Newsy: Denon PMA-2500NE oraz DCD-2500NE

de_pma_dcd_2500ne_ot_bg040_hi   15 stycznia 2016 – Denon, jeden z wiodących na rynku producentów wysokiej jakości domowych systemów audio, wprowadzając na rynek nowy duet stereo klasy premium PMA-2500NE i DCD-2500NE z dumą ogłasza Nową Erę dźwięku o studyjnej jakości, uzyskiwanego w warunkach domowych. Dzięki ponad 100-letniej tradycji, Denon nigdy nie zaprzestał przesuwania granic możliwości klasycznych, 2-kanałowych rozwiązań HiFi. Wynikiem tego jest najnowszy zintegrowany wzmacniacz najwyższej klasy z konwerterem C/A – PMA-2500NE i odtwarzaczem Super Audio CD – DCD-2500NE. Oba te modele podsumowują wiedzę i poświęcenie inżynierów w celu dostarczenia wyjątkowych produktów obsługujących najnowsze cyfrowe formaty audio, przeznaczonych dla najbardziej wymagających entuzjastów HiFi.

de_pma2500ne_e2-jp_ot_bg005_hide_pmadcd2500_e2_ot_bg002 de_pmadcd2500_e2_ot_bg001 de_pma_dcd_2500ne_ot_bg003_hi

 

 

 

 

PMA-2500NE Zintegrowany wzmacniacz z trybem przetwornika C/A

Denon jest jedną z niewielu firm audio kontynuujących rozwój rozwiązań HiFi, gromadzących, udoskonalających i wprowadzających na rynek technologie audio HiFi. Seria 2500NE, zaprojektowana dla dzisiejszych czasów została opracowana przez weteranów akustyki, jak i utalentowanych młodych inżynierów, którzy połączyli technologie Denon oraz doświadczenie uzyskane i kultywowane przez wiele dekad. Możliwości PMA-2500NE wychodzą daleko poza wcześniejszą serię PMA-2000, z jej rygorystyczną filozofią projektowania obwodów „Simple & Straight”, zapewniającą czysty i niezmieniony dźwięk audio. Najwyższa jakość konstrukcji, unikalne technologie Denon i najnowsze rozwiązania połączeń powodują, że PMA-2500NE jest prawdziwym arcydziełem technologii dźwięku. W celu uzyskania nieskazitelnej równowagi pomiędzy delikatnymi detalami i siłą dźwięku, w PMA-2500NE zastosowano Ultra Wysokoprądowe MOS (UHC-MOS) FET, będące w stanie zapewnić wysokie natężenie prądu w pojedynczej konfiguracji push-pull, zapewniającej liniowość charakterystyk stopnia wyjściowego w całym zakresie sonicznym, od detali po dźwięk wymagający wysokiego natężenia prądu sterującego. Konstrukcja Precision Direct Mechanical Ground zapewnia silne tłumienie wibracji, minimalizując wpływ drgań na sygnał wyjściowy.

de_dcd2500ne_e2_re_bg001_hi de_dcd2500ne_e2-jp_ot_bg002_hi de_pma2500ne_e2_re_bg001_hi de_pma2500ne_e2-jp_ot_bg001_hi

 

 

 

 

Konstrukcja obudowy składająca się z sześciu niezależnych bloków oraz dużego, precyzyjnego potencjometru regulacji poziomu głośności dodatkowo tłumi szumy zewnętrzne i szkodliwe zakłócenia pochodzące od innych elementów. PMA-2500NE wyposażony jest w dwa transformatory zainstalowane przeciwstawnie, co ogranicza prąd upływowy dla skasowania wzajemnego wpływu pól magnetycznych, źródła szumów otaczających transformatory. Wszystkie elementy zostały ściśle dobrane dla uzyskania wysokiej jakości dźwięku, z jakiego znane są produkty Denon. Wysokiej klasy korektor phono (MM/MC) powoduje, że PMA-2500NE jest najlepszą propozycją dla miłośników płyt winylowych. W celu uzyskania najlepszego brzmienia sygnału przesyłanego przez wejścia analogowe, PMA obsługuje tryb analogowy, który pozwala na wyłączenie wszystkich aktualnie nieużywanych sekcji, takich jak cyfrowe obwody wejściowe lub też niskoszumowy wyświetlacz, co umożliwia uzyskania możliwie czystego odtwarzania dźwięku.

de_dcd2500ne_e2_st_bg001_hide_dcd2500ne_e2_ot_bg001de_dcd2500ne_e2_sp_ot_bg001_hide_dcd2500ne_e2_ot_bg007

 

 

 

 

Dzięki umieszczonemu z tyłu wejściu USB-B, PMA-2500NE spełnia potrzeby najbardziej wymagających entuzjastów wysokiej rozdzielczości dźwięku. Pliki muzyczne do 384 kHz / 32 bits, a nawet pliki DSD do 11.2 MHz zapisane na dysku twardym komputera mogą być odtwarzane z niespotykaną studyjną jakością dźwięku. Źródło oraz informacje dotyczące próbkowania mogą być wygodnie odczytane na wyświetlaczu OLED na panelu przednim. Tryb asynchroniczny zapewnia utrzymanie nierównomierności na minimalnym poziomie, a dedykowana izolacja przy wejściu USB-B unikanie zewnętrznych szumów przedostających się do czułych obwodów audio, powodując, że dźwięk odtwarzany z plików cyfrowych jest nieskazitelny na tyle, na ile jest to możliwe. Przed przesłaniem do wysokiej jakości konwertera C/A wszystkie sygnały cyfrowe są precyzyjnie przetwarzane przez uznany, zaawansowany technologicznie układ Advanced Al32 Processing Plus, w najnowszej wersji technologii Denon przywracania kształtu fali analogowej. Dzięki precyzyjnemu przywracaniu informacji traconych w trakcie procesu rejestracji cyfrowej, uzyskiwany jest dźwięk o dużej zawartości detali, wolny od zakłóceń, precyzyjnie lokalizowany, bogaty w ekspresję w niższych pasmach i piękny w wierności oddania dźwięku oryginalnego.

DCD-2500AE odtwarzacz Super Audio CD

de_pma2500ne_e2-jp_ot_bg003_hide_pma2500ne_e2_sp_ot_bg001_hide_ pma2500ne_e2-jp_ot_bg009_hi de_pma2500ne_e2_st_bg001_hi

 

 

 

 

Jako perfekcyjny kompan, DCD-2500NE skupia się na uzyskiwaniu esencji tego, co może zapewnić odtwarzacz płyt: ultrawysokiej precyzji odczytu płyty i wysokiej jakości sygnału audio przesyłanego do wzmacniacza. W celu jego uzyskania, inżynierowie Denon zastosowali unikalne technologie oraz rozwiązania dla usztywnienia konstrukcji i redukcji drgań, największego wroga odtwarzaczy płyt. Przykładowo, wybrali oni wzorcowej klasy mechanizm napędu Advanced S.V.H. (Suppress Vibration Hybrid) z najnowszym układem odczytu. Ścieżka sygnałowa została skrócona do absolutnego minimum, a obwody zostały zminiaturyzowane dla uniknięcia nadmiernego prądu, a także pojawiania się szumów. Różne części mechanizmu zostały wykonane z różnych materiałów, precyzyjnie dobranych dla poprawy odczytu płyty oraz przetwarzania danych.

de_pma2500ne_e2-jp_ot_bg002_hiZastosowane kompleksowe podejście do jakości uwzględnia konstrukcję Direct Mechanical Ground z transformatorami mocy – będącymi jednym ze źródeł wibracji – umieszczonymi przy nóżkach DCD-2500, gdzie szkodliwe wibracje są bezpośrednio przenoszone na podłoże, co zapobiega ich oddziaływaniu na sąsiednie obwody. Dodatkowo, umieszczając mechanizm napędu – element o największej masie – nisko, w środku obudowy, nisko położony środek ciężkości efektywnie absorbuje wibracje wewnętrzne powodowane przez obracającą się płytę, a także chroni mechanizm przed wibracjami zewnętrznymi. Informacja zapisana na płycie odczytywana jest z nieskazitelną dokładnością, co zapewnia czysty, wysokiej klasy sygnał, przesyłany do obwodów przetwarzających DCD-2500NE Advanced AL32 Plus. Dodatkowo do odtwarzania płyt CD i Super Audio CD, DCD może odtwarzać pliki DSD (2.8 MHz / 5.6 MHz) oraz pliki wysokiej rozdzielczości do 192 kHz / 24 bitów zarejestrowane na płytach DVD-R/RW oraz DVD+R/RW. Pliki muzyczne z częstotliwością próbkowania do 48 kHz zarejestrowane na płytach CD-R/RW mogą być również odtwarzane.

Dla podsumowania, PMA-2500NE oraz DCD-2500NE reprezentują odpowiedź Denon na dzisiejszą nową erę audio cechującą się różnorodnością źródeł sygnału. Oba produkty charakteryzują się wysokim poziomem jakości i łączą unikalne technologie Denon powstałe w wyniku szeroko zakrojonych badań, a także ponad 100-letniego doświadczenia w przemyśle audio. Są one dostępne u autoryzowanych sprzedawców Denon w kolorze srebrnym Premium, począwszy od lutego.

W skrócie:

de_dcd2500ne_e2-jp_ot_bg003_hiDzięki serii 2500NE, Denon przenosi się do Nowej Ery (NE) w odtwarzaniu wysokiej rozdzielczości audio. Oba urządzenia zapewniają najwyższą możliwą jakość audio na swój własny sposób. DCD-2500NE w najbardziej klasyczny sposób, poprzez obsługę odtwarzania Super Audio CD, ale również samodzielnie nagrywanych płyt DVD R/RW z plikami PCM do 192kHz/24bit oraz nagrania DSD do DSD 5.6 MHz. Natomiast PMA-2500NE z wbudowanym trybem konwertera C/A jest gotowy odtwarzać audio wysokiej rozdzielczości, w najbardziej prosty sposób, poprzez podłączenie komputera i strumieniowego przesyłania sygnału PCM do 384 kHz / 32 bity oraz DSD do 11.2 MHz. Praktycznie nie ma ograniczeń. Nowa era słuchania zapisów studyjnych rozpoczęła proces opracowywania modeli Denon 2500 NE.

Denon PMA-2500NE Zintegrowany wzmacniacz z trybem konwertera C/A – Główne funkcje:

• Moc wyjściowa 2 x 160 W (4 Ω)
• Zaawansowany Ultra Wysokoprądowy (UHC)-MOS wzmacniacz mocy z obwodami Single Push-Pull i nowymi barierowymi diodami Schottky.
• Zegar nadrzędny konwertera C/A
• Wejście USA-B dla wysokiej rozdzielczości audio 384 kHz / 32 bit i 11.2 MHz DSD
• Izolator cyfrowy eliminujący wysokiej częstotliwości szumy komputerowe na USB-B
• Niskoszumowy wyświetlacz OLED, wskazujący informacje o źródle i częstotliwości próbkowania
• Tryb analogowy zapewniający czyste odtwarzanie przy wyłączonych cyfrowych obwodach audio i wyświetlaczu
• Zaawansowane przetwarzanie AL32 Plus
• Konstrukcja Direct Mechanical Ground minimalizująca niepożądane drgania
• Konstrukcja obudowy z 6 niezależnymi blokami, co eliminuje szumy
• Podwójne transformatory w układzie przeciwdziałającym upływom
• Transformator główny z niezależnym zasilaniem dla obwodów analogowych i cyfrowych
• Szeroki zakres dynamiki z obsługą źródeł audio o wysokiej rozdzielczości
• Wysokiej klasy regulacja głośności zapewniająca precyzję ustawień
• 2 wejścia cyfrowe optyczne i 2 cyfrowe koncentryczne
• Wysokiej jakości korektor wzmacniacza Phono dla wkładek MM i MC
• Urządzenie jest dostępne w kolorze srebrnym Premium
Denon DCD-2500NE Odtwarzacz Super Audio CD – Główne funkcje

• Zaawansowane przetwarzanie AL32 + Ultra precyzyjny konwerter C/A 192 kHz / 32-bit
• Konwerter C/A o konstrukcji z zegarem głównym, ograniczającej fluktuacje i szumy
• Konstrukcja Direct Mechanical Ground minimalizująca niepożądane drgania
• Dokładnie przemyślana konstrukcja o minimalnej długości ścieżki sygnału i dobór części Hi-Fi, zapewniających zachowanie wysokiej czystości dźwięku
• Oryginalny mechanizm napędu, serce cyfrowej technologii odtwarzania płyt firmy Denon z zaawansowanym mechanizmem ładowania S.V.H.
• Odtwarzanie płyt CD, Super Audio CD, plików DSD (2.8 MHz / 5.6 MHz) oraz PCM z próbkowaniem do 192 kHz / 24 bit zapisanych na płytach DVD R/RW
• Podwójny transformator dla niezależnego zasilania obwodów cyfrowych i analogowych
• Tryb Pure Direct
• Wyjścia cyfrowe optyczne, cyfrowe koncentryczne oraz analogowe
• Dostępny w kolorze srebrnym Premium

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy