Newsy: GoldenEar Triton Five

Triton_Five_Big   Sandy Gross – założyciel firmy GoldenEar – jest uznawany za legendę w społeczności audiofilskiej. Miał swój udział w stworzeniu nie tylko jednej, ale trzech firm wytwarzających kolumny głośnikowe: Polk Audio, Definitive Technology i najnowszej, GoldenEar Technology. Jest jeden wspólny mianownik, który łączy wszystkie te firmy: pasja tworzenia głośników, które zapewniają wysokiej jakości dźwięk, za cenę pozostającą w zasięgu przeciętnego zjadacza chleba.
Najbardziej znaną serią głośników GoldenEar, jest seria Triton, w skład której wchodzą modele One, Two, Three oraz Seven. Modele One (największy i najbardziej zaawansowany technologicznie), Two i Three posiadają wbudowany aktywny subwoofer wyposażony w regulację poziomu głośności. Model Seven – najmniejszy wolnostojący głośnik GoldenEar – był do tej pory jedyną kolumną głośnikową z serii Triton, z pasywną sekcją niskotonową.
Triton Seven, pomimo innego rozwiązania konstrukcyjnego, brzmi wyjątkowo dobrze i zebrał szereg pozytywnych opinii oraz nagród branżowych z całego świata, wystarczy wspomnieć tutaj o nagrodzie za Produkt Roku 2014, przyznanej przez nasz rodzimy magazyn High Fidelity. W tej chwili firma Sandy Grossa wprowadza do sprzedaży kolejny model oparty na tym rozwiązaniu – nieco większy od Seven, model Triton Five. Wszyscy, którzy mieli już okazję słyszeć nową „Piątkę”, również nie szczędzą jej pochwał.

Triton_Five_WhiteTriton Five otrzymał cztery, zamiast dwóch membran niskotonowych, które umieszczono tuż nad poziomem podłogi, w celu optymalnego sprężenia z akustyką pomieszczenia odsłuchowego. Ten ogromny wzrost powierzchni operującej w najniższym zakresie częstotliwości, w połączeniu z większymi rozmiarami obudowy i większymi przetwornikami niż w Tritonach Seven, pozwala dostarczyć pozbawiony zniekształceń, potężny bas, ze smukłego głośnika o atrakcyjnych wymiarach.
Oprócz tego, Triton Five dzieli wspólne cechy z pozostałymi członkami rodziny głośników z serii Triton – należą do nich: znakomity przestrzenny i oderwany od głośników charakter dźwięku, jedwabiście gładkie wysokie tony, uzyskane dzięki własnej konstrukcji wysokotonowego przetwornika wstęgowego o nazwie High Velocity Folded Ribbon Tweeter (HVFR) oraz podobny, charakterystyczny, jednak niezwykle estetyczny wygląd, który uzyskano dzięki wykorzystaniu tkaniny maskującej, okrywającej całą powierzchnię głośnika.

Zachęcamy wszystkich audiofilów, którzy chcą mieć najlepszy dźwięk za relatywnie niską cenę, aby zapoznali się z propozycjami GoldenEar i rozwiązaniami wprowadzonymi przez Sandy Grossa. Głośniki brzmią naprawdę znakomicie i mogą konkurować ze znacznie droższymi konstrukcjami, co wielokrotnie podkreślali ich użytkownicy i profesjonaliści z branży audio na całym świecie.

Triton Five będzie wkrótce dostępny w ofercie polskiego dystrybutora, firmy Audiofast. Cena została skalkulowana na poziomie 9590 zł.

Polskim dystrybutorem marki GoldenEar jest firma: Audiofast

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy