Newsy: Magico S7

Magico S7   Magico, jeden z najlepszych producentów kolumn z przyjemnością informuje, że utytułowana wieloma nagrodami seria S powiększyła się o model S7.

S7 to trójdrożne kolumny pełnopasmowe, w których zastosowano nowy głośnik wysokotonowy, średniotonowy i woofery, wywodzące się ze święcącego tryumfy modelu MProject.

Obudowa góruje swoimi rozmiarami nad całą serią S i — jak zwykle w przypadku Magico — wykonana jest z półcalowych zaokrąglonych paneli aluminiowych obrabianych w fabryce Magico. Profile mają w przekroju 16 cali. Rozmieszczenie wewnętrznych wzmocnień jest głęboko przemyślane i ma na celu minimalizację rezonansów oraz stworzenie głośnikom idealnego środowiska pracy.

W kolumnach S7 pracują trzy dziesięciocalowe przetworniki basowe o ekstremalnie mocnych magnesach i ultrasztywnych aluminiowych membranach, potrafiące przetwarzać nawet najniższy potężny bas z odpowiednią szybkością i precyzją. Wychylenie cewki głośnika ma wartość 15 mm, co wystarcza do wytworzenia czystego, pozbawionego zniekształceń basu, którego ciśnienie może dochodzić nawet do 120 dB przy 50 Hz / 1 m.

Sześciocalowy głośnik średniotonowy pod względem wartości mierzalnych ustanawia nowy standard wśród przetworników Magico. Membrana wykonana jest z materiału będącego kombinacją nanorurek węglowych Multi-Wall firmy Arkema oraz Nanografenu C-750 firmy XG Sciences. Połączenie tych dwóch tworzyw jest o 20% lżejsze i o 300% sztywniejsze od materiału, z którego wykonana była poprzednia wersja głośnika. Układ napędzający składa się z dwóch bardzo dużych magnesów neodymowych, tworzących ultrastabilne pole magnetyczne, w którym porusza się tytanowa cewka. Przetwornik pracuje w komorze wykonanej z polimeru o składzie objętym tajemnicą. Taki sam materiał został wcześniej użyty w modelu S3.

Jednocalowy głośnik wysokotonowy ma berylową, pokrytą diamentem membranę, której geometria została zoptymalizowana za pomocą najwyższej klasy narządzi do tworzenia modeli, opracowanych przez firmę Finite Elemente. Stworzony wyłącznie na potrzeby S7 tweeter ma duże wychylenie, a napędza go magnes neodymowy dostosowany do skuteczności i mocy S7. Głośnik ma szeroką charakterystykę dyspersji i ultraniskie zniekształcenia.

Wszystkie pięć głośników integruje się ze sobą dzięki opracowanej przez Magico zwrotnicy Elliptical Symmetry Crossover, zbudowanej z komponentów niemieckiej firmy Mundorf.

Ceny:
wykończenie M-CAST (matowe): 263.000 zł
wykończenie M-COAT (błyszczące): 291.000 zł

Polskim dystrybutorem marki Magico jest firma: Audio System

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy