Newsy: KBL Sound Zodiac IC

KBL_Zodiac_IC_HiFiPhilosophy_02   Polski producent okablowania KBL Sound poinformował o wprowadzeniu na rynek następcy bardzo chwalonej linii Hologram. Nowa seria interkonektów o nazwie Zodiac IC ma oferować wiele cech wspólnych z topowymi modelami Red Eye oraz Himalaya, a także zaoferować poprawiony wygląd przy zachowaniu bardzo atrakcyjnych cen.

Nowe przewodniki zostały wykonane z niezwykle czystej miedzi monokrystalicznej otrzymanej w wyniku zastosowania technologi OCC  (Ohno Continous Cast), dzięki której cały otrzymany przewodnik ma charakter pojedynczego, długiego kryształy, na drodze którego przesyłany sygnał nie napotyka na żadne fizyczne bariery, dzięki czemu przekaz dźwiękowy jest bardzo gładki i przejrzysty. Ponadto przewodnik poddawany jest procesowi kriogenizacji, który polega na zamrażaniu docelowego materiału ciekłym azotem w zakresie od- 196 do aż – 250°C, co ostatecznie powoduje zmiany w jego strukturze molekularnej i uwalnia go od napięć wewnętrznych.

KBL_Zodiac_IC_HiFiPhilosophy_01Interkonekty Zodiac konfekcjonowane są złoconymi wtyczkami WBT-0114 Cu nextgen, w których zminimalizowana została powierzchnia styku dla redukcji niekorzystnych zjawisk magnetycznych, takich jak prądy wirowe i inne szkodliwe zjawiska związane ze zbyt dużą masą metalu na łączeniach. Producent zwraca również uwagę na zastosowanie procesu formowania złączek profesjonalnym kondycjonerem, dzięki czemu produkt trafia do klienta w pełni „wygrzany” i nie wymaga ona od klienta wielomiesięcznego oczekiwania na jego ostateczne ułożenie się w systemie.

 

Kable sygnałowe z serii Zodiac dostępne są również w wersji zbalansowanej z zakończeniami XLR i w postaci cyfrowej łączówki 75 Ohm RCA lub 110 Ohm XLR oraz jako interkonekty phono, z jednej strony zakończone wtykami RCA, a od strony ramienia albo 5 DIN, albo RCA.
Standardowe długości to: 1, 1,5, 2m

Cena detaliczna pary metrowych przewodów wynosi 2960 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy