Newsy: Odświeżona seria „A” marki Spendor

   Brytyjska marka głośnikowa Spendor postanowiła gruntownie odświeżyć swoją podstawową serię zespołów głośnikowych „A”, proponując w jej ramach trzy nowe modele. Przyjmują one formę prostych, zgrabnych i gustownych konstrukcji dwudrożnych z pojedynczym głośnikiem nisko-średniotonowym. Kolumny A4 i A2 to modele wolnostojące z obudowami typu bass-reflex, natomiast w najmniejszym, podstawkowym monitorze A1 mid-woofer pracuje w obudowie zamkniętej.

Wszystkie trzy modele zostały opracowane w celu ich zastosowania w małych i średnich pomieszczeniach, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji, gdy koniecznie jest ustawienie kolumn bliżej ścian. Udało się to osiągnąć dzięki odpowiedniemu dostrojeniu mid-wooferów. Te oznaczone symbolem EP77 głośniki z membraną polimerową zostały zapożyczone ze znacznie droższej serii „D”. Jeden dla całej serii tweeter również poddano liftingowi: jest to następna generacja głośnika z kopułkowo-pierścieniową membraną tekstylną o średnicy 22-mm, tym razem wyposażonego w metalową siatkę ochronną.

W najnowszym wcieleniu serii „A” inżynierowie Spendora poświęcili szczególną uwagę jak najwierniejszemu odwzorowaniu aspektów dynamiki i otwartości nagrań. Ujawniają oni, że udało im się stworzyć najbardziej uniwersalne i muzykalne konstrukcje w historii brytyjskiej firmy, z zachowaniem rozsądnego pułapu cenowego.

Rzut oka na parametry potwierdza tę tezę: wszystkie modele to łatwe do wysterowania konstrukcje o oporności wynoszącej 8Ohm, a najniższe odtwarzane częstotliwości w przypadku dwóch modeli wolnostojących sięga sporo poniżej 40 Hz. Warto także przypomnieć, że nawet ta podstawowa seria Spendora jest produkowana w Wielkiej Brytanii, a jeśli chodzi o wzorce brzmieniowe, dalej obowiązuje strojenie według sprawdzonych wzorców ze studiów BBC. Seria „A” dostępna jest w trzech naturalnych fornirach: ciemnym orzechu, jasnym dębie i czarnym jesionie, z identycznymi cenami dla wszystkich wersji.

Podstawkowe A1 kosztują 4.900 PLN, a podłogowe: A2 – 7.490 i A4 – 9.900 zł. Pozostałe modele dotychczasowej serii „A” są wycofywane  z produkcji.

Wyłącznym dystrybutorem marki Spendor jest firma: Nautilus

1 komentarz w “Newsy: Odświeżona seria „A” marki Spendor

  1. Tomasz P pisze:

    Panie Piotrze zapomniał pan napisać o modelu A7 który zastępuje dotychczas produkowany A6R
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy