Audio Atelier wprowadza na polski rynek produkty marki Silent Angel. Marka ta należy do firmy Thunder Data założonej przez Erica Jian Huanga, który wcześniej był dyrektorem technicznym EMC China. Produkty Silent Angel adresowane są na rynek audiofilski i służą do poprawy jakości odtwarzania plików audio.
Urządzenia Silent Angel będą dostępne w sprzedaży już w marcu 2020. W pierwszej kolejności wprowadzany jest switch Bonn N8 przeznaczony do tworzenia sieci lokalnej Ethernet pracującej z systemem audio wysokiej jakości. Zapowiedziany jest też serwer Rhein Z1.
Thunder Data podkreśla, że jakość sieci komputerowej wykorzystywanej do transmisji sygnału audio ma istotne znaczenie. Według firmowych materiałów odtwarzacz CD operujący sygnałem 44kHz/16bitów może zapewniać lepszą jakość dźwięku niż plik 96kHz/24bity odtwarzany w sieci komputerowej niskiej jakości w której występuje wysoki poziom zakłóceń.
Bonn N8 (cena 1.749 złotych) to 8-portowy switch 100/1000 Base-T Gigabit Ethernet. Ma on bardzo precyzyjny zegar o dokładności 0,1 ppm przy 25C. Zegar wykorzystuje indywidualnie opracowany oscylator TXCO (z kompensacją temperaturową). Na dolnej ściance znajduje się firmowy pochłaniacz zakłóceń elektromagnetycznych absorbujący promieniowanie z układów cyfrowych.
W głównym układzie zasilania pracują dwa izolatory szumu o współczynniku tłumienia 17dB, a oprócz tego jeszcze dwa izolatory o współczynniku tłumienia 20dB w układzie generatora zegara. Zastosowano też cewkę do eliminacji szumu współbieżnego. Zasilacz dołączany do switcha to urządzenie klasy medycznej i jest on zgodny ze specyfikacją izolacji 2xMOPP, z bardzo niskim prądem upływu poniżej 100mA. W porówaniu z typowymi switchami Bonn N8 wyróżnia się niskim jitterem i czystym zasilaniem.
Pobór mocy wynosi maksymalnie 5W. Wymiary Bonn N8 to 154.5 * 85 * 26 mm, a jego masa brutto wynosi 1,2kg.
Dziś do mnie wyjechał, jutro będę mógł sprawdzić możliwości tego maleństwa 🙂 Będzie się działo!
Podobno dużo zmienia, ale sam nie miałem okazji sprawdzić.
Szczególnie interesujący może być serwer. Pod warunkiem, że obsługuje Tidala.
Czy są w planach testy jakichś urządzeń sieciowych?
Ps.
Kiedyś zmieniłem router D-linka na Ubiquiti. Była istotna poprawa. Mówiąc żartobliwie, słyszałem ją, pomimo że jestem informatykiem. Ale też jako informatyk wiem, że sygnał cyfrowy jest pewną formą iluzji co jasno wynika choćby z transformaty Fouriera.