Newsy: Nowe produkty Audio Research

REF75NatAngle   Amerykański producent urządzeń high-end, znany przede wszystkim ze znakomitego sprzętu lampowego, poinformował o wprowadzeniu ulepszonych wersji swoich wzmacniaczy lampowych serii Reference. Wśród nowych wersji, oznaczonych dopiskiem „SE”, znajdziemy trzy modele wzmacniaczy: REF75SE, REF150SE i REF250SE, które bezzwłocznie zastąpią dotychczas produkowane urządzenia.

250twosilverwhitePo niedawnym debiucie rynkowym nowej serii urządzeń Galileo i należącego do niej wzmacniacza Audio Research GS 150, który jest wyposażony w stopniu wyjściowym w lampy KT150, zewsząd napłynęły pytania, czy firma zdecyduje się również na wprowadzenie nowych lamp KT150, w swoich najbardziej popularnych i uznanych wzmacniaczach serii Reference. Oprócz wymiany lamp na mocniejsze, Audio Research zdecydował się pójść za ciosem i wprowadzić zasadnicze modyfikacje w urządzeniach serii Reference, które mogłyby brzmieniowo wspomóc wprowadzenie lamp KT150.

W nowych wzmacniaczach SE, oprócz wymiany lamp mocy z modelu KT120, na KT150, wprowadzono sporo aktywnych i pasywnych modyfikacji, które skutkują zdecydowaną poprawą jakości dźwięku. Mówiąc krótko: wzmacniacze są lepsze pod każdym względem: czystości i braku ziarnistości brzmienia, rozdzielczości, mikro- i makro-dynamiki, separacji i skupienia dźwięku instrumentów, fazy i spójności czasowej, jak również zwiększonej wagi, autorytatywności i kontroli niskich tonów. Zmiany te będą niezwykle satysfakcjonujące i natychmiast zauważalne podczas odsłuchów.

Ref150blkFrontWhiteOprócz wprowadzenia nowych modeli do sprzedaży, Audio Research oferuje również możliwość modyfikacji dotychczas oferowanych wzmacniaczy. Po wymianie zestawu lamp na model KT150 i wprowadzeniu niezbędnych zmian, urządzenia otrzymają kolejny rok gwarancji producenta, która nie będzie jednak dłuższa niż trzy lata, w przypadku wzmacniaczy objętych wciąż gwarancją posprzedażną.

Nowe wzmacniacze są już dostępne w ofercie polskiego dystrybutora. Ceny ustalono na następującym poziomie:

Audio Research REF75SE – 48 600 zł

Audio Research  REF150SE – 73 000 zł

Audio Research REF250 SE monoblock – 82 700 zł

Polskim dystrybutorem marki Audio Research jest firma: Audiofast

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy