Newsy: Octave V 110 SE trafia na rynek

Octave V110 SE HiFi Philosophy 02   Krajowy dystrybutor marki Octave Audio poinformował o zaprezentowaniu przez niemiecką markę Octave poprawionej wersji swojego podstawowego wzmacniacza zintegrowanego V 110. Nowy wzmacniacz otrzymał oznaczenie Octave V 110 SE.

Powodem wprowadzenia przez Octave unowocześnionej wersji tańszego modelu V 110 była wysoka popularność flagowego V 80 w wersji SE. Zastosowano w nim rozwiązania sygnowane skrótem ODT, czyli Octave Dynamic Technologies, z którymi po raz pierwszy można było się zetknąć w monumentalnych, topowych monoblokach Jubilee Mono SE, a także w nieporównywalnie mniejszych i tańszych, choć ciągle ekstremalnie high-endowych monofonicznych końcówkach MRE 220. Kolejnym etapem dla ODT był wspomniany V 80 SE, a w końcu przyszła pora na najnowszą wersję 110-ki.

Od strony praktycznej ODT polega  na zapewnieniu odpowiedniego zapasu mocy i rezerwy prądowej wzmacniacza. Zapewnia to konfiguracja push-pull z wykorzystaniem lamp KT120 lub KT150, zaopatrzona w nowe transformatory wyjściowe oraz przeprojektowany stopień sterujący. Ten ostatni wyposażony jest także w układy monitorujące pracę i stan lamp i wg producenta jego konstrukcja jest „bliska ideału”. Zastosowano tu głębokie ujemne sprzężenie zwrotne, które nie ma wpływu na jakość brzmienia, a jednocześnie drastycznie poprawia parametry wyjściowe i stabilność całego układu – rezultatem jest dwukrotnie wyższa moc w porównaniu do innych konstrukcji tego typu.

Octave V 110 SE jest również pierwszym wzmacniaczem marki Octave dysponującym nowatorską funkcją dopasowania parametrów pracy do impedancji i rodzaju głośników. Jest to możliwe na zasadzie zmiany współczynnika tłumienia (trzy tryby: niski, średni i wysoki), dokonywanej w bardzo prosty sposób: przez wymianę jednej z lamp sterujących.

Cena Octave V 110 SE na rynku polskim wyniesie 29 900 PLN.

Polskim dystrybutorem marki Octave jest firma: Nautilus Dystrybucja

2 komentarzy w “Newsy: Octave V 110 SE trafia na rynek

  1. Jorgos Skolias pisze:

    podstawowy zintegrowany wzmacniacz OCTAVE, to v 40 SE!!! Więcej wiedzy, proszę!

    1. Piotr Ryka pisze:

      Tego newsa to dystrybutor przysłał, więc tam proszę interweniować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy