Newsy: Serwer muzyczny QAT MS5

MS5_white_red (1)Na polskim rynku dostępne są już urządzenia firmy QAT, która produkuje nowoczesną elektronikę wysokiej klasy: serwery / streamery, wzmacniacze, odtwarzacze CD i przetworniki DAC. Oferta serwerów składa się z niedrogiego RS3 oraz topowego MS5, który dysponuje wbudowanym twardym dyskiem oraz napędem do ripowania płyt. Procedura ta odbywa się za pomocą opartego o EAC oprogramowania Accurate-Rip, a algorytm powtarza proces odzysku i korekcji danych, w wyniku czego osiągniemy dokładniejszą postać niż oryginał, zmagazynowaną w formacie WAV. MS5 odtwarza następujące formaty:  PCM, WAV, APE, FLAC, a także inne pliki nieskompresowane i bezstratne. Odtwarza on dźwięk w rozdzielczości do 24 bit / 192 kHz. Sterowanie funkcjami odbywa się za pomocą darmowej aplikacji na tablet lub smartfon w systemach: iOS lub Android. Podczas targów CES w Las Vegas w 2013 roku MS5 został wyróżniony w kategorii: Innowacje, Design i Technologie, a w tym roku system złożony z elektroniki QAT wyróżniał się jako jeden z najlepiej grających podczas całej wystawy.

Ceny:

MS5 – 23 900 PLN, oprócz standardowej wersji czarnej i srebrnej można za dopłatą zamówić urządzenie w kolorze szampańsko-złotym, niebieskim, zielonym lub czerwonym.

RS3 – 5 700 PLN.

Dystrybucja: Eter Audio.

24 komentarzy w “Newsy: Serwer muzyczny QAT MS5

 1. Piotr Ryka pisze:

  Wygląda na to, że newsy ruszyły.

 2. Adam pisze:

  Panie Piotrze, mam do Pana pytanie jako do znawcy słuchawek. Czy w przypadku Audeze LCD-3 rodzaj materiału, który mamy do wyboru, czyli welur vs skóra, może mieć wpływ na walory brzmieniowe?

  1. Piotr Ryka pisze:

   Na pewno może, ale nie umiem powiedzieć, który jest lepszy, bo słuchałem ich jedynie z padami skórzanymi.

   1. Maciej pisze:

    Znajomy zmienił skórę na welur, ponieważ skóra latem powodowała pocenie.
    Z moich doświadczeń przy innych słuchawkach welur czyni bas nieco delikatniejszym – ale w przypadku Audeze nie ma się co bać że może go zabraknąć.

 3. roman pisze:

  Mam RS3,jeżeli powiem że gra tak samo jak CD AYON za 25 tyś zł to i tak nie uwierzycie ,a tak jest.

  1. Piotr Ryka pisze:

   Dlaczego mamy nie wierzyć? A jakich używasz plików?

 4. roman pisze:

  Różne,zasadniczo flac o rozdzielczośći CD.

 5. roman pisze:

  Byłem pewien że delikatne różnice na korzyść AYONa są,ale w ślepym teście poległem,różnice naturalnie muszą być bo kopia płyty nie będzie tak samo brzmieć jak sama płyta przecież .Urządzeń słuchałem na wzmacniaczu SCHIIT LYR i słuchawkach Beyer Dynamic 990 pro.

  1. Piotr Ryka pisze:

   Schiit i 990PRO na pewno grają ciekawie – dynamicznie i szczegółowo. Tego plikowca mam niedługo testować, ale nie tak zaraz.

 6. roman pisze:

  RS3 najlepiej gra z wyjścia RCA,gra wtedy nasyconym trochę bliskim dźwiękiem,chyba lubi szczegółowe i przestrzenne kable,słuchałem w sklepie przez Acrolinka i było ciekawie w domu słucham na innych kablach ,ale chyba kupie tego Acrolinka.

 7. AAAFNRAA pisze:

  A to ciekawe Roman co piszesz. LYR jest wrażliwy na jakość podawanego sygnału i przy słabym źródle się wykłada. Chyba, że od pewnego pułapu nie jest wstanie pokazać zalet źródła i jest mu „wszystko jedno”. Podpinanie wtedy bardzo dobrego odtwarzacza, DAC-a nie ma sensu. LYR tego nie pokaże. No chyba, że RS3 jest tak wybitny.

 8. roman pisze:

  Piotrze ,gdy już będziesz testować RS3 to zwróć uwagę proszę jak bardzo wpływają kable połączeniowe i zasilające na dźwięk oraz z którego rodzaju nośnika ( Dysk wewnętrzy,dysk usb,NAS) idzie najlepszy sygnał.I jeszcze jedno,czy jakość kabla USB ma znaczenie w przypadku połączenia dysku USB z odtwarzaczem ,laptopem ?

  1. Piotr Ryka pisze:

   Dobrze. Urządzenie jest już u mnie, ale na razie testuję wzmacniacz słuchawkowy Transrotora i przetwornik Accuphase.

 9. roman pisze:

  Super ! Pewnie dystrybutor poinformował Cię że to urządzenie ma klase na wyściach analogowych,na cyfrowym gra poprawnie.

 10. roman pisze:

  W końcu powstanie konkretna recenzja a nie same ogólniki ,że tej samej klasy co Lumin D1 tylko bardziej analogowy,że lepszy od drogich CD ,ale jak to dokładnie gra to nie piszą.

  1. Piotr Ryka pisze:

   Będę się starał.

 11. Maciej pisze:

  Ten Transrotor słuchawkowy to musi być pompa. Lampa czy tran? Na pewno nie będzie tani. Jeśli lampa to jeszcze zrozumiem, ale jak to jakiś opampowy koleżka i będzie kosztować 20KPLN to już nie zrozumiem.

  1. Maciej pisze:

   OK, posprawdzałem. Spodziewałem się po nich czegoś bardziej okazałego…

  2. Piotr Ryka pisze:

   Pompować to będziemy przedwzmacniaczem i końcówkami Phasemation.

 12. roman pisze:

  nie mogę się doczekać testu QAT RS3

  1. Piotr Ryka pisze:

   Ale teraz mam RS5

 13. roman pisze:

  nie dobrze,bardzo nie dobrze

 14. roman pisze:

  Szkoda bo RS3 jest wyjątkowo dobry i przystępny cenowo .

  1. Piotr Ryka pisze:

   Na niego też przyjdzie pora, ale podobno ma już recenzję i dlatego do mnie dotarł wyższy model. Słuchałem chwilę tego niższego i grał bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy