Newsy: KBL Sound RPD-5 i RPD-6

KBL Sound RPD   Producent wysokiej klasy okablowania, firma KBL Sound ogłosił wprowadzenie do sprzedaży nowej wersji swojej topowej listwy zasilającej Reference Power Distributor. Produkt będzie od teraz dostępny w dwóch wariantach: z pięcioma lub sześcioma gniazdami zasilającymi. Nowe modele otrzymały oznaczenie: KBL Sound RPD-5 i RPD-6.

Referencyjna listwa sieciowa KBL Sound została opracowana z myślą o wysokiej klasy torach audio. Omawiane listwy są bodajże jednymi z najbardziej zaawansowanych konstrukcji tego typu nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Obudowa tej masywnej listwy powstaje w trakcie wielogodzinnego procesu skrawania litego bloku duraluminium w precyzyjnych obrabiarkach typu CNC. Efektem tej obróbki jest niezwykle spójna obudowa, której grubość ścian dochodzi miejscami do 35mm, Tego rodzaju konstrukcja zapewnia wyjątkowo dobre warunki do optymalnego transferu elektronów, gdyż listwa jest „martwa” rezonansowo i dodatkowo zapewnia odpowiednie ekranowanie przed falami radiowymi.

KBL Sound RPDProducent dla zapewnienia najwyższej klasy transferu sygnału elektrycznego postanowił zastosować topowe gniazda Furutech FT-SDS, które są niezwykle rzadko spotykane w tego typu konstrukcjach ze względu na ich znaczny koszt. Zasilanie jest natomiast doprowadzane do listwy za pośrednictwem pokrytych 24k złotem stykach gniazdka Furutech Fi-06, które doprowadza sygnał do gniazd wyjściowych kablami wykonanymi z monokrystalicznej miedzi OCC. Co jest niezwykle istotne, pracochłonnie poprowadzone przewody wychodzą z gniazdka wejściowego do wszystkich gniazd w układzie równoległym, a nie szeregowym. W ten sposób prąd wypływający z wszystkich gniazd wyjściowych posiada takie same parametry, co jest niemożliwe do osiągnięcia w wypadku konstrukcji szeregowej. Wszystkie elementy w listwie KBL Sound są pasywne – nie znajdują się tu żadne filtry i elementy pół-pasywne, gdyż zdaniem producenta każda tego typu ingerencja degraduje jakość brzmienia generowanego przez podłączony system audio.

Obydwa modele listew: RPD-5 i RPD-6 zostały wyposażone w dedykowane podstawy antywibracyjne, które wykonano z jednego, litego kawałka wyselekcjonowanego gatunku drewna o wyjątkowo dużej gęstości włókien i najwyższym współczynniku tłumienia drgań. Drewno to za jest również impregnowane preparatem antystatycznym dla zapewnienia maksymalnego izolowania od zakłóceń statycznych podłoża. Dzięki temu dźwięk uspokaja się i wygładza, przez co brzmienie systemu podłączonego do listwy jest spokojniejsze i bardziej naturalne oraz o poprawionym zakresie dynamicznym.

Specyfikacja techniczna:

 • Maksymalne obciążenie listwy: 1850W
 • Wymiary (s/g/w):
  • 36,5 x 9,5 x 11 cm (RPD-5)
  • 42 x 9,5 x 11 cm (RPD-6)
 • Masa listw: 5,5 kg (RPD-5), 6 kg (RPD-6)
 • Cena detaliczna: RPD-5 10999 zł, RPD-6 12999 zł

Strona producenta KBL Sound

1 komentarz w “Newsy: KBL Sound RPD-5 i RPD-6

 1. Maciej pisze:

  Piękny polski produkt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy