Newsy: Harmonix X-DC Studio Master „Million” Maestro

X-DC SM-MR Million High res picture. Aug 2011 JPEGNajdroższy kabel sieciowy na świecie?

W Polsce pojawił się kabel sieciowy Harmonix X-DC Studio Master „Million” Maestro, który jest prawdopodobnie najdroższym tego typu produktem dostępnym obecnie na naszym rynku. Cena wersji 1,5 metrowej to 35.900 zł, a wersji 2-metrowej 41.900 zł.

X-DC Studio Master „Million” Maestro wykonany został z plecionki miedzi PCOCC, kierunkowej. Beztlenowa, monokrystaliczna miedź Pure Copper by Ohno Continous Casting jest wytwarzana w procesie opracowanym przez profesora Ohno. Drut jest wyciągany z roztopionego metalu i powoli schładzany. Miedź tego typu ma bardzo wysoką czystość i przewodność.

IMG_1662Tak przygotowane przewody trafiają do firmy Combak, gdzie są ręcznie skręcane i nakładany jest na nie dielektryk. Izolatory zostały dobrane poprzez długotrwałe eksperymenty. Ręczna obróbka stosowana w produkcji ma zapobiec powstawaniu naprężeń charakterystycznych dla mechanicznego skręcania. Wykonanie jednego kabla zajmuje wyszkolonemu technikowi ponad 80 godzin pracy.

W kablu tym stosowane są wtyki sieciowe WattGate 330i-RH lub 390i-RH Rhodium. Wtyczka IEC to 350i-RH Rhodium.

X-DC Studio Master „Million” Maestro został opracowany przez Kazuo Kiuchi na trzydziestolecie firmy.

Polskim dystrybutorem marki Harmonix jest firma Moje Audio

10 komentarzy w “Newsy: Harmonix X-DC Studio Master „Million” Maestro

 1. arek pisze:

  Kupiłem ostatnio wzmacniacz Schiit Mjolnir do słuchawek ale widzę, że muszę jeszcze zainwestować w lepszy kabel, co tam że wzmacniacz kosztował 4k a kabel 40k 😀 A tak na poważnie to ciekawe czy poczuł bym przy mojej wrażliwości jakąś różnicę po zastosowaniu tak ekstremalnego kabla.

  1. Piotr Ryka pisze:

   Na pewno byś usłyszał, tyle że za czterdzieści tysięcy mógłbyś kupić jeszcze lepszy wzmacniacz i słuchawki, dzięki którym poprawa z pewnością byłaby większa.

 2. kabak1991 pisze:

  Piotrze, kiedy recenzja referencyjnego systemu od Audio GD?

  1. Piotr Ryka pisze:

   Nie wiem. Miał miesiąc przeszło temu zaraz przylecieć i jakoś nie przyleciał. Jutro zadzwonię i zapytam co tam u Audio-gd słychać.

   1. Piotr Ryka pisze:

    Zadzwoniłem, podobno jutro topowe Audio-gd przyjadą.

    1. kabak1991 pisze:

     Super. Czekam. Mam nadzieję że będą w teście topowe Audeze i Sennheisery. Jestem ciekaw jak Master 9 współpracuje z ortodynamikami, śmiem przypuszczać że dobrze patrząc na samą specyfikację wzmacniacza.

     1. Piotr Ryka pisze:

      Postaram się.

 3. AAAFNRAA pisze:

  Jak już tak nie na temat… Harbeth zaprezentował nowy model swoich referencyjnych kolumn Monitor 40.2 Wymagania co do wzmacniacza zmalały, skuteczność wzrosła… cena niestety również 🙁 Orientacyjnie 12 tys. GBP…

  1. Piotr Ryka pisze:

   To sporo wzrosła. Jutro powinien być raport z Monachium.

 4. kabak1991 pisze:

  Piotrze, przyjechały może klocki od Audio GD?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy