Newsy: Denon AVR-X6200W

Denon_AVR-X6200WBK-E2-left   16 września 2015 roku – Denon, wiodący producent domowych i mobilnych urządzeń audio klasy premium rozszerza ofertę o nowy sieciowy amplituner AV najwyższej klasy. Nowo wprowadzony model jest odpowiedzią na potrzeby najbardziej wymagających entuzjastów kina domowego. Stworzony na bazie luksusowej linii AVR X, olśniewającej prawdziwie kinowym dźwiękiem 3D, model AVR-X6200W zdumiewa jakością materiałów wykończeniowych, wyjątkowymi funkcjami i niedoścignioną jakością legendarnego dźwięku Denon. Co istotne, urządzenie oferuje przełomową innowację Dolby Atmos gwarantującą zniewalające przeżycia wielowymiarowego dźwięku. Najnowsza technologia na pokładzie modelu AVR-X6200W pozwala na obsługę wciągającego w sam środek akcji przestrzennego dźwięku w formacie DTS:X. Przystosowany do aktualizacji zapewniającej innowację Auro-3D jest w stanie zapewnić najbardziej unikalne doznania dźwięku 3D. Wszystkie tegoroczne modele w ramach luksusowej serii AVR X wyróżniają się najnowszą wersją HDMI oferując wsparcie 4K Ultra HD i kompatybilność z HDCP 2.2 na wszystkie wejścia HDMI zapewniając obsługę przyszłościowych technologii. Produkt AVR-X6200W będzie dostępny od października 2015 roku u autoryzowanych sprzedawców Denon.

de_avrX6200w_e2_sp_st_bg001_cl_hiNajnowsze technologie audio klasy premium od Denon
Fenomenalną jakość przetwarzanej muzyki model AVR-X62000W zawdzięcza potężnemu dziewięcio kanałowemu wzmacniaczowi o mocy 205W na kanał i unikatowym tranzystorom DHCT zabudowanym w monolitycznej konstrukcji. Tak zaawansowane podzespoły to stuprocentowa gwarancja zadzwiającej czystości dźwięku połączonej z potężnym, szczegółowym i głębokim brzmieniem. Najwyższa jakość oferowanej muzyki to również zasługa autorskich technologii Denon – obwodu D.D.S.C. z funkcją przetwarzania AL24 Processing Plus, wspieraną przez ultra efektywne przetworniki D/A. Co istotne, połączenie HD z Denon Link jest zapewnione – dzięki transmisji wolnej od zakłóceń – za pomocą kompatybilnego odtwarzacza Denon Blu-ray. Przetwarzany dźwięk zadziwia swoją przestrzennością wznosząc jego jakość na zupełnie nowy poziom. Na pokładzie nowego modelu znajduje się dekoder Dolby Atmos i upmixer Dolby Surround zapewniające zniewalający wielowymiarowy dźwięk odtwarzany z głośników zamontowanych w suficie lub zestawu głośników Dolby Atmos. Wykorzystując ogromny potencjał 11.2-kanałowego przetwarzania model AVR-X6200W zaskakuje swoją wszechstronnością. Po podłączeniu dodatkowego 2-kanałowego wzmacniacza mocy urządzenie jest w stanie obsłużyć unikatową technologię Dolby Atmos oferując konfiguracje do 7.1.4 lub 9.1.2. Po przeprowadzeniu darmowej aktualizacji dostępnej w późniejszym okresie 2015 roku urządzenie będzie w stanie obsłuzyć innowacje DTS:X i DTS Neural:X upmixer. W rezultacie czego ciesząca się uznaniem technologia przetwarzania dźwięku Auro-3D zapewni dodatkowe przeżycia dźwięku 3D (wymagana dodatkowa opłata). Dziewięcio kanałowy wzmacniacz może zostać wykorzystany do obsługi nowoczesnych formatów dźwięku 3D lub oferując ten sam lub odmienny sygnał audio przesyłany do drugiej lub trzeciej domowej strefy. Najnowsze podzespoły w postaci 13-2 kanałowej sekcji przedwzmacniacza, portu RS232 i możliwość elastycznego ustawienia wzmacniacza znacznie podnoszą atrakcyjność i użytkowość sprzetu z punktu widzenia instalatorów zainteresowanych wielostrefowym systemem muzycznym w ramach szeroko pojętej automatyki domowej. Wymagający użytkownicy z pewnością docenią również zaawansowane technologie korekcji akustyki pomieszczenia Audyssey MultEQ XT32, w tym funkcje: Audyssey Dynamic Volume, Dynamic EQ, Sub EQ HT i LFC. Spersonalizuj dźwięk i ciesz się muzyką uszytą na miarę Twojego pokoju!

de_avrx6200w_e2_sp_re_bg001_hiPotężna sekcja wideo oferująca najnowszą specyfikację HDMI 2.0a i HDCP 2.2
Wyposażony łącznie w 8 wejść HDMI 2.0a – w tym jedno na przednim panelu – i 3 wyjścia nowy model oferuje obsługę wszystkich najnowszych urządzeń takich jak odtwarzacze Blue-ray, odtwarzacze multimedialne i kamery wideo. Co oczywiste, urządzenie jest w pełni kompatybilne z najnowszą specyfikacją HDCP 2.2 wymaganą do obsługi treści 4K Ultra HD zabezpieczonych przed kopiowaniem. Zachwycając mnogością zaawansowanych technologii urządzenie w pełni wspiera innowacje 4K Ultra HD, podpróbkowanie 4:4:4 Pure Color, HDR i BT.2020 pass-through. Wyliczając pozostałe innowacje należy wspomnieć o potężnym procesorze wideo pozwalającym na konwertowanie źródeł wideo – o standardowej i wysokiej rozdzielczości – do rozdzielczości 4K Ultra HD. Wykorzystując możliwości oferowane przez trzy wyjścia HDMI możesz cieszyć się maksymalną rozrywką filmów z przestrzennym dźwiękiem w głównym pokoju, podczas gdy w innym pomieszczeniu emitowany jest inny program oferujący odtwarzanie audio w trybie stereo wykorzystując do tego wideo z innego źródła. Potwierdzeniem idealnej jakości wideo nowego modelu jest certyfikat Imaging Science Foundation. Kolejną zaletą AVR-X62000W jest szereg zaawansowanych funkcji wideo kalibracji ISFccc.

Nieskończone opcje strumieniowania muzyki i banalna obsługa
Poza niesłychanymi walorami audio i wideo AVR-X6200W zaskakuje niezwykle bogatym wyposażeniem. Na pokładzie nowego modelu znaleźć można m.in. wbudowaną technologię Bluetooth pozwalającą na strumieniowanie muzyki bezpośrednio ze smartfona, a nawet moduł Wi-Fi gwarantujący natychmiastowe połączenie z domową siecią. Po podłączeniu urządzenie otwiera drzwi do nieskończonych źródeł muzyki i licznych opcji odtwarzania, w tym Apple AirPlay, sieciowych urządzeń NAS, radia internetowe i Spotify Connect (zgodnie z dostępnością; wymagana subskrypcja). Oferując obsługę najnowszych formatów model AVR-X6200W jest w pełni kompatybilny z plikami FLAC, AIFF lub DSD, a jakość oferowanego dźwięku odejmuje mowę nawet najbardziej wymagającym miłośnikom dobrego brzmienia.

de_avrx6200w_ot_bg006_hiOferując tak niesamowity i potężny zestaw funkcji nowej generacji, wszystkie nowe modele serii X zostały wyposażone w unikalny tryb Denon Eco. Innowacja ta gwarantuje redukcję całkowitego zużycia energii, a jej rezultat jest widoczny na ekranie urządzenia za pomocą funkcji Eco Meter. Tryb Auto Eco automatycznie przełącza pomiędzy trybem normalnym i Eco, zależnie od poziomu głośności. Praktyczne funkcje Denon Setup Assistant i Quick Start Guide czynią proces instalacji amplitunera AV bardzo prostym i szybkim. Zachwycając udogodnieniami urządzenie oferuje pełną kontrolę wszystkich funkcji z poziomu praktycznej aplikacji Denon AVR Remote wkrótce dostępnej na urządzenia iOS i Android.
Model AVR-X6200W będzie dostępny w eleganckim kolorze premium silver i czarnym.

 

W skrócie:

Denon AVR-X6200W: 9.2-kanałowy sieciowy amplituner AV – najważniejsze cechy:

 • 9-kanałowy wzmacniacz w dyskretnej obudowie o mocy 205W na jeden kanał dla szczegółowego i potężnego dźwięku
 • Monolityczne wykończenie wzmacniacza i autorskie tranzystory Denon
 • D.D.S.C.-HD Digital i AL24 Processing Plus; Denon Link HD
 • 11.2-kanałowe przetwarzanie, 13.2-kanałowa sekcja pre-out, 3 strefy multiroom
 • Dolby Atmos do 7.1.4 lub 9.1.2 (z dodatkowym 2-kanałowym wzmacniaczem); gotowy do obsługi DTS:X (dzięki aktualizacji oprogramowania dostępnej w późniejszym okresie 2015 roku)
 • Auro-3D, Auromatic (do dźwięku 9.1 płatna aktualizacja)
 • Cztery zaawansowane procesory DSP 32-bit
 • Najnowsza wersja HDMI z 4K/60Hz full-rate pass-through na wszystkie wejścia z rozdzielczością 4:4:4, HDR, BT2020
 • 8 wejść HDMI (1 na przodzie) i 3 wyjścia HDMI z pełnym wsparciem HDC 2.2
 • Zaawansowane przetwarzanie wideo ze skalowaniem sygnałów o niższej rozdzielczości do 1080p i 4k Ultra HD
 • Certyfikat ISF
 • Wbudowane Wi-Fi z podwójną anteną, wbudowany Bluetooth
 • Wejście USB na przednim panelu
 • Obsługa licznych strumieniowanych formatów, w tym pliki o wysokiej rozdzielczości DSD, FLAC i AIFF
 • AirPlay i strumieniowanie muzyki DLNA; Spotify Connect; radio internetowe
 • Zaawansowany tryb ECO z ustawieniami off/on/automatycznie
 • Audyssey MultEQ XT32 (Pro ready), Sub EQ HT i LFC
 • Audyssey Dynamic Volume i Dynamic EQ
 • Pozłacane terminale
 • Wejście phono (MM)
 • Nowa aplikacja Denon AVR Remote App (dostępna na Android i iOS)
 • Setup Assistant w 9 językach, także polskim; terminale głośnikowe oznaczone kolorami
 • Dostępny w kolorze premium silver i czarnym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy