Newsy: Final Sonorous II i III

Final_Sonorous_II_III_HiFiPhilosophy_06   Japońska firma Final Audio wraz początkiem marca rozpocznie wprowadzanie na rynek swoich najnowszych kreacji z serii Sonorous. Nowe model o symbolach II i III będą stanowić najtańszą część nausznej oferty tego producenta.

Final Audio zwraca uwagę na zastosowanie w swoich nowych słuchawkach rozwiązań, które były wcześniej wykorzystywane przy tworzeniu wyższych modeli serii, jak chociażby dobrze znanych Sonorous VI (występujących wcześniej pod nazwą Pandora Hope VI). Mamy tu więc zastosowane wcześniej pady ze sztucznej skóry, których odpowiednie wypełnienie dba o odpowiedni dystansy pomiędzy uchem słuchającego a przetwornikiem słuchawek, co ma krytyczne znaczenie dla jakości generowanego dźwięku, zwłaszcza w dolnych partiach częstotliwości. Kolejnym dobrze znanym elementem zastosowanym tylko w modelu III jest technologia BAM (Balancing Air Movement), która dzięki kompleksowemu podejściu do kwestii optymalizacji ciśnienia akustycznego wytwarzanego wewnątrz komór akustycznych powoduję jego równomierne rozłożenie po obydwu stronach przetwornika i w znaczący sposób pogłębia bass i poprawia trójwymiarowość całego przekazu.

Final_Sonorous_II_III_HiFiPhilosophy_12Final_Sonorous_II_III_HiFiPhilosophy_09Final_Sonorous_II_III_HiFiPhilosophy_11Final_Sonorous_II_III_HiFiPhilosophy_03

 

 

 

 

Jednakże najważniejszą cechą nowych słuchawek Final Audio jest zastosowanie przetworników wywodzących się technologicznie wprost z tych, które są instalowane w topowym modelu X. Tak więc mamy tu do czynienia z innowacyjnym zespoleniem jednostki samego przetwornika z przednim panelem (tzw. grillem), co według inżynierów Final Audio w znaczny sposób redukuje poziom powstających wewnątrz słuchawek niechcianych rezonansów, a co za tym idzie, także dystorsji i zniekształceń. Dla pogłębienia tego efektu, wewnętrzna część komór akustycznych została wyścielana tworzywem poliwęglanowym z 30% dodatkiem szkła.Także zewnętrzna powłoka wykonana z niezwykle sztywnego i odpornego ABSu sprzyja redukcji niechcianych drgań. Stwarza to wszystko bardzo dobre warunki pracy dla zastosowanych przetworników dynamicznych, których diafragma została napylona tytanem, co pozwala im generować dźwięk o bardzo wysokiej rozdzielczości, zaś pasmo przenoszenia swobodnie przekracza granicę 40 kHz.

Final_Sonorous_II_III_HiFiPhilosophy_02Final_Sonorous_II_III_HiFiPhilosophy_08Final_Sonorous_II_III_HiFiPhilosophy_05Final_Sonorous_II_III_HiFiPhilosophy_04

 

 

 

 

Producent twierdzi, iż różnice brzmieniowe pomiędzy modelami Final Sonorous II i III są nieznaczne i wynikają z zastosowania odmiennych wypełnień padów oraz nieznacznie zróżnicowania stroju ich komór akustycznych. W wyniku tych zabiegów, Sonorous II otrzymały brzmienie bardziej przestrzenne i neutralne, natomiast Sonorous III powinny charakteryzować się lepiej zaprezentowanym środkiem pasma.

Ceny nowych modeli słuchawek z serii Sonorous przedstawiają się w następujący sposób:

 • Sonorous II – 1349 PLN
 • Soonorus III –  1699 PLN

Wyłącznym polskim dystrybutorem marki Final Audio jest firma: Fonnex

 

10 komentarzy w “Newsy: Final Sonorous II i III

 1. Patryk napisał(a):

  Wspaniale newsy dla mnie – fana sluchawek Sonorous VI.Jestem bardzo ciekawy.Po calym dniu ,ktory spedzilem u dentysty to chociaz na wieczor cos dobrego na sam koniec ?

  1. Piotr Ryka napisał(a):

   Wiertełko ładnie wizgało na wysokich? 🙂

   1. Patryk napisał(a):

    Ojj….niestety tak?

 2. Piotr Ryka napisał(a):

  Zanim pojawią się nowe Sonorousy, pojawi się test flagowych Sony MDR-Z7, które już przyjechały. Wiem, że to żadna nowość, ale ciekawy przypadek.

  1. Patryk napisał(a):

   Sony maja ciekawa cene i wygladaja na bardzo wygodne.Obawjam sie,ze dzwiek bedzie tylko „dobry”.Czekamy panie Piotrze z radoscia.Z checia przeczytam wiecej niz tylko: „dobre”.

 3. Maciej napisał(a):

  Jedno bezwzględnie trzeba przyznać marce Pandora: postawa jegomościa reprezentującego Final Audio na Audio Show była wzorcowa. Tak serdecznego podejścia nie było na ani jednym innym stanowisku ze słuchawkami.

 4. roman napisał(a):

  Sony MDR-Z7 znalazłem za 1700zł ,tylko sklep jakiś taki mało wiarygodny,czemu taka rozbieżność cenowa ?

 5. Piotr Ryka napisał(a):

  Wczoraj przyjechały.

 6. roman napisał(a):

  Sony MDR-Z7 ? Ciekawe czy mają szanse dobrze zgrać się z LYR,bardzo mi się podobają te słuchawki z wyglądu.

  1. Wiceprezes napisał(a):

   Powinny zagrać świetnie tym bardziej, że potrzebują one duuużo prądu aby pokazać pełnię swoich możliwości. Tak więc Lyr powinien im leżeć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© HiFi Philosophy