Najważniejsze cechy wzmacniacza TEAC HA-P5:
- Nowa, ergonomiczna obudowa ze stopu aluminium, ważąca zaledwie 182 g
- Przetwornik C/A obsługujący formaty DSD 5,6 MHz i PCM 192 kHz/24 bit
- Wzmacniacz o mocy 2 x 160 mW (przy obciążeniu 32 Ω)
- Wyjście słuchawkowe z separowanymi obwodami masowymi dla kanału lewego i prawego
- Bezpośrednie połączenie z urządzeniami iOS umożliwiające odtwarzanie dźwięku hi-res
- Diody LED wskazujące aktualnie odtwarzany format cyfrowego dźwięku
- Wbudowane złącza: USB, koncentryczne, optyczne, analogowe liniowe
- Bezpłatne oprogramowanie/aplikacje do odtwarzania dźwięku hi-res
Produkowany w fabryce TEAC-a w Tokio, ultralekki HA-P5 (wykonany ze stopu aluminium i ważący zaledwie 182 g) może współpracować z urządzeniami opartymi na systemach iOS i Android, zapewniając przy tym odtwarzanie plików hi-res audio (DSD 5,6 MHz i PCM 192 kHz/24 bity). Aby zapewnić najwyższy poziom wierności brzmienia, TEAC oparł konstrukcję HA-P5 na już wykorzystywanych i sprawdzonych komponentach, stosowanych w utytułowanych urządzeniach, takich jak przetwornik C/A UD-501 i wzmacniacz słuchawkowy HA-501.
Cyfrowy sygnał audio wysokiej rozdzielczości przed dotarciem do wzmacniacza Class A/B, zapewniającego moc 2 x 160 mW przy 32 Ω, kierowany jest do przetwornika C/A Burr-Brown PCM1795. Wysoki stosunek sygnału do szumu THD (110 dB) i zastosowanie wzmacniaczy operacyjnych klasy Hi-Fi (OPA1602) wraz z kondensatorami foliowymi o dużej pojemności gwarantują dynamiczny dźwięk o szerokim pasmie przenoszenia, sięgającym od 10 Hz do 100 kHz.
Dwa całkowicie odizolowane zegary taktujące obsługują sygnały 44,1 kHz i 48 kHz. Rozwiązanie to zapewnia dużo dokładniejszą końcową konwersję cyfrowo-analogową sygnału. Podobnie, czterobiegunowe gniazdo słuchawkowe (kompatybilne również z trzybiegunowymi wtyczkami słuchawkowymi) wykorzystuje całkowicie oddzielne obwody masowe dla kanału lewego i prawego, aby zapewnić doskonałą separację kanałów.
Praktyczne diody LED na froncie obudowy w czytelny sposób wskazują, jaki rodzaj sygnału jest odtwarzany, a także informują o dostępnym zasobie energii we wbudowanym akumulatorze. Po pełnym naładowaniu baterii wzmacniacz słuchawkowy HA-P5 może pracować przez 5 godzin. Oprócz portów wejściowych USB typu A i B (do bezpośredniego podłączenia urządzeń źródłowych opartych na systemie iOS lub Android), model HA-P5 wyposażony jest także w wejścia cyfrowe optyczne i koncentryczne, z których każde obsługuje sygnały w rozdzielczości do 192 kHz/24 bitów. Liniowe wyjście analogowe pozwala podłączyć HA-P5 do konwencjonalnego domowego systemu audio.
Zaprojektowany od podstaw pod kątem łatwej obsługi, HA-P5 wyposażony jest w regulację głośności ukrytą w specjalnym wyprofilowaniu obudowy, co chroni przed przypadkową zmianą poziomu głośności, gdy urządzenie znajduje się kieszeni lub w torbie.Aby wykorzystać pełnię możliwości swoich urządzeń, użytkownicy HA-P5 mogą także pobrać zaawansowaną, bezpłatną aplikację/oprogramowanie TEAC-a, przeznaczoną dla urządzeń iOS i Android oraz komputerów Mac/PC.
Wzmacniacz słuchawkowy TEAC HA-P5 już jest dostępny w ofercie producenta. Poglądowa cena detaliczna urządzenia wynosi 2799 zł.
Specyfikacja techniczna wzmacniacza TEAC HA-P5:
- Pasmo przenoszenia: 10 Hz – 100 kHz
- Obsługiwana impedancja słuchawek: 16 – 600 Ω
- Maksymalna moc wyjściowa: 2x 160 mW, 2x 60 mW, 2x 30 mW
- Wejścia cyfrowe: USB typu B, koncentryczne mini-jack 3,5 mm, optyczne mini-jack
- Obsługiwane formaty: DSD 5,6 MHz, PCM 192 kHz/24 bity
- Wejście analogowe: stereo mini-jack (3,5 mm) x 1
- Czas pracy baterii: 5 godzin
- Czas ładowania: 4 godziny
- Wymiary (S x W x G): 65,4 x 121,4 x 21,6 mm
- Waga: 182 g
Polskim dystrybutorem marki TEAC jest firma: Audio Klan
Panie Piotrze kiedy wreszcie coś dla ludzi a nie dla dzieci i podstarzałych „gadżeciarzy” ? 🙂
A co jest dla ludzi?
Za śmieszne pieniądze proponuję Nationite NaNite N2. Maleństwo które bardzo dobrze gra z plików.
Topy,extraliga i hi-endy ,jak człowiek nie kupi to przynajmniej przyjemnie poczytać i pomarzyć 🙂
Te pchełki inne przenośne grajki to młodzież niech się rajcuje na mp3store.
No, niestety – jutro będzie test przenośnego odtwarzacza Onkyo za marne trzy z kawałkiem. Ale potem między innymi transformator dla słuchawek elektrostatycznych i wraz z nim Stax SR-009 za zdecydowanie większe pieniądze. Będzie można pomarzyć…
Czyżby LST?
Ano.
A która wersja ?
Najlepsza i najnowsza.
Czyli pewnie HBZ, ja się zatrzymałem na HB. Do czego będzie Piotrze podłączał.
Szukam właśnie dobrej alternatywy lampowej do STAXów i mam dylemat co wybrać.