Newsy: Nowy polski dystrybutor marki Fostex

fostex-mip-hifi-philosophy-15   Warszawska firma MIP poinformowała nas o podpisaniu kontraktu dystrybucyjnego z firmą Fostex, efektem czego polscy klienci indywidualni będą mieli większe możliwości zapoznawania się z licznymi produktami tego cenionego, japońskiego producenta.

Firma Fostex została założona w roku 1973 w stolicy Japonii – Tokyo. Założycielami byli Panowie S. Nishimura i H. Shinohara. Siedziba od samego początku mieściła się w położonej na obrzeżach Tokio Akishimie, zaś sama firma powstała jako dział handlowy korporacji Foster, zajmującej się produkcją wysokiej klasy podzespołów głośnikowych.  Lata 70-te, które stanowiły złotą erę świata audio przyniosły wiele legendarnych konstrukcji, zaś ich producenci do dzisiaj stanowią trzon branżowej czołówki. Jednym z liderów była właśnie firma Fostex Electric Company, która od samego swojego początku zajęła się projektowaniem i produkcją słuchawek. Pierwszy model, firmowany marką Fostex powstał już w połowie lat 70-tych, a niedługo potem na rynek trafiły  pierwsze profesjonalne magnetofony 8- i 16-ścieżkowe. Dziś flagowym modelem słuchawek tej marki są wyjątkowe TH-900 MKII, które stanowią ulepszenie bardzo chwalonego modelu TH-900.

fostex-mip-hifi-philosophy-14fostex-mip-hifi-philosophy-12fostex-mip-hifi-philosophy-05fostex-mip-hifi-philosophy-04

 

 

 

 

Fostex to jednak nie tylko słuchawki. W ofercie jest cała gama produktów konsumenckich jak i profesjonalnych np. wzmacniacze słuchawkowe  lub przetworniki cyfrowo-analogowe, monitory odsłuchowe i rejestratory. Należy tu również wspomnieć o najnowszym lampowym wzmacniaczu słuchawkowym – HP-V8, który ma stanowić ukoronowanie high-endowego, słuchawkowego systemu, stanowiącego marzenie każdego melomana lub audiofila. Polska premiera tego kosztownego (cena orientacyjna to ok. 40.000 PLN), lecz przyjętego z gromkim entuzjazmem na całym świecie, lampowego wzmacniacza słuchawkowego odbędzie się podczas tegorocznych targów Audio-Video Show w dniach 4-6 listopada w lożach Stadionu Narodowego PGE Arena.

Do tej pory na naszym rynku szerszą dostępnością cieszyły się produkty Fostexa o charakterze profesjonalny i studyjny. Dzięki podpisanym umowom również ten najbardziej popularny na świecie segment – konsumencki, trafi do szerokiej gamy sklepów. Klienci będą mieli okazję odsłuchać i kupić sprzęt Fostex we wszystkich salonach zainteresowanych ich sprzedażą oraz w wybranych sklepach sieci Audiokracja i mp3Store w Polsce.

7 komentarzy w “Newsy: Nowy polski dystrybutor marki Fostex

 1. Soundman pisze:

  Wspaniale,oby więcej tak dobrych produktów Fostexa na polskim rynku…

 2. Tadeusz pisze:

  Miejmy nadzieję,że Piotr przetestuje tego HP-V8 a przy okazji EternalArts HLP i mamy z grubsza ogarniętą „listę topów” 🙂

  1. PIotr Ryka pisze:

   Na razie skończyłem właśnie pisać recenzję Focal Elear. A co do listy topowych słuchawkowych wzmacniaczy, to jest długa i raczej ledwie napoczęta a nie ukończona. Tym bardziej z niecierpliwością czekam na obrastający legendą wzmacniacz Fostexa i liczę na kolejne z najwybitniejszych.

 3. AAAFNRAA pisze:

  A porównywał ktoś może Fostex HP-A8C albo HP-A4 do innych tej klasy urządzeń, może Chord, ifi? Cenowo te D/A Fostexa wypadają bardzo interesująco.

 4. Soundman pisze:

  No cóż,miałem HP-A4 z TH900. Niestety nic ciekawego i bardzo nie pasujące do stylu grania TH900 Combo Fostexa…Grało to razem ciemno, gęsto, mało przejrzyście,nieciekawie..ograniczało możliwości Th900. Nie polecam…

  1. Soundman pisze:

   Sorry,pomyłka,miałem HP-A8c oczywiście…

   1. AAAFNRAA pisze:

    Ciekawe… flagowe słuchawki z flagowym dac-iem… bo chyba nic wyżej nie ma, nie licząc nowej wersji mk2. Podobno TH900 wyjątkowo dobrze zgrywa się z Chord Mojo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy