Newsy: Monitory ATC SCM7

SCM19_Woofer   Angielska firma Acoustic Transducer Company (ATC) oferuje zarówno profesjonalne kolumny głośnikowe, jak i też do użytku domowego. W tej drugiej grupie znajduje się opisywany poniżej zestaw głośnikowy SCM 7 trzeciej generacji.

SCM 7 to solidny, mały monitor o bardziej stonowanym wyglądzie niż jego poprzednie wersje. Obudowa ma kształt przypominający nieco lutnię, czyli owalnie zwężający się ku tyłowi. Tradycyjnie w ten sposób konstruktor pozbywa się części problemów z rezonansami wewnątrz kolumny głośnikowej. A zarazem nadaje  całej konstrukcji kształt przypominający krzywizny instrumentu.

ATC-7-speaker_grill-on-e1375348844878Głośnik średnio-niskotonowy o średnicy membrany 5 cali (125 mm) posiada ogromny układ magnetyczny (jak na tej wielkości przetwornik) Głośnik waży aż 3,5 kg, co stanowi niemal połowę masy całego monitora! Magnes ma otwór wentylujący, a cewka – nieprzeciętną średnicę 45 mm. Nawinięto ją drutem o prostokątnym przekroju. W centrum miękkiej, mocno nasączanej membrany celulozowej znajduje się nakładka przeciwpyłowa, będąca jednocześnie elementem kształtującym dyspersję (mającym korzystny wpływ na promieniowanie w wyższym podzakresie średnich tonów)., zaś wysokotonowy jest kopułkowy o średnicy membrany 25 mm z neodymowym magnesem. Zupełnie nowy tweeter nosi oznaczenie SH26-76 i jest zupełnie inną konstrukcja niż stosowany wcześniej głośnik. Kopułka jest tekstylna, pozbawiona ferrofluidu i pokryta impregnatem. Nowością jest podwójny system zawieszenia.

SCM7 wykorzystują obudowę zamkniętą o wewnętrznej objętości 7 litrów – stąd ich oznaczenie. Skrzynka z płyt MDF została obficie wytłumiona wełną mineralną. Na dolnej ściance spoczywa znakomitej jakości, 9-elementowa zwrotnica. Zastosowano wyłącznie bardzo porządne kondensatory polipropylenowe z nadrukami ATC i cewki rdzeniowe oraz rezystory cermetowe.

ATC-New-SCM7-black_grill-off-Website-Edit-Large-e1375349W tej najnowszej wersji oba głośniki zostały idealnie wpuszczone w fornirowany panel przedni. Zamiast maskownicy z tkaniny użyto stylowej, metalowej siatki z oczkami heksagonalnymi, przytrzymywana przez ukryte w obudowie kolumny magnesy. Zatem łatwo ją zdjąć.

Na tylnej ściance SCM 7 znajduje się terminal z dwiema parami nieizolowanych złączy, umożliwiających podłączanie w układzie Bi-Wiring.

O wysokiej jakości wykonania świadczy to, że producent daje 6-letnią gwarancję.

 

 

 

Dane techniczne:

 • Typ: 2-drożny, zamknięty
  Głośnik wysotonowy: 1 szt., kopułkowy, membrana o średnicy 1″ (25 mm), magnes neodymowy,
  Głośnik średnio-niskotonowy: 1 szt., membrana o średnicy 5″ (125 mm)
  Impedancja: 8 Ohm
  Pasmo przenoszenia (- 6dB): 60 Hz – 22 kHz
  Efektywność (1W/1m): 84dB
  Częstotliwość podziału zwrotnicy: 2,5 kHz
  Rekomendowana moc wzmacniacza: 50 – 200 W
  Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 300 x 174 x 215 mm
  Waga: 7,5kg
  Wykończenie: Cherry, Black Ash

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy