Newsy: Nowe monitory marki Xavian

Xavian Premio HiFiPhilosophy 02Czeska wytwórnia z włoskim rodowodem – Xavian, nie zwalnia tempa i już prezentuje kolejny model głośników ze swojej nowej serii Natura. Już na początku września oferta firmy zostanie rozszerzona o model Xavian Premio.
Premio według opisu producenta ma zapewnić jakość zbliżoną do modelu Orfero w bardziej przystępnej cenie. Oprócz tego łatwiejsza ma być instalacja oraz współpraca z większą gamą wzmacniaczy. W tym celu zastosowano podwójny tunel BR (twin reflex) na przedniej ściance. Kolumny te mają również wyższą efektywność.

Xavian Premio HiFiPhilosophy 01Premio wykorzystuje przetworniki AudioBarletta, czyli autorski produkt marki Xaviana. Niskośredniotonowy głośnik o rozmiarze 175 mm ma specjalnie impregnowaną papierową membranę, miękką kopułkę przeciwpyłową i odlewany kosz. Układ magnetyczny ma wysoki, miedziany pierścień, a cewka ma średnicę 50mm. Producent podkreśla duży zakres wychyleń membrany. Głośnik wysokotonowy o rozmiarze 29mm ma cewkę nawiniętą płaskim drutem aluminiowym i miękką impregnowaną kopułkę. W układzie magnetycznym znajduje się miedziany pierścień. Za kopułką zastosowano labiryntową komorę akustyczną.

Topologia zwrotnicy jest w firmowej nomenklaturze określona terminem Fase Zero, w której zastosowano podzespoły pasywne firmy Mundorf. Obudowę wykonano z litego drewna orzechowego o grubości 23 mm, a oprócz tego na ściankach jest duża ilość bitumicznego materiału tłumiącego. Do połączenia do systemu służy pojedyncza para terminali Xavian.
Specyfikacja techniczna kolumn Xavian Premio:

  • Efektywność: 87 dB/2,83V
  • Impedancja nominalna: 8Ω
  • Pasmo przenoszenia: 36Hz – 30kHz
  • Zalecana moc wzmacniacza: 50-300W
  • Częstotliwość podziału: 2.490 Hz
  • Wymiary WSG: 386 x 230 x 276mm
  • Masa: 13 kg
  • Cena detaliczna w Polsce: 17.490 PLN (para)

Polska premiera najnowszych  odbędzie się w dniach 24/25 września w ramach dwudniowych spotkań z cyklu AUDIOFIL, odbywających się już od kilku lat we Wrocławiu. Ich organizatorem jest Piotr Guzek – Impresariat. Tym razem do spotkania dojdzie w Sali Konferencyjnej (I p) Hotelu Qubus przy ul. św. Marii Magdaleny 2.
Można będzie także posłuchać i zobaczyć wszystkie inne modele z nowej serii Epica i Natura a także porozmawiać z twórcą marki Xavian Panem Roberto Barletta, który będzie gościem specjalnym tego spotkania.

Polskim dystrybutorem marki Xavian jest firma: Moje Audio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy