
NT-503 to przede wszystkim ogromna różnorodność w doborze obsługiwanych źródeł sygnału. Jego użytkownik za pośrednictwem protokołu bezprzewodowego Bluetooth lub przewodowego Ethernet może go wykorzystywać w roli pełnoprawnego odtwarzacza strumieniowego, który swobodnie obsłuży biblioteki utworów przechowywanych na domowych dyskach sieciowych. Ponadto, obsługa kodeków aptX i ACC pozwala się cieszyć bezprzewodowym odtwarzaniem muzyki wprost ze smartfonów i tabletów zgodnych z tym standardem. IN-503 za pośrednictwem wejść cyfrowych USB, koaksialnego i optycznego może pełnić funkcję samodzielnego przetwornika cyfrowo-analogowego.
I tak nowy TEAC może pobierać sygnał cyfrowy z chociażby komputerów, tunerów, konsol, odtwarzaczy CD/Blu Ray i wysyłać go w już przetworzonej, analogowej postaci do dowolnych wzmacniaczy i końcówek mocy za pośrednictwem wyjść RCA lub XLR. Poziom sygnału wychodzącego z obydwu wyjść może być kontrolowany za pomocą zaawansowanego przedwzmacniacza cyfrowego TEAC-QVCS, bądź też kierowany bezpośrednio do kolejnych urządzeń ze stałym wzmocnieniem + 6dB lub z całkowitym pominięciem sekcji przedwzmacniania. Listę dostępnych muzycznych źródeł rozszerza bezpłatna aplikacja TEAC HR Remote (iOS/Android), która pozwala korzystać z radia internetowego TuneIn oraz muzycznych serwisów online, takich jak Spotify i Deezer
Nowy odtwarzacz/przetwornik TEAC ma zapewniać doskonałe doznania brzmieniowe dzięki zastosowaniu dwóch pracujących w układzie dual mono przetworników cyfrowo-analogowych AK4490 dostarczanych przez Asahi Kasei Microdevices. Te uznane wśród profesjonalistów kości logiczne słyną z bardzo niskiego poziomu emitowanych szumów tła, których poziom w tym wypadku oszacowano na niebagatelne 112dB S/N. Wraz z zastosowaniem przez inżynierów TEACa aż dwóch transformatorów toroidalnych oraz symetryzowanym rozmieszczeniem stopni wyjściowych powinno procentować niezwykle czystym i gładkim brzmieniem o wysokim stopniu nasycenia detalami. Sekcja cyfrowa NT-503 jest zdolna przyjmować sygnał o poziomie próbkowania 384kHz/32bit i DSD 11,2 MHz za pomocą wejścia USB oraz próbkowanie 192kHz/24bit i DSD 5,6MHz przy zastosowaniu komunikacji LAN.
Urządzenie zostało również wyposażone w zaawansowany wzmacniacz słuchawkowy, który dostarcza na wyjście jack 6,3mm mocy o wartości 2x 500mW, przez co z łatwością powinien napędzać nawet najbardziej wymagające słuchawki planarne. Całość została zamknięta w bardzo estetycznej, quasi-profejonalnej obudowie wykonanej w całości z aluminium, a której zwieńczenie stanowi bardzo czytelny wyświetlacz wielofunkcyjny typu OLED. Ewentualny nabywca może wybrać jeden zdwóch wariantów kolorystycznych: czarny lub srebrny.
Nowy TEAC jest już dostępny w sprzedaży w cenie detalicznej 5699 złotych.
Polskim, wyłącznym dystrybutorem marki TEAC jest firma: AudioKlan
Taki bardziej zaawansowany M-DAC 🙂
Mnie przyszło do głowy, że to taki Mytek 192 Stereo z odtwarzaczem sieciowym 🙂