Newsy: Mytek Brooklyn w Gdańskim Premium Sound

Mytek_DAC_Brooklyn_HiFiPhilosophy_06   Gdański salon audio/video poinformował o premierze nowego przetwornika C/A amerykańsko-polskiej marki Mytek Digital. Brooklyn, bo tak nazywa się nowy produkt tego zasłużonego wytwórcy, ma stanowić pomost pomiędzy bardzo popularnym modelem Stereo 192 DSD a flagowym modelem Manhattan. Brooklyn tak jak i dwa pozostałe przetworniki integruje funkcję DAC, przedwzmacniacza oraz wzmacniacza słuchawkowego.

Urządzenie, podobnie jak starszy model 192DSD, posiada standardowy, studyjny rozmiar half rack oraz obudowę wykończoną w perforowanym aluminium – podobnie, jak miało to miejsce w przypadku flagowego Manhattana. Na przednim panelu można znaleźć dwa wyjścia słuchawkowe Jack 6,3 mm, cztery programowalne przyciski, wyświetlacz LCD o regulowanym poziomie jasności oraz wielofunkcyjne pokrętło, domyślenie działające jak potencjometr, oferujący skokową regulację co 1 dB.

Jak przystało na nowoczesny przetwornik cyfrowo-analogowy, nowy Mytek posiada szereg popularnych wejść sygnału cyfrowego. Mamy więc do dyspozycji: USB, koaksialne SPDIF (x2), optyczne i AES-EBU. Zainstalowany przetwornik C/A ma możliwość dekodowania sygnału PCM o częstotliwości do 384 kHz i 32-bitowej długości zdań, a także w sposób natywny obsługuje formaty DSD i DXD. Konstrukcja posiada opracowany przez Myteka zegar taktujący Femtoclock Generator, pracujący w granicy błędu na poziomie  0.82 ps. Układ posiada zakres dynamiczny na poziomie 130 dB, a konstruktorzy chwalą się także zastosowaniem certyfikowanego, sprzętowego dekodera sygnału MQA.

Mytek_DAC_Brooklyn_HiFiPhilosophy_01 Mytek_DAC_Brooklyn_HiFiPhilosophy_02 Mytek_DAC_Brooklyn_HiFiPhilosophy_03 Mytek_DAC_Brooklyn_HiFiPhilosophy_04

 

 

 

 

Ciekawostkę stanowi fakt, iż za pośrednictwem portu USB można wysłać sygnał cyfrowy np. z odtwarzacza CD czy innego przetwornika do chociażby komputera. Użytkownik ma też możliwość dygitalizacji sygnału analogowego, który można doprowadzić za pośrednictwem złączy RCA. Warto również odnotować, iż wbudowany przedwzmacniacz obsługuje sygnał zarówno liniowy, jak i pochodzący z wkładek gramofonowych typu MM i MC, dzięki zastosowanemu kontrolerowi przekaźnikowemu.

Producent dużo uwagi poświęcił wbudowanemu wzmacniaczowi słuchawkowemu. Został on stworzony z myślą o napędzeniu nawet najtrudniejszych planarnych konstrukcji, co osiąga między innymi dzięki niebagatelnej mocy aż 6 W i natężeniu 500 mA. Wzmacniacz może operować w dwóch trybach. Pierwszy zakłada niezależną pracę dwóch dostępnych wyjść Jack w układzie niezbalansowanym, drugi natomiast przełącza tryb pracy na dual-mono, dzięki któremu za pośrednictwem odpowiedniego kabla słuchawkowego lub przejściówki XLR możemy doprowadzić do słuchawek w pełni zbalansowany sygnał audio. W drugiej opcji natężenie prądowe sygnału wzrasta do aż 800 mA.

Na koniec warto dodać, iż nowy Mytek posiada dodatkowe wejście zasilające, umożliwiające zastosowanie zewnętrznych zasilaczy sieciowych bądź zasilania bateryjnego o wartości 7-14V.

Urządzenie jest już dostępne w sprzedaży, w cenie katalogowej 8.490 PLN.

Na odsłuchy przetwornika Mytek Brooklyn w swojej siedzibie zaprasza salon:

PREMIUM SOUND
Ul. Rakoczego 31, Gdańsk
Tel: 513 07 07 30, 537 07 07 30
www.premiumsound.pl

2 komentarzy w “Newsy: Mytek Brooklyn w Gdańskim Premium Sound

  1. fon pisze:

    No nareszcie ktoś zrobił w wyświetlaczu wskażniki wysterowania ,to były piękne lata gdzie decki kasetowe miały coś takiego ,młodzież tego nie zaznała a szkoda,pięknie się kiedyś na to zerkało…to po prostu żyło 🙂

  2. Tadeusz pisze:

    Audiolab M-DAC też ma 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy