iOS/Android), która pozwala korzystać z radia internetowego TuneIn oraz muzycznych serwisów online, takich jak Spotify i Deezer

Nowy odtwarzacz/przetwornik TEAC ma zapewniać doskonałe doznania brzmieniowe dzięki zastosowaniu dwóch pracujących w układzie dual mono przetworników cyfrowo-analogowych AK4490 dostarczanych przez Asahi Kasei Microdevices. Te uznane wśród profesjonalistów kości logiczne słyną z bardzo niskiego poziomu emitowanych szumów tła, których poziom w tym wypadku oszacowano na niebagatelne 112dB S/N. Wraz z zastosowaniem przez inżynierów TEACa aż dwóch transformatorów toroidalnych oraz symetryzowanym rozmieszczeniem stopni wyjściowych powinno procentować niezwykle czystym i gładkim brzmieniem o wysokim stopniu nasycenia detalami. Sekcja cyfrowa NT-503 jest zdolna przyjmować sygnał o poziomie próbkowania 384kHz/32bit i DSD 11,2 MHz za pomocą wejścia USB oraz próbkowanie 192kHz/24bit i DSD 5,6MHz przy zastosowaniu komunikacji LAN.

NT-503__S__iPad_Image_N9999x9999.pngTEAC_NT-503_HiFiPhilosophy_04TEAC_NT-503_HiFiPhilosophy_08TEAC_NT-503_HiFiPhilosophy_07

 

 

 

 

Urządzenie zostało również wyposażone w zaawansowany wzmacniacz słuchawkowy, który dostarcza na wyjście jack 6,3mm mocy o wartości 2x 500mW, przez co z łatwością powinien napędzać nawet najbardziej wymagające słuchawki planarne. Całość została zamknięta w bardzo estetycznej, quasi-profejonalnej obudowie wykonanej w całości z aluminium, a której zwieńczenie stanowi bardzo czytelny wyświetlacz wielofunkcyjny typu OLED. Ewentualny nabywca może wybrać jeden zdwóch wariantów kolorystycznych: czarny lub srebrny.

Nowy TEAC jest już dostępny w sprzedaży w cenie detalicznej 5699 złotych.

Polskim, wyłącznym dystrybutorem marki TEAC jest firma: AudioKlan

 

2 komentarzy w “Newsy: TEAC NT-503

  1. Tadeusz pisze:

    Taki bardziej zaawansowany M-DAC 🙂

  2. Wiceprezes pisze:

    Mnie przyszło do głowy, że to taki Mytek 192 Stereo z odtwarzaczem sieciowym 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy