Newsy: iFi Audio nano iDSD Black Label

   Jeszcze w pierwszej połowie listopada na polski rynek trafi najnowszy, przenośny przetwornik cyfrowo-analogowy cenionego brytyjskiego producenta iFi Audio. Nowy przetwornik zalicza się do serii nano i jest to pierwszy DAC tej marki natywnie obsługujący bardzo obiecujący format MQA (Tidal Masters).

iDSD nano Black Label ma przede wszystkim stanowić pełnoprawne następstwo dla swojego sławnego poprzednika, jakim był oryginalny, wydany w 2013 roku iDSD nano. W tym wypadku iFi Audio nie poszła na żadne kompromisy konstrukcyjne i zaprojektowała swoje najnowsze dzieło kompletnie od samych podstaw. Miniaturowy przetwornik został wyposażony w wysokiej klasy przetwornik D/A marki Burr-Brown, który obsługuje szeroki wachlarz częstotliwości, począwszy od standardowych 44.1kHz, a na 384kHz i formatach DSD256 i DXD384 kończąc.

 

 

 

 

Wsparcie dla kości D/A stanowi zdwojony oscylator krystaliczny, taktujący niezależnie z femtosekundową precyzją sygnały będące mnożnikiem podstawowych częstotliwości: 44.1 i 48kHz. Dodatkowo na wejściu USB typu A, znajdującym się na tyle przetwornika, zaimplementowano autorski regenerator iPurifier2, dzięki któremu nawet mocno zaszumiony sygnał cyfrowy zostanie „oczyszczony” ze szkodliwych dla pracy urządzenia zakłóceń. Ukoronowaniem cyfrowych możliwości nowego dzieła zespołu iFi jest pełne wsparcie dla plików zakodowanych w zyskującym na popularności formacie MQA (Masters), którego dobrodziejstwo już teraz można podziwiać dzięki znanemu serwisowi streamingowemu Tidal.

Kolejnym ważny wyróżnikiem nowego iDSD jest w pełni zbalansowana konstrukcja wzmacniacza słuchawkowego, niespotykana dotychczas w tej klasie urządzeń. Wysoki stopień odseparowania kanałów P – L zapewnia zdecydowanie wyższą jakość odtwarzanego dźwięku, który zyskuje na przestrzeni, rozdzielczości i dynamice. Co niezwykle ważne, kombinowane gniazda mini-jack 3.5 (x2) znajdujące się na przedzie małego Black Label, współpracują tak z wtyczkami zbalansowanymi (4-pin), jak i standardowymi single-ended (3-pin), dzięki czemu nawet klasycznie zakończone słuchawki mogą korzystać z wysokiej klasy sygnału iDSD BL. Ten zaś dzięki relatywnie wysokiej mocy wynoszącej 285mW przy 30 Ω (co stanowi dziesięciokrotność mocy iPhona 6!) potrafi z łatwością napędzić nawet wymagające słuchawki planarne. Jedno z dwóch zaimplementowanych wyjść mini-jack zostało wyposażone w autorskie rozwiązanie iEMatch, które zwiększa jego oporność i tym samy ułatwia dopasowania najskuteczniejszych konstrukcji słuchawkowych, takich jak monitory douszne, które ze zwykłymi wzmacniaczami słuchawkowymi potrafią nieprzyjemnie syczeć lub w ogóle nie dają się wysterować na akceptowalnym poziomie głośności.

Na uwagę zasługuje również zastosowanie w konstrukcji nowego przedstawiciela rodziny Black Label najwyższej jakości, starannie wyselekcjonowanych komponentów elektronicznych takich firm, jak: TDK, Panasonic i MELF.  Dzięki zaś zastosowaniu wydajnego ogniwa bateryjnego oraz wyjścia stereofonicznego 3.5mm, nowy iDSD sprawdzi się idealnie tak w zastosowaniach mobilnych (do 10h odtwarzania bez przerwy), jak i stacjonarnych, jako DAC dla większego systemu audio. Jako cenny dodatek zaaplikowano również możliwość przełączenia trybu filtrowania sygnału cyfrowego pomiędzy w pełni wybrzmiewającym Linear Phase (Measure), a szybkim Minimum Phase (Listen), dzięki czemu użytkownik może dostosować brzmienie produktu do swoich preferencji.

Cena detaliczna iFi Audio nano iDSD Black Label wyniesie 1099 PLN.

Wyłącznym dystrybutorem marki iFi Audio w Polsce jest firma: Camax

Specyfikacja techniczna iFi Audio nano iDSD Black Label:

 • Wejście cyfrowe: USB2.0 typu A (obsługa trybu OTG, zaimplementowany iPurifier)
 • Wyjście liniowe: 3.5mm (max volume)
 • Filtry cyfrowe: Linear Phase, Minimal Phase
 • Wyjścia słuchawkowe: 2 x 3.5mm zbalansowane/single-ended (w tym jedno z iEMatch)
 • DAC: Burr-Brown Bit-Perfect, native DSD i MQA
 • Obsługiwane formaty:
  • DSD 256/128/64/12.4/11.2/6.2/5.6/3.1/2.8
  • DXD 384/352.8kHz
  • PCM 384/352.8/192/176.4/96/88.2/48/44.1kHz
  • MQA 88.2/96/176.4/192kHz
 • Wzmacniacz słuchawkowy: Dual Mono 2 x 285mW
 • Zakres dynamiczny: >109db(A)
 • THD&N: < 0.005%
 • Wymiary: 96(dł) x 64(szer) x 25.5(wys)mm
 • Waga: 139g

11 komentarzy w “Newsy: iFi Audio nano iDSD Black Label

 1. Jacek pisze:

  Witam
  Czy mozna ocenić wstępnie jak nano BL brzmi w stosunku do micro BL ?

  Jacek

  1. Wiceprezes pisze:

   Niestety nic jeszcze nie wiadomo, chociaż opinie użytkowników HeadFi są bardzo pozytywne. Już nie długo powinien być u nas w redakcji, także będziemy mogli się szerzej wypowiedzieć. Ale zapowiada się bardzo przyjemnie

   1. Jacek pisze:

    Bardzo dziękuje za odpowiedź i pozostaje czekać.

    Pozdrawiam

 2. Zapraszamy na Stadion Narodowy podczas najbliższego Audio Video Show. Będzie można przetestować i kupić wszystkie nowe i regularne produkty od iFI Audio, również iDSD Nano Black Label, a do każdego zakupu za min.649zł przewidziane są atrakcyjne upominki. Na stoisku wspierać nas będą ludzie z iFI Audio, będzie to więc doskonała okazja aby wypytać ich o wszelkie kwestie związane z produktami i zagadnieniami PC-Audio i nie tylko. Całość będzie okablowana przez Forza Audio Works

  1. Jacek pisze:

   A bedzie iDSD pro?

   Jacek

   1. Wiceprezes pisze:

    Niestety nie, i raczej jeszcze sporo czasu minie, zanim się pokaże…

 3. Kazimierz pisze:

  Nowe przewody USB od iFI też będą, czy tylko Forza?

  1. Wiceprezes pisze:

   Nowe Gemini i Mercury podobno zawitają na AVS 🙂

 4. DamianD pisze:

  Witam, nie ukrywam jestem zainteresowany ale nie bedzie mnie na AV w Warszawie i ciekaw jestem kiedy to cacko trafi na polki sklepowe 🙂 czy zna ktos date?

  1. Nano iDSD Black Label już dotarł. Będzie do kupienia na stadionie podczas AVS i powinien już być w sklepach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy