Newsy: Słuchawki Fostex T60RP

   Wraz z początkiem marca na polskim rynku audio pojawił się najnowszy produkt marki Fostex. Model T60RP stanowi rozwinięcie niezwykle zasłużonej serii RP, który dzięki zastosowaniu unowocześnionej, autorskiej technologi planarnej Fostexa powinien znaleźć uznanie tak wśród audiofilii, jak i profesjonalistów.

Nowe słuchawki wyposażono w opatentowane przez Fostex membrany Regular Phase, które japoński producent rozwija od ponad 40 lat. Wykonane są one z folii polyimidowej z procesem wytrawiania folii miedzianej. Unowocześniona struktura przetworników zapewnia dokładniejszą reprodukcję dźwięku o jeszcze niższym poziomie generowanych zniekształceń. Magnes neodymowy zapewniają zaś szeroką reprodukcję częstotliwości oraz doskonałe właściwości przejściowe, jak również wysoką tolerancję wejściową do 3000 mW.

Fostex T60RP posiadają drewniane obudowy z mahoniu afrykańskiego oraz wygodne wkładki nauszne o niskim współczynniku odpychania. Pałąk wykonano z miękkiej skóry. W słuchawkach znajdziemy również opcjonalne, zbalansowane złącze słuchawkowe, zapewniające jeszcze bardziej efektowną i wyraźną reprodukcję dźwięku. Całość można transportować w dołączanym seryjnie, estetycznym etui.

 

 

 

 

Konstrukcja Fostex T60RP będzie dobrze znana wcześniejszym użytkownikom serii RP – tak jak poprzednio, tak i tutaj pałąk składających się z wyściełanej sprężynowej poprzeczki ze stali, z podwójnymi prowadnicami słupkowymi przymocowano do czopów we wnętrzu obudów nauszników. Fostex T60RP tym samy są prawidłowo dostosowane do rygorów spotykanych w warunkach studyjnych zapewniając jednocześnie wygodę podczas długich godzin pracy. Dodatkowo drewniane obudowy nadają im atrakcyjny wygląd w stylu vintage.

Cenę detaliczną słuchawek Fostex T60RP ustalono na 1399 PLN brutto. Do słuchawek można dokupić opcjonalne kable z różnymi standardami wtyczek. Słuchawki są już dostępne w wybranych sklepach audio oraz w sieci sklepów MP3store.

Polskim dystrybutorem marki Fostex jest firma: MIP

Specyfikacja techniczna Fostex T60RP:

 • Typ: Półotwarte
 • Impedancja: 50 ohm
 • Czułość: 92dB / mW
 • Maksymalna moc wejściowa: 3,000mW
 • Pasmo przenoszenia: 15 – 35kHz
 • Waga: około. 380g (bez kabla)
 • Akcesoria: ET-RP3.5UB, adapter 3,5mm do 1/4″, etui transportowe, naklejka z logo Fostex

Kable opcjonalne:

 • ET-RP3.5UB, 3,5 mm, niezbalansowany (kabel identyczny z załączonym w zestawie ze słuchawkami)
 • ET-RP2.5BL, 2,5 mm, zbalansowany
 • ET-RP4.4BL, zbalansowany 4,4 mm
 • ET-RPXLR, zbalansowany XLR

3 komentarzy w “Newsy: Słuchawki Fostex T60RP

 1. Mario pisze:

  Będzie recenzja ?

  1. Piotr Ryka pisze:

   Będzie, ale nie tak zaraz.

   1. Mario pisze:

    A jednak 🙂 Wyczytałem ,że nie długo recenzyjka ! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy