Newsy: Dan D’Agostino Momentum-M400

Momentum_Mono   Dan D’Agostino – legendarny konstruktor wzmacniaczy Krell – od kilku lat projektuje urządzenia pod własnym nazwiskiem. Monofoniczny wzmacniacz Momentum, o mocy 300W, okazał się jedną z jego najlepszych i najlepiej brzmiących konstrukcji. Urządzenie obsypano różnego rodzaju nagrodami, a recenzenci i użytkownicy z całego świata doceniali jego zalety brzmieniowe i znakomitą estetykę projektu.

Dan prezentuje obecnie następcę sławnego Momentum, który występuje pod nazwą Momentum M400. Konstrukcję wzmacniacza udoskonalono pod wieloma względami, a w symbolu M400 kryje się wskazówka zdradzająca zasadniczą część modernizacji. Moc wyjściowa urządzenia została zwiększona do 400W, czyli otrzymujemy o 100W więcej niż w starszej wersji. Podstawę wzrostu mocy stanowi nowy, znakomicie wyciszony transformator liniowy o mocy 1800VA i rozmiarze o 20% większym od swojego poprzednika. Oprócz większego źródła zasilania, w konstrukcji zastosowano również nowy projekt stopnia wyjściowego o 2-krotnie większej wydajności prądowej. Zmiany skutkują jeszcze lepszym brzmieniem, bardziej potężnym i lepiej kontrolowanym w zakresie najniższych rejestrów, niż w wersji pierwotnej.

Momentum M400 wykorzystuje taki sam projekt obudowy, jak oryginalny wzmacniacz Momentum, jednak wprowadzono niewielkie zmiany estetyczne w wyglądzie miedzianych elementów na płycie czołowej. Dodatkowo, skala wskaźnika została przystosowana do zwiększonej mocy wyjściowej 400W, co stanowi najbardziej charakterystyczną zmianę w wyglądzie urządzenia.

Posiadacze wzmacniaczy Momentum będą mogli poddać swoje komponenty modernizacji do wersji M400, która będzie przeprowadzana w USA, w macierzystych zakładach Dan D’Agostino Master Audio Systems. Sprzedaż nowych wzmacniaczy rozpocznie się w styczniu 2016r.

Wyłącznym dystrybutorem marki Dan D’Agostino na terenie Polski jest firma: Audiofast 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy