Newsy: Sennheiser HD 630VB

P5030095   Model HD 630VB to pierwsze zamknięte słuchawki audiofilskie marki Sennheiser.

W tym modelu specjaliści audio Sennheiser połączyli znakomite brzmienie otwartych modeli audiofilskich z doskonałym tłumieniem szumów otoczenia. Te nowe słuchawki zapewniają imponujący przestrzenny obraz dźwiękowy, przy jednoczesnym umożliwieniu użytkownikom przeżywania pełnych doznań odsłuchu bez żadnych zakłóceń. „Słuchawki HD 630VB to kamień milowy w działalności firmy Sennheiser: Po raz pierwszy przenieśliśmy nasze wieloletnie doświadczenie w zakresie dźwięku high-end na konstrukcję z zamkniętą obudową. Wyposażony w pasywną redukcję szumów model HD 630VB w skuteczny sposób izoluje użytkownika od otoczenia, dzięki czemu może on w pełni skupić się na samej muzyce”, powiedział Axel Greel, Portfolio Manager Audiophile w firmie Sennheiser.

www_zdjecia_zdjecie_953_dwww_zdjecia_zdjecie_955_dwww_zdjecia_zdjecie_956_dwww_zdjecia_zdjecie_957_d

 

 

 

 

Specjalnie opracowany przez inżynierów Sennheiser dla modelu HD 630VB przetwornik wysokiej sprawności jest sercem tej konstrukcji. Zapewnia on moc potrzebną do niesamowitych doznań w paśmie basów, która to może być regulowana za pośrednictwem pokrętła w zależności od środowiska odsłuchu, charakteru odtwarzanej muzyki oraz indywidualnych upodobań użytkownika. Przy całkowitych zniekształceniach harmonicznych mniejszych niż 0,08 procent (dla 1 kHz i poziomie ciśnienia akustycznego wynoszącym 100 dB) oraz dzięki temu, że drut cewki został wykonany z czystego aluminium, model HD 630VB pozwala uzyskać niezmienioną scenę dźwiękową z precyzyjną reprodukcją brzmienia wokalów i instrumentów w paśmie środkowym i przy krystalicznie czystej górze.

www_zdjecia_zdjecie_958_dNiezwykłe doświadczenia brzmieniowe w domu i podróży
Przy impedancji wynoszącej 23 omy słuchawki HD 630VB są też idealnym partnerem dla przenośnych urządzeń muzycznych. Dzięki pasmu przenoszenia od 10 do 42000 Hz ten model jest odpowiedni do odtwarzania plików audio wysokiej rozdzielczości. Radość z dobrej jakości dźwięku poza domem jest zagwarantowana dzięki składanej konstrukcji oraz zastosowaniu lekkich materiałów. Sennheiser użył specjalnego stopu aluminium do wykonania nauszników, pałąka oraz elementów przesuwnych. „Wybraliśmy te solidne materiały w celu zapewnienia maksymalnej trwałości”, powiedział Axel Grell. „Dodatkowo poduszki uszne są wymienne, a ich wymiana jest bardzo łatwa.” Na prawym nauszniku znajduje się moduł kontroli wraz z mikrofonem, który jest połączony z wysokiej jakości przewodem wykonanym z miedzi beztlenowej. Użytkownicy mogą w wygodny sposób regulować odtwarzaną muzykę, a także wykonywać rozmowy telefoniczne, gdy korzystają ze smartfonów.

Elegancka stylistyka oraz znakomity komfort

Użytkownik może indywidualnie kontrolować charakterystykę w zakresie basów za pośrednictwem pokrętła.

www_zdjecia_zdjecie_959_dWysmakowana i nowoczesna stylistyka właściwa dla produktów Sennheiser sprawia, że słuchawki HD 630VB cechują się atrakcyjną formą i właściwościami użytkowymi, a tym samym znakomicie łączą najwyższy poziom komfortu noszenia ze świetnym wyglądem. Regulowany pałąk nagłowny pozwala użytkownikom ustawić odpowiednie dopasowanie, podczas gdy delikatne poduszki uszne zapewniają jeszcze większy komfort nawet podczas długich sesji odsłuchowych. „Słuchawki HD 630VB zachwycają zarówno wyjątkowymi właściwościami akustycznymi, jak również swoją minimalistyczną, nowoczesną stylistyką”, powiedział Axel Grell.

Model HD 630VB będzie dostępny u wybranych partnerów handlowych Sennheiser od przełomu lipca i sierpnia br. Jest on objęty dwuletnią gwarancją Sennheiser.

Polskim dystrybutorem marki Sennheiser jest firma: Aplauz

16 komentarzy w “Newsy: Sennheiser HD 630VB

 1. Piotr Ryka pisze:

  News na razie o Sennheiserach, a właśnie przyjechały słuchawki oBravo. Kawał słuchawek za kawał pieniądza, a opinie o nich skrajne. Przekonamy się gdzie racja.

 2. Maciej pisze:

  Czy przypadkiem nie było ich prototypów na przedostatnim audio show? Vis a vis pokoju MP3 Store?

  1. Piotr Ryka pisze:

   Tego nie wiem. Nie widziałem. Dystrybutorem jest MIP.

    1. Piotr Ryka pisze:

     I jak grały?

     1. Maciej pisze:

      Odsłuch był spontaniczny i nie powiedziałbym, że miarodajny… Nawet jakbym chciał to sumienie każe mi się powstrzymać przed pochopną dłuższą opinią. Napiszę tylko tyle, że dla mnie są silnie zorientowane na średnicę i jednak specyficzne w sposobie prezentacji..

     2. Piotr Ryka pisze:

      Specyficzne to są – fakt. I jeszcze je można fabrycznie modować.

 3. Petr Zeman pisze:

  Niesamowite sluchawki to Panasonic RP-HD10.
  Detale to prawie jak HiFiMAN HE-6.
  Barwny dzwiek jak Sony Mdr-1R. Sony Hi-Res MDR-1A niemam.
  Przestrzeň jak dla mnie žywsza niž AKG K1000.Kumpel wypožyczal mnie Sennheiser HD 595 i tu prezstreń
  genialnie zdefinowana ale sucha.
  Na muzyke synfonicznou to Panasonic woda žywa.

  1. Piotr Ryka pisze:

   Może uda się kiedyś przetestować. Skoro są takie dobre…

 4. Piotr Ryka pisze:

  Na razie Sennheisery już przyjechały.

  1. Maciej pisze:

   To powiedz chociaż słowo jak grają

   1. Piotr Ryka pisze:

    Może być. Dobre jak na swój przedział i swoje przeznaczenie.

 5. Maciej pisze:

  Piotr, a tak na sporym marginesie, czy mógłbyś podać płyty, których słuchałeś podczas ostatnich recenzji? Tak z kilka tytułów

  1. Piotr Ryka pisze:

   Sekrety kuchni, tak? Dobrze, ale dopiero bliżej wieczoru i w komentarzu do ostatnio testowanego La Diva-La Scala.

 6. Maciej pisze:

  Nie ma sprawy, to nic pilnego. Myślę, że wielu czytelnikom będzie to bardzo pomocne.

  1. Piotr Ryka pisze:

   Jak również innym recenzentom 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy