Newsy: Röst – nowy wzmacniacz marki Hegel

hegel rost hifi-philosophy-10   W listopadzie na krajowym rynku zadebiutuje najnowszy wzmacniacz zintegrowany marki Hegel. Nowa kreacja norweskiego producenta otrzymałą nazwę Hegel Röst.

Inspirację dla niej można tłumaczyć dwojako: Röst to nazwa norweskiej wyspy położonej na dalekiej północy w archipelagu Lofoty, znanej z wyjątkowych walorów krajobrazowych, ale Röst może też oznaczać głos.

hegel rost hifi-philosophy-08hegel-rost-hifi-philosophy-07hegel-rost-hifi-philosophy-06hegel-rost-hifi-philosophy-04

 

 

 

 

Topologia nowego wzmacniacza ma genezę we wcześniejszych H360 i H160. Układy analogowe zostały oparte na konstrukcji H360 z przeskalowaniem na mniejszą moc, natomiast z H160 zaczerpnięto stopień konwertera cyfrowo-analogowego. Wdrożono też kilka nowych rozwiązań celem dalszej optymalizacji brzmienia, w tym nową wersje firmowego układu SoundEngine, który jest teraz o 50% szybszy i szczególnie dobrze radzi sobie z minimalizacją zniekształceń powstających przy przechodzeniu sygnału pomiędzy elementami toru (ang. crossover distortion). SoundEngine eliminuje te zniekształcenia w sposób dynamiczny i jednocześnie pozwala na uzyskanie wysokiego współczynnika tłumienia. Hegel zastosował w Röst także nowe tranzystory wyjściowe, które są szybsze od wcześniej stosowanych i mogą przekazywać prąd większy nawet o 50%. W stopniu wejściowym pracują ręcznie dobierane tranzystory FET, a do regulacji głośności zastosowano układy zaczerpnięte z wysoce precyzyjnego, profesjonalnego sprzętu pomiarowego.

Zadbano też o wygodę. Zapożyczona z modelu H160 część cyfrowa pozwala na obsługę popularnego systemu Apple AirPlay, a na jej wyposażeniu znalazło się cyfrowe wejście koncentryczne RCA, trzy wejścia optyczne, wejście USB typ B oraz gniazdo Ethernetowe do połączenia z siecią (do sterowania i strumieniowania audio). Zastosowano też firmową technikę regeneracji zegara taktującego pracę sekcji DAC, celem optymalizacji przebiegów czasowych.

Sekcja analogowa bazuje na trzech wejściach – jednym XLR i dwóch RCA, a w stopniu wyjściowym oprócz terminali głośnikowych jest też przedwzmacniaczowe wyjście RCA o regulowanym poziomie, a także wyjście słuchawkowe jack 6.3mm.

hegel-rost-hifi-philosophy-01hegel-rost-hifi-philosophy-02hegel-rost-hifi-philosophy-05hegel-rost-hifi-philosophy-03

 

 

 

 

Röst wyróżnia się też możliwościami współpracy z systemami automatyki. Posiada zainstalowane oprogramowanie Control4 jednego z wiodących dostawców systemów automatyki do zastosowań „dom inteligentny”, którego funkcje są wprawdzie spotykane w sprzęcie audio-wideo, ale nie w urządzeniach audiofilskiego hi-fi. Sterowanie IP wzmacniacza jest w pełni otwarte, pozwalając na pisanie sterowników dla systemów automatyki takich jak Crestron czy Savant, a także innych aplikacji.

Obudowa została wykonana ze stali i aluminium i wykończona w bieli. Gałki także wykonane są z aluminium, podkreślając jakość całości. Dochodzi do tego wyświetlacz OLED, świecący dopasowanym, białym światłem. Wzmacniacz ma na stanie wykonanego z bloku aluminium pilota, jednak to ze sterowania poprzez sieć domową z poziomu systemów inteligentnego zarządzania konstruktorzy najbardziej są dumni.

Dane techniczne wzmacniacza Hegel Rost:

 • Moc: 75W/kanał / 8Ω
 • Pasmo przenoszenia: 5Hz – 180kHz
 • Odstęp sygnał/szum: > 100dB
 • Przesłuch między kanałami: < -100dB
 • Współczynnik tłumienia: ponad 2000
 • Wymiary S/W/G (z nóżkami): 43 * 10 * 31 cm (wysokość bez nóżek 8cm)
 • Masa: 12 kg

Premierowe pokazy wzmacniacza Hegel Röst (zestawie wraz z nowym odtwarzaczem Mohican) odbędą się na nadchodzącej wystawie Audio Video Show 2016 (hotel Sobieski, apartament 607), a jego sprzedaż rozpocznie się 21 listopada. Röst będzie dostępny tylko w kolorze białym, a jego cena detaliczna wyniesie 10 990 PLN.

Polskim dystrybutorem marki Hegel jest firma: Moje Audio

2 komentarzy w “Newsy: Röst – nowy wzmacniacz marki Hegel

 1. Soundman pisze:

  Fajne Combo, wszystko w jednym od Hegla, tylko kolumny podłączamy i hajda…
  Ciekawe czy sporo gorzej zagra od oddzielnego wzmacniacza/Daca Hegla.

 2. Zapraszamy na prezentację najnowszych urządzeń Hegel do krakowskiego salonu hifistation, przekonaj się jak dobrze może zagrać Rost

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy