Newsy: HiFiMAN Shangri-La

HIFIMAN_Shangri-La_01   Na zakończonych już targach technologicznych CES 2016 chińska firma HiFiMAN bez wcześniejszej zapowiedzi zaprezentowała zaawansowany prototyp swoich pierwszych słuchawek elektrostatycznych. Model otrzymał nazwę Shangri-La, która to po raz pierwszy została użyta w wydanej w 1933 roku powieści Jamesa Hilton Zaginiony Horyzont i w obecnych czasach stanowi synonim utopijnego miejsca błogiego odosobnienia, harmonii i spokoju. Czyżby Chińczycy podjęli tym posunięciem rękawicę rzucone przez Sennheisera nową odsłoną legendarnego modelu Orpheus?

Nieznane są praktycznie żadne szczegóły techniczne dotyczące nowego dzieła założyciela i zarazem głównego konstruktora marki HiFiMAN, doktora Fang Biana, który w przeszłości uczestniczył już w opracowywaniu tego typu projektów, znanych pod nazwą HE Audio Jade. Wiadomo, że nowe słuchawki po swojej zaplanowanej na połowę bieżącego roku premierze mają zająć miejsce na szczycie hierarchii produktów marki, spychający tym samy na drugie miejsce dotychczasowego lidera, wciąż względnie nowe magnetoplanarne HE1000, po których Shangri-La odziedziczyły projekt ergonomiczny oraz design.

HIFIMAN_Shangri-La_05 HIFIMAN_Shangri-La_06 HIFIMAN_Shangri-La_07 HIFIMAN_Shangri-La_08

 

 

 

 

Przetwornik nowych flagowców HiFiMAN został opracowany na bazie doświadczeń zespołu rozwojowego firmy, z diafragmami wykonywanymi w procesie technologicznym skali nano, które powstały w trakcie prac nad modelami HE1000 i HE1000X, i które oficjalnie uchodzą za najcieńsze ze stosowanych na rynku. Deklarowane pasmo przenoszenia nowych elektrostatów powinno wynosić od 7 do aż 50 000 Hz, a słuchawki będą napędzane przy pomocy dedykowanego energizera, pracującego w oparciu o kwartet lamp elektronowych 300B. Słuchawki będą jednak w stanie współpracować z innymi wzmacniaczami elektrostatycznymi, których napięcie wyjściowe powinno mieścić się w granicach od 550 do 650V. Masa nowych nauszników wynosi nie mało, bo aż 420 gramów bez kabla.

Cena nowych produktów nie została jeszcze podana do publicznej wiadomości, jednakże redaktor naczelny forum Head Fi ujawnił, iż za cenę całego zestawu słuchawki + wzmacniacz można by kupić mały samochód. Więcej szczegółów poznamy zapewne w okolicach Monachijskich targów High End, które w tym roku odbędą się w dniach od 5 do 8 maja.

4 komentarzy w “Newsy: HiFiMAN Shangri-La

 1. gość44 pisze:

  Piękny wzmacniacz. Powinien nazywać się „zen”.

 2. Marcin pisze:

  ceny w przybliżeniu podaje właściciel hifimana w mini wywiadzie przeprowadzonym z nim przez założyciela innerfidelity na jednym z filmików zamieszczonych na jego stronie internetowej

  1. Piotr Ryka pisze:

   A konkretnie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy