Newsy: Harmonix TU-812 MX Million Maestro

harmonix-tu-812mx-million-maestro-hifi-philosophy-02   Począwszy od bieżącego miesiąca na polskim rynku dostępny będzie high-endowy docisk do płyt gramofonowych Harmonix TU-812 MX Million Maestro. Jego cena wyniesie niebagatelne 12.499 PLN.

Według producenta współczesne gramofony i wkładki są bardzo wyrafinowane, lecz pomimo wszystko nie udaje im się uwolnić od szkodliwego wpływu rezonansów generowanych w mechanizmach napędowych oraz w samej płycie gramofonowej. Harmonix krytycznie ocenił rozwiązania oferowane przez inne firmy, których funkcja polega głównie na dociskaniu płyty do talerza. Według Harmonixa prowadzi to do ograniczonego działania polegającego jedynie na wybiórczym tłumieniu części szkodliwych rezonansów, lub też do zamiany jednych rezonansów na inne.

Docisk Harmonix TU-812 MX Million Maestro ma za zadanie rozwiązać problem rezonansów płyty i gramofonu poprzez nastrojenie układu rezonansów na częstotliwości znajdujące się poza słyszalnym pasmem. TU-812 MX jest wykonany ze starannie dobranych elementów metalowych i drewnianych.. Producent podkreśla, iż pod dociskiem nie należy umieszczać żadnych dodatkowych materiałów tłumiących jak guma, winyl czy też skóra, gdyż może to w całości zaprzepaścić efekt działania nowego docisku japońskiej marki.

Polskim dystrybutorem marki Harmonix jest firma: Moje Audio

1 komentarz w “Newsy: Harmonix TU-812 MX Million Maestro

  1. Sławek pisze:

    Typowe strzyżenie baranów niestety. A do Kronosa Sparta on pasuje? A do drogich Transrotorów? To inne założenia konstrukcyjne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy