Recenzja: Audioform Adventure 100

   Krakowskiej firmy Audioform przedstawiać nie muszę, bo już dwa razy recenzje jej głośników pisałem, a z usług wyższego modelu 304 często korzystam przy innych recenzjach. Przypomnę jedynie, że jak na krajowe warunki istnieje od naprawdę dawna, bo ponad dwudziestu lat, zaczynając od koleżeńskich przysług dla tych, którzy kolumny zrobione przez Tomasza Kursę na własny użytek słyszeli i też zapragnęli mieć takie. Z czasem zrobiło się tego zbyt dużo, by mogło stanowić działalność jedynie okazjonalną – i tak powstał Audioform. A skoro już powstał i nawet pozwolił się zrecenzować, to teraz idzie za ciosem i ma być obecny na AVS.  Nie jestem pewien z jakimi kolumnami i jaką elektroniką, ale sala podobno już od organizatora została wynajęta i każdy mógł będzie czegoś na własny użytek posłuchać. Ale wpierw ta recenzja, pisana już niemal na walizkach. Miała bowiem powstać już dawno, ale ciągle coś przeszkadzało. Pan Tomasz coś nieustannie udoskonalał – a to akustykę obudowy, a to głośnik wysokotonowy, którego sam jest autorem – a i ja go ze swej strony nie ponaglałem, obłożony innymi recenzjami z przyjemnością tę odkładając na potem, głównie skutkiem przyrodzonego lenistwa oraz spraw niezwiązanych. Aż czas się zagotował, bo przecież miało być na długo przed AVS i kolumny do producenta miały z dużym zapasem wrócić, a tu dni zaledwie zostały. No więc jazda, prędziutko, bo już się trzeba pakować. I tylko jeszcze dodam, że te głośniki spośród dotąd opisywanych są najbardziej dla ludzi, bo za osiem tysięcy sześćset. A są naprawdę niekiepskie…

Pokaż cały artykuł na 1 stronie

21 komentarzy w “Recenzja: Audioform Adventure 100

 1. Marcin napisał(a):

  Panie Piotrze,
  Czy wg Pana te kolumny dobrze się zgadają z Heglem H190? Ten ostatni zamierzam kupić, tylko czekam na Pańska recenzję :).

 2. hifiphilosophy napisał(a):

  Jak się nie mylę, to dokładnie takie zestawienie ma grać na AVS. Spodziewam się posłuchać, to napiszę. Powinno to zagrać, ale skontrolować nie zaszkodzi.

 3. Marcin napisał(a):

  Super, dziękuję. A czy jest Pan w stanie mniej więcej określić, kiedy można się spodziewać recenzji H190? I najważniejsze – czy jest szansa wykorzystać te Audioformy w recenzji tego Hegla? Pozdrawiam

  1. Piotr Ryka napisał(a):

   O Hegla zapytam dziś w Warszawie. Trochę jednak na pewno zejdzie, bo najpierw opisy i relacje z AVS, a ma być tego sporo.

 4. 123 napisał(a):

  może sobie nie musi Pan firmy przedstawiać ale nie pisze Pan do siebie i dla siebie

  1. Piotr Ryka napisał(a):

   Piszę jak najbardziej sobie, ale faktycznie nie dla siebie. Natomiast po to jest na stronie wyszukiwarka u góry po prawej, żeby tam wpisać np. audioform – i wówczas starsze recenzje dotyczące firmy się ukażą i jej historię będzie można sobie przyswoić.

 5. ls napisał(a):

  Jedne z fajniejszych kolumn, jakie słyszałem na AVS. Teraz wygrzewają się u mnie te trochę mniejsze, czyli M100. Jest dobrze, a nawet bardzo dobrze 🙂

  1. Piotr Ryka napisał(a):

   To się cieszę.

   1. ls napisał(a):

    Z każdą kolejną godziną odsłuchu jest jeszcze lepiej. Tak, można ich słuchać i słuchać. dźwięk dynamiczny. Wysokie tony są dźwięczne, średnica bardzo naturalna, bas zwarty, kontrolowany. Nie potrafię to tak opisać jak pan Piotr, ale to jest moje brzmienie, takiego poszukiwałem. Świetnie się komponują ze wzmacniaczem Baltlab Epoca 3. Póki co mam wiele radości.

 6. Piotr Ryka napisał(a):

  Odnośnie Hegla i Audioformów na AVS, to kiedy byłem w ich pokoju, gospodarz realizował osobliwy projekt sprawdzenia brzmienia ze starym wzmacniaczem Technicsa. Nie grało to rewelacyjnie, chociaż nieźle. Tak więc względem Hegla, to trzeba poczekać na jego recenzję.

  1. Marcin napisał(a):

   Czy w takim razie można liczyć na udział Audioform Adventure 100 w recenzji Hegla H190?

   1. Piotr Ryka napisał(a):

    Miejmy nadzieję. Są duże szanse.

 7. ls napisał(a):

  Z każdą kolejną godziną odsłuchu jest jeszcze lepiej. Tak, można ich słuchać i słuchać. dźwięk dynamiczny. Wysokie tony są dźwięczne, średnica bardzo naturalna, bas zwarty, kontrolowany. Nie potrafię to tak opisać jak pan Piotr, ale to jest moje brzmienie, takiego poszukiwałem. Świetnie się komponują ze wzmacniaczem Baltlab Epoca 3. Póki co mam wiele radości.

 8. tommypear napisał(a):

  Panie Piotrze a sluchal Pan moze serii nord ?

  1. Piotr Ryka napisał(a):

   Nie, nie słuchałem.

 9. ls napisał(a):

  No i stało się. Zamówiłem. Nie mogłem sobie odmówić. Najprawdopodobniej za dwa tygodnie będę szczęśliwym posiadaczem tych kolumn. Myślę,że zostaną u mnie na dłużej niż wszystkie poprzednie kolumny. Gratulacje dla konstruktora.

  1. RH napisał(a):

   To może od razu wzmacniacz lampowy od SkyAudio, z którym grały na AVS? 🙂
   Świetne połączenie, które wszystkich, również przez swoją przypadkowość, zaskoczyło.
   pozdrowienia

   1. ls napisał(a):

    Tak, słyszałem. Świetnie to grało. U mnie kolumny są połączone z Baltlabem Epoca III i też to świetnie brzmi. Na wzmacniacz SkyAudio muszę jeszcze trochę pooszczędzać :). W każdym bądź razie dodałem firmę do książki adresowej. Myślę, że to tylko kwestia czasu zanim stanę się posiadaczem tego wzmacniacza.

 10. Grzesiek napisał(a):

  Audioform ma jakiś cennik, gdziekolwiek ? Ile kosztują te M100 ?
  Dziękuję 🙂

 11. Dariusz Kudliński napisał(a):

  Panie Piotrze w jakiej odległości od ściany najlepsze ustawienie

  1. Piotr Ryka napisał(a):

   Ale bocznej czy tylnej?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© HiFi Philosophy