Newsy: Zasilacz marki Audiobyte

audiobyte hydra zpm hifiphilosophy_08   Rumuński producent komponentów high-end Audiobyte, wprowadził do swojej oferty kolejną możliwość poprawy jakości sygnału, dostarczanego z komputera lub innego urządzenia wykorzystującego wyjście typu USB. Hydra ZPM to ultraliniowy zasilacz audio, który pozwoli na zmaksymalizowanie osiągnięć brzmieniowych firmowego konwertera Hydra Z, któremu dedykowany jest najnowszy twór rumuńskich konstruktorów. Nowy produkt ma stanowić ostateczny upgrade firmowego systemu, którego podstawę stanowi uznany w świecie DAC Black Dragon.

Audiobyte Hydra ZPM jest pełnoprawnym następcą zasilacza Hydry X, którego konstrukcja opierała się na układzie bateryjnym. Jego następca zamiast z ogniw korzysta z zespołu wysokiej jakości kondensatorów o pojemności aż 310 Faradów (x2), które zapewniają niższą rezystancję wewnętrzną, wyższą żywotność i niezawodność w stosunku do poprzedniego rozwiązania. Ładowanie takiego układu nie jest zadaniem łatwym, także proces ten jest nadzorowany przez specjalne układy elektroniczne. Pełne naładowanie wszystkich kondensatorów zajmuje maksymalnie do 4 godzin. Napięcie wyjściowe pozostaje wówczas stabilne dopóki Hydra ZPM będzie zasilana napięciem sieciowym.

ZPM został zaprojektowany w całości, jako zasilacz liniowy – to znaczy, że nie zawiera w sobie technologii impulsowej. W ten sposób wszystkie rodzaje zakłóceń, które zwykle związane są z szerokopasmowym zasilaniem impulsowym zostały wyeliminowane.

Specyfikacja Audiobyte Hydra ZPM:

 • Wymiary: 240 x 170 x 45 mm
 • Waga: 1,7 kg
 • Wyjście cyfrowe: 5V/1A max
 • Poziom zniekształceń wyjścia cyfrowego: 5µV RMS
 • Wyjście analogowe (opcjonalnie): +/-12V, 0,5A max
 • Cena:  2590/3190 PLN

Polskim dystrybutorem marki Audiobyte jest firma: Premium Sound

2 komentarzy w “Newsy: Zasilacz marki Audiobyte

 1. Tadeusz pisze:

  Czyżby szli drogą NAIMa w poszukiwaniu kasy ? Nie przeczę ,że działa bo działa ,sam mam zasilacz Tomanka do M-DAC-a i StyleAudio oraz zasilacze liniowe tego producenta do używanych dysków twardych ale wygląda mi to niestety na skok na kasę 🙂

 2. Tadeusz pisze:

  Nie doczytałem,że jest tam zasilanie bateryjne ,mam wzmacniacz słuchawkowy bateryjny i z baterii gra zdecydowanie lepiej ale podłączałem też taki prototypowy zasilacz bateryjny konstrukcji mojego kolegi pod dyski twarde i tutaj już nie była takiej różnicy jak pomiędzy zasilaczem impulsowym a zasilaczem Tomanka .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy