Newsy: Nowy regenerator w ofercie iFi Audio

ifi-ipurifier-spdif-hifiphilosphy-08We wrześniu na polskim rynku pojawi się nowy regenerator sygnału cyfrowego marki iFi Audio o nazwie iPurifier SPDIF.

Standard SPDIF jest często wykorzystywany do transmisji sygnału cyfrowego z różnego rodzaju transportów do konwerterów cyfrowo-analogowych. iFi Audio podkreśla jednak w swoich materiałach, że wraz z rozpowszechnieniem takich urządzeń jak konsole do gier (PS4, Xbox), Apple TV, Google Chromecast czy telewizory z wyjściami cyfrowymi do użytku weszła duża ilość sprzętu z niskiej jakości sygnałem SPDIF na wyjściu. Regenerator iFi Audio SPDIF iPurifier ma za zadanie zminimalizować zniekształcenia sygnału cyfrowego SPDIF i przywraca sygnał do postaci przebiegu prostokątnego z precyzyjnym taktowaniem.

Działanie iFi Audio iPurifier SPDIF jest czterostopniowe. W pierwszym stopniu zapewniona jest galwaniczna izolacja, w drugim regeneracja (REgenerate), w trzecim buforowanie w pamięci, a wreszcie w czwartym ponowne przetaktowanie (REclock) z dokładnością poniżej 300 femto sekund.

ifi-ipurifier-spdif-hifiphilosphy-03ifi-ipurifier-spdif-hifiphilosphy-02ifi-ipurifier-spdif-hifiphilosphy-07ifi-ipurifier-spdif-hifiphilosphy-04

 

 

 

 

Do dyspozycji jest wejście combo łączące w sobie 75-omowe złocone wejście koncentryczne i wejście optyczne mini-jack. Dostępne są dwa wyjścia: pozłacane koncentryczne i optyczne mini-jack.

Obsługiwane są sygnały 44.1 – 48 – 88.2 – 96 – 176.4 – 192 kHz (rozdzielczość od 16 do 24 bitów), DSD/DoP, Dolby Digital, DTS.

Załączony zasilacz iPower 5V jest podłączany przez złącze micro USB. W literaturze producenta jest on opisany jako cichszy niż bateria. Wymiary urządzenia to 71 x 19 x 20 mm. Jego masa wynosi 29g.

Cena iFi Audio iPurifier SPDIF na polskim rynku wyniesie 719 PLN. Polskim dystrybutorem marki iFi Audio jest firma: Moje Audio

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© HiFi Philosophy